Blessures nieuw obstakel Reintjens Vasseur raakt weg kwijt en verkwanselt zegekansen Dallinga Handbal: driemaal 26-23 SPORT 19 Gymnaste Jendrusch wint bij thuiswedstrijd in Zierikzee n fritsen ZIERIKZEE. Bij de grote turnwed- strijd in Zierikzee, een kwalifica tiemoment voor het Nederlands kampioenschap meerkamp, wa ren er op zaterdag en zondag diver se Zeeuwse overwinningen. Een daarvan was voor Anna Jen drusch, een talent van Delta Sport. De gymnaste uit Scharendij- ke zegevierde in de klasse Divisie 2 Jeugd D. Op de vier onderdelen pakte ze in haar thuishal in totaal 45,050 punten. Met name op de balk en de bruk met ongelijke lig gers maakte ze het verschil. Er waren ook overwinningen voor Moira Jozwiak (Turnschool Zeeland, Jeugd 1 N2, 53,100 pun ten), Brechje Zwaga (EMM Terneu- zen, Divisie 3 Jeugd E, 44,025), An- gélica Daniëlse (MTV'69, Pupil 1 N2, 55,300), Imke van Schoonho ven (MTV'69, Divisie 2 Junior C, 43»425), Loïs Aerts (Thor, Divisie 4, Senior D, 43,525) en Marijn Moo- nen (Thor, Divisie 5 Jeugd G, 43,575). Met haar handen voor haar ogen en haar met tranen bedekte wangen liep Romy Reintjens zater dagavond naar de kant. Óp zoek naar troost na een door een blessure mis lukte oefening op de balk. Nadat ze ja renlang werd gehinderd door wed- strijdspanning spelen sinds vorig 2014 de alsmaar opspelende blessures de vijftienjarige turnster parten. „Vroeger had ik daar juist nooit last van", vertelde Reintjens zaterdag in Zierikzee na afloop van de kwalifi catiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap meerkamp. De Nieu- werkerkse turnde afgelopen jaar elke wedstrijd wel met een blessure. „Eerst was daar die enkelblessure", begon ze haar opsomming. „Toen die voorbij was, heb ik drie maanden met een kwetsuur aan mijn kuit geze ten en vervolgens schoot het drie we ken voor het Nederlands kampioen schap in mijn buikspier." Met pijnstil lers werd ze daarbij nog 22e. De kans dat ze op het komende NK ook te bewonderen is, lijkt gerin ger. Zaterdag werd ze achtste, nadat ze de hele week niet had getraind. 'Toen ik vanaf mijn tiende in de tweede divisie zat, kreeg ik iedere wedstrijd last van zenuwen' Romy Reintjens „Dat kon niet", legde ze uit. Alsof het onheil haar blijft achtervolgen verrek te ze vijf weken geleden haar enkel banden. „Toen heb ik een paar dagen op krukken gelopen. Langzaam ging het weer beter, maar vorige week ben ik opnieuw door mijn enkel gegaan." Adrenaline Hoewel de turnster van Delta Sport daardoor weer even op krukken moest lopen, was ze dit weekeinde dus gewoon van de partij. Reintjens vindt niet dat ze weer te vroeg is be gonnen. „Het kan ook door de adrena line komen, maar ik heb niet echt last van mijn enkel gehad." „Het zat wel in mijn hoofd", ver klaarde ze haar mislukte oefening op de balk, waar ze tot vier keer toe van af viel. Dat beaamde ook haar train- ster, Jutta Padmos. „Ze was een beet je onzeker door die blessure. Je denkt er te veel aan en dan gaat het fout." „En dan moet je nog drie oefenin gen", zei Reintjens, doelend op de on derdelen die nog moesten komen. „In het begin wilde ik niet meer door gaan, maar uiteindelijk wilde ik toch zien hoe het op die andere onderde len zou gaan, en dat was niet onaar dig. Het ligt bovendien niet in mijn aard om op te geven." Dat deed ze ook niet toen de wed strijdspanning Reintjens tijdens de voorbije jaren te veel werd. Want dat was het oude pijnpunt bij de vwo 4-leerlinge. „Toen ik vanaf mijn tiende in de tweede divisie zat, kreeg ik iede re wedstrijd last van zenuwen." Jaar op jaar was er wel iets met Rein tjens. „Toen ik eerstejaars jeugd was, dacht ik altijd: ik zit met veel oudere meisjes als tegenstanders, dus die zijn beter. Het jaar daarna zat ik in de eer ste klas van de middelbare school en dacht ik altijd: ik heb het te druk met school, dus moet ik me daarop focus sen. Toen ik vervolgens junior 1 werd, kwam de gedachte van oudere meisjes als tegenstanders weer terug." Pas vorig jaar slaagde de inmiddels eerstejaars seniore er voor goed in om die spanning van zich af te gooien. „Ik moet vanaf nu gewoon knallen, dacht ik. Daarna ging het vanzelf. Op de trai ningen ging het beter en dat gaf mij veel zelfvertrouwen." „Nu zijn daar dus die blessures en baal ik na zo'n dag als vandaag", ging ze verder. „Het is soms lastig om daar mee om te gaan, maar uiteindelijk ge niet ik altijd weer van deze sport." Toen duidelijk werd dat de bezoe kers zonder John Tijssens aan het vertrek zouden komen, leef de de hoop op een goed resultaat op in de harten van de Dallin- ga-aanhang. Het zou tegenvallen. Voor de pauze won een goed spelende Steven van Acker op de gelijke wijze van Puck van Aart. Het duel eindigde na 35 beurten in 50-26. Op de andere tafel be gon Patrick Vasseur onbevangen aan de partij tegen Tijssens' ver vanger Hans de Bruin. Ruim hal verwege leidde de teamcaptain met 32-17 na 35 beurten. Dat kan niet meer misgaan, werd op de tribune gefluisterd. Maar het ging wel mis en hoe! Want 21 beurten later stond het 45-43 na een periode waarin Vasseur geen bal meer goed raakte en moede loos zocht naar zijn ritme. De gifbeker moest helemaal leeg voor hem, toen hij ook nog de matchbal miste en zijn tegen stander die kans ten volle benut te. „Ik weet niet wat er gebeurde. Ik speelde goed en opeens was al le gevoel weg", zei Vasseur. „Ik snap er niks van, net als waarom ik in de Belgische competitie wel goed en constant speel en hier niet. Ik baal hier vreselijk van, vooral ook voor het team dat toch op je rekent." Na de pauze moesten de beide kopmannen het dan maar doen. Frédéric Caudron vertrok tegen Gerwin Valentijn als een raket en leidde na zeven beurten met 28-6. Het werd nog 33-10 toen er zand in de motor van de Belg kwam. In zeven beurten werden er slechts vijf punten toegevoegd en was Valentijn teruggekomen tot 26. Toen draaide Caudron de gaskraan weer open en finishte hij na 24 beurten met 50-32. Jean Paul de Bruijn vocht op de andere tafel een lang gelijk opgaand gevecht uit met Jozef Philipoom, maar zag de Belg hal verwege met een serie van ne gen weglopen. De Hulster drie- bander kon hem niet meer bijbe nen. Het werd 41-50 na 29 beur ten. Haag liepen de bezoekers snel uit naar 6-10. Na een dipje van Delta Sport ging Hercules met een 12-11-voorsprong rusten. De thuisploeg liep in de twee de helft nog uit tot 15-12, maar daarna zette Delta Sport de wed strijd naar zijn hand. Met nog twee minuten op de klok stond de ploeg uit Zierikzee twee pun ten voor en dat werd professioneel uitgespeeld. Delta Sport-trainer Johan van der Voorn was na afloop tevreden met de benodigde overwinning. „Een prima teamprestatie, we heb ben goed gewerkt en voor elkaar geknokt." SV Orion-DOS'80 26-23: Orion speelde een belangrijk duel met medekoploper DOS'80. Het pu bliek in sporthal De Stenge in Heinkenszand kreeg een spannen de wedstrijd voorgeschoteld. Na vijf punten achterstand beperkte de thuisploeg het verschil halver wege tot 12-13. Orion-speler Nik van Dalen zag zijn ploeg in de tweede helft in rap tempo zes punten uitlopen. „We speelden na rust met veel be leving." Een dipje bij de thuis ploeg zorgde ervoor dat de bezoe kers nog konden terugkomen tot op één punt, maar het slotakkoord was voor Orion. De ploeg uit Heinkenszand staat in de strijd om het kampioen schap nu twee punten voor op haar twee naaste belagers. 23-26: Met een verre van complete selectie reisde EMM/Olympus af richting Tilburg. Een 5-2-achter- stand werd door het Walcherse fu sieteam omgebogen in een 7-5- voorsprong. Die marge van twee punten stond ook halverwege op het scorebord: 10-12. Na een degelijke tweede helft liep de Zeeuws vrouwenequipe uit naar een 23-26-eindstand. Coach Ron de Waal was tevreden. „Onder deze personele omstandig heden ben ik blij dat we het tot een goed einde hebben gebracht vandaag." MAANDAG 14 DECEMBER 2015 Anna Jendrusch kwam in Zierikzee goed voor de dag op de balk. foto Marieke Mandemaker door Arwin Willemsen door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL. Het driebandenteam van Dallinga.com speelde in eigen huis 4-4 tegen een verzwakt De Distel Biljarts uit Roosendaal. Ook Ripa Recycling/Pearle kwam in de eer ste divisie niet verder dan een ge lijkspel bij ZFD/De Hazelaar. door Menno Kole VLISSINGEN. Met drie 26-23-over- winningen was het een prima week end voor het Zeeuwse handbal. SV Orion deed goede zaken in de strijd om het kampioenschap in de eerste klasse. De ploeg uit Hein- kenszand versloeg medekoploper DOS'80 en staat nu alleen boven aan. Delta Sport haalde in Den Haag de broodnodige punten om de onderste regionen van de hoofd klasse achter zich te laten. De vrou wen van EMM/Olympus blijven door de winst bovenin meedraaien in de eerste klasse. Mannen. Hercules-Delta Sport 23-26: In Den Scores Delta Sport: Koen de Bruijn 8, Tim Vleeshouwer 6, Kevin Meul- meester 6, Thijs van Splunder 6, Se- bastiaan Hoftijzer 2, Jordy van Cras- beek 1. Scores SV Orion: Guy Peters 9, Ron van Dalen 8, Arno Riemens 4, Joey Ae- rtssen 2, Frank van de Vijver 2. Vrouwen. Camelot/Desk-EMM/Olympus Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 10, Martje Huijben 6, Ma rieke Riemens 5, Suzanna Coppoolse 2, llva Engels, Nicole Joose en Petula Brasser 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63