Bestuur Hoek wil sancties Een gang door de tijd Groei aantal hoogbejaarden hoeft niet automatisch tot nieuwbouw te leiden Warm weer nekt verkoop winterhand Meer ouderen betekent niet automatisch dat er ook meer plaatsen in verpleeghuizen moeten komen. VLISSINGEN. De toename van het aantal ouderen, en vooral de groei van het aantal hoogbejaarden in Zeeland, betekent dat in de toe komst meer mensen verpleeghuis zorg behoeven. Maar die zorg hoeft niet per se in een klassiek verpleeghuis gegeven te worden. In de bevolkingsprognose die de provincie Zeeland vorige week presenteerde wordt 25 jaar vooruit gekeken. In 2040 hebben 7500 Zeeuwen verpleeghuiszorg nodig, veel meer dan het aantal van 3976 plaatsen die het zorgkantoor voor Zeeland nu heeft ingekocht. Vol gens CZ, die als grootste zorgver zekeraar het zorgkantoor Zeeland beheert, is de bezettingsgraad nu 99 procent. Uit de groei van de vraag naar verpleeghuiszorg volgt niet auto matisch dat straks verpleeghuis plaatsen 'bijgebouwd' moeten worden. CZ-woordvoerster Josep hine Vogel: „De vergrijzing in Zee land is nog niet op haar hoogte punt. Het is de vraag of de men sen die het betreft, straks ook op genomen willen worden. De ten dens is dat mensen langer thuis willen blijven wonen. Met meer moderne technieken en hulpmid delen kan dat ook steeds beter. Het zorgkantoor is bij de laatste geschetste ontwikkelingen in aller lei samenwerkingsverbanden met zorgaanbieders betrokken." Het beleid van de overheid is ook dat mensen zo lang mogelijk thuis blijven wonen. De drempel om langdurige zorg in een instel ling te krijgen is verhoogd. Men sen met een laag 'zorgzwaartepak- ket' worden niet meer opgeno men. Hierdoor neemt het aantal plaatsen in de verpleeghuizen de eerste jaren nog af. Tot 1 januari CZ: Met meer moderne technieken en hulpmiddelen kunnen mensen vaker thuis blijven wonen. 2017 loopt dat terug met 373 plaat sen tot 3603. De prognose van de provincie gaat tussen 2015 en 2017 uit van een afname van de vraag naar ver pleeghuisplaatsen. Tot 2020 veran dert er weinig, maar vanaf dat jaar gaat de lijn omhoog. In 2022 is het aantal verpleeghuisplaatsen weer terug op het huidige niveau. Dan gaat het in een rechte lijn verder omhoog naar de 7500 plaatsen in 2040. Per jaar groeit de behoefte met 110 tot 120 verpleeghuisplaat sen, als de voorspelling van de pro vincie uitkomt. Een groep van ruim veertig over wegend jonge supporters huurde zaterdag een partybus om naar Katwijk af te reizen. Voor het duel kregen ze te horen dat het afste ken van vuurwerk niet was toege staan, omdat het vooraf niet bij Quick Boys was gemeld. Kort voor de aftrap werden toch rookpotten, fakkels en zwaar vuurwerk afge stoken. Het kwam tot een handge meen met stewards van de Katwijkse club, waarbij één ste ward lichtgewond raakte. De fans van Hoek werden met een naar een uitgang van het com plex geleid. Er vielen over en weer rake klappen en de politie was snel ter plaatse. Tijdens de eerste helft cirkelde een politiehelikop- ter met camera boven het com plex, op zoek naar de Hoek-sup- porters. Twee fans, 15 en 19 jaar oud, werden opgepakt en naar het politiebureau in Leiden gebracht. Ze werden zaterdagavond op vrije voeten gesteld. De bus vertrok bij het begin van de tweede helft al richting Zeeuws-Vlaanderen. Het bestuur van Hoek vergadert vanavond over de gebeurtenissen. vertelde radioman Spits over een aantal van die liedjes. Gevraagd naar de Zeeuwse inbreng kwam Spits tot Blof (2x), Freek de Jonge en Fred Florusse. „Die staat er in met Don Quishocking en komt uit Vlissingen. Overigens heb ik niet gelet op waar ze vandaan kwamen. Of ze uit Zeeland of België komen; het is allemaal één taal." foto Johan van der Heijden GOES. Frits Spits was gisteren op tournee boek in Goes. „Ik ben begonnen met een door Zeeland. De bekende radiomaker van lijst van vierhonderd Nederlandstalige onder meer De Avondspits en Tijd voor liedjes en vervolgens ben ik gaan schrap- Twee kwam naar Zierikzee (De Biet), Goes pen." Wat over bleef is volgens de schrijver (De Koperen Tuin) en Middelburg (Klove- 'een gang door de tijd van 1957 tot nu. niersdoelen) om zijn boek 'de Standaards Met negentig liedjes die voor mij veel van Spits' te bespreken en te signerenbetekenen.' Bij die nummers horen vier „Het is een soort radioprogramma op cd's met daarop tachtig van de beschreven papier geworden", omschreef Spits zijn liedjes. Op de drie Zeeuwse locaties Zeeland bevelanden@pzc.nl Zorg ook buiten verpleeghuis door Theo Ciele pagina 13: Wens-wachtenden hebben nog tijd door Barry van der Hooft KATWIJK. Het bestuur van voetbal vereniging Hoek wil naar aanlei ding van de ongeregeldheden zater dag in Katwijk een duidelijk state ment maken richting de suppor ters die op het complex van Quick Boys voor onrust zorgden. „We wil len in beeld krijgen wie precies in de partybus zaten en zullen met sancties komen", zegt voorzitter Art van der Staal. sport 11: Hoek schiet zichzelf voor rust in de voet PAGINA 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64