BC Vlissingen geeft kickstart geen vervolg DZK winterkampioen Dammers Middelburg onderuit Petra van Belzen kiest topper uit om te excelleren 16 SPORT Arnemuidse ploeg verslaat in extremis koploper Avanti (22-21) en is nu zelf weer ranglijstaanvoerder in de hoofdklasse A. Vlissingen had een droomstart, wat resulteerde in een 20-5-stand na acht minuten. Door een serie driepunters kwam de ploeg uit Soest terug in de wedstrijd en bij rust was de achterstand wegge werkt: 36-38. Na de pauze was er evenwicht tot 52-52, maar daarna liep Red Stars uit naar 55-66. De ploeg van coach Stefan Karadzic gaf zich echter niet gewonnen en knokte zich weer terug tot 67-70. In de slotfase hield Red Stars het hoofd koel. Eindhoven miste BC Vlissingen vier vaste speelsters, maar zij wer den goed vervangen door enkele jeugdspeelsters. In het eerste kwart speelde BC Vlissingen onge concentreerd, waardoor Almonte een 14-12-voorsprong kon nemen. Daarna bleef het verschil tussen de teams minimaal. De ruststand was 27-28. BC Vlissingen scherpte in de tweede helft de verdediging aan. Almonte kwam daardoor weinig tot scoren, waardoor de ploeg van coach Arjan de Bruin steeds verder uitliep. Na het derde kwart was de stand 35-47. Dit verschil werd in het laatste kwart uitgebouwd, waardoor BC Vlissingen de eerste uitzege boekte. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 19, Elisa Kuipers 14, Melanie Dolfing 12, Nanon Doeland 8, Rachel Zorgvliet 6, Charmey Koemans 3, Anouk van Pelt 2. BV Souburg-Waldric 2 42-51: BV Souburg had een zeer stroeve start. In de eerste vijf minuten werd niet gescoord. De ploeg uit Woudri- chem profiteerde en liep uit naar 0-9. Daarna ging het beter bij de thuisploeg, waardoor het verschil niet verder opliep en de rust aan brak bij 21-32. Na de pauze kwam BV Souburg een paar keer terug tot een verschil van vijf punten. Waldric ving dit echter bekwaam op en won met 42-51. DZK-IJsselmeeuwen 12-7: Na twee spannende periodes (3-2 en 5-4) maakte DZK het verschil in het derde bedrijf. De Vlissingers lie pen snel uit naar 7-4 en toen IJssel meeuwen een manmeersituatie niet uitbuitte, werd het snel 8-4. Het gat was geslagen. IJsselmeeu wen kwam nog op 8-5, maar de thuisploeg speelde verdedigend sterk en aanvallend werden de kansen benut. Toen het eenmaal 11-5 stond, ging DZK slordiger spe len en kwam IJsselmeeuwen te rug tot 11-7. In de laatste minuut werd de eindstand op 12-7 be paald. Njord-DZK 2 5-2: De DZK-vrou- wen was tegen Njord 2 niet com pleet. Toch kende de Walcherse for matie een goede start en nam een 2-1-voorsprong in de eerste perio de. Daarna was er een kans op de 3-1, maar die werd gemist. Het was eind tweede periode dat Njord 2 het betere van het spel had en ver diend op 3-2 kwam. DZK buitte op nieuw een overtalsituatie niet uit en kwam met 4-2 achter. In de laat ste periode kregen beide ploegen volop kansen, maar ze werden ge mist. Njord sloeg in de slotfase nog wel een keer toe en kwam op 5-2. Het was voor DZK de eerste neder laag in de tweede klasse. Joyce Piek maakte beide treffers. Petra van Belzen zoekt bij TOP Arnemuiden haar wedstrij den uit om te excelleren. Za terdag stal ze de show tegen Avanti. Zij hield de ploeg con stant in de race, sleepte haar teamgenoten over een dood punt heen en droeg daardoor in hoge mate bij aan de nipte overwinning (22-21) op de koploper uit Pijnacker. „Zij speelde echt een dijk van een wedstrijd", zei coach Arco Goed koop. „Eigenlijk hadden we nog eerder in de wedstrijd moeten zien dat bij haar de beste kansen lagen." De 27-jarige Van Belzen - met meer dan tien dienstjaren in TOP 1 de grand la dy van het team - was vijftig minuten lang bijzonder fel. Ze wil nog wel eens een beetje gereserveerd korfballen, lichte lijk voorzichtig na een aantal zware bles sures. Maar zaterdag durfde ze veel en wond ze haar tegenstandster uit Pijn acker helemaal om haar vinger. Aanvanke lijk speelde ze nog veel ballen af op Anita de Ridder, haar zus en vakgenoot, maar la ter nam ze meer zelf het initiatief. Het re sulteerde in vijf veldgoals en drie versier de strafworpen, die allemaal door haar man Peter verzilverd werden. „In principe mogen ze in dat vak zelf uitzoeken wie de ballen erin gooit", ver telde Goedkoop. Hij vertrouwt in hoge mate op de ingevingen van zijn spelers. „Maar je moet daarbij wel goed de wed strijd lezen. Ik denk dat we dat door onze overijverigheid aanvankelijk vergaten. We hadden pas laat door dat Petra nog meer ruimte kreeg dan Anita." Het vak van Petra van Belzen, Anita de Ridder, Peter van Belzen en Jurgen Janse draaide overigens bijna voortdurend goed. Alleen vlak voor rust, toen het van 8-5 naar 8-9 ging, en aan het begin van de tweede helft, toen Avanti uitliep naar 10-13, was het spel even slordig, Maar daar na herpakte het kwartet zich weer. Bij Jeanine Marijs, Emmelie Bouwens, Jurriaan Bouwens en Kristian Huisman liep het stroever. Er werd aanvankelijk veel te weinig gescoord; voor rust vielen er in dit vak maar drie treffers. Toen in de tweede helft de scores opnieuw uitble ven, moest Goedkoop gaan forceren. „Ik heb daar nog wel even mee gewacht, hoor", zei hij. „Ik zag dat het vak beter schap toonde. Er werd vaker gescoord. Maar uiteindelijk zag je toch dat dat niet genoeg was." TOP kwam na 15-19 van Avanti, negen minuten voor tijd, wel al knap terug tot 18-20. Marijs maakte er twee op rij en Pe tra van Belzen voegde er nog eentje aan toe. Maar de ploeg had Corné Bezemer en Wilma de Ridder (voor Jurriaan en Em melie Bouwens) nodig om voorbij het ver moeid geraakte Avanti te komen. Zenuwslopend De slotminuten waren zenuwslopend. Zes minuten voor tijd maakte Bezemer de aansluitingstreffer. Daarna miste TOP twee dotten van kansen op de 20-20: Ma rijs faalde bij een vrije doorloopbal en Be zemer liet een strafworp onbenut. Toen Avanti de 19-21 maakte, met nog twee mi nuten te spelen, leek het gedaan. Maar op dat moment stond Petra van Belzen nóg een keer op. Binnen één minuut zorgde ze voor een strafworp en maakte ze een korte kans. Ineens stond het weer gelijk: 21-21, met nog 84 seconden op de klok. Marijs liet vervolgens zien waarom zij over twee weken met het Nederlands team aan de Korfbal Challenge in Rotter dam mag meedoen. Ze bleef uiterst koel, zocht een mooie kans uit en legde 47 tel len voor het einde de winnende in het mandje. Daardoor is TOP weer de num mer één in de hoofdklasse A. Na afloop stond Goedkoop te glunde ren. Met brede armgebaren had hij de laatste tien minuten staan coachen. Hij had zelfs zijn colbertje uitgedaan in de koude hal. „Alle beetjes aanmoedigingen helpen", stelde hij. „Ik ben heel blij met deze twee punten. Maar we hadden het onszelf wel makkelijker kunnen maken door de kansen beter te benutten. Eigen lijk sprong Avanti met hun twee spitsen veel beter met de mogelijkheden om dan wij." 'In principe mogen ze in dat vak zelf uitzoeken wie de ballen erin gooit' CEMA/De Vaste Zet 2 had dit sei zoen nog niets laten zien, maar uitgerekend tegen Middelburg tra den de Limburgers op volle oor logssterkte aan. Het was van be gin af aan een zware klus voor de Middelburgers. Een nederlaag van Jan Flikweert, die in een klassieke stand een riskant plan zag stran den, werd nog gecompenseerd door een combinatieve zege van Peter Schunselaar, maar daarna ging het bergafwaarts. Jan Moens werd het slachtoffer van een eindspeltruc en datzelfde over kwam ook Wim Koppejan. Aan de andere borden slaagden de Mid delburgers er niet in het verschil in rating in overwinningen uit te drukken. Het resultaat: de eerste nederlaag van het seizoen en een duikeling op de ranglijst. PWG 's-Gravenpolder speelde tegen DES Lunteren 2 geen slech- Een magere ronde voor de Zeeuwse dammers: Middelburg is de koppositie kwijt, PWC verliest wederom te wedstrijd, maar werd afgere kend op een paar cruciale fouten. Fons Huybrechts verknalde een voordelige positie en verloor. Aart Walraven vond niet het juiste plan tegen een sterke, vijandelijke aanval. Ko Louwerse maakte het wel heel bont door knullig een schijf en later de partij te verlie zen. Ook de Gelderse ploeg maak te fouten en daar profiteerden Niels Roelofsen en Jaap Veerhoek van. Achteraf strooide de compu ter nog wat zout in de wonden door in de partijen van Hans Bom- gaars en Jos de Wild winstkansen aan te tonen. PWG moet er na de vierde ne derlaag in de resterende vijf wed strijden hard aan trekken om de nacompetitie of rechtstreekse de gradatie te ontlopen. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN. De basketballers van BC Vlissingen konden een uitste kende wedstrijd tegen nummer twee Red Stars niet bekronen met een overwinning. De ploeg uit Soest ontsnapte met 71-76. BC Vlissingen staat nu op de voor laatste plaats in de eerste divisie. Mannen. BC Vlissingen-Red Stars 71-76: BC Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 22, Amir Blokpoel 14, Benjamin Steenbeek 12, Dennis de Paauw 10, Raylin Jimenez 9, Mike de Kraker en Amar van Sluijs 2. Vrouwen. Almonte 2-BC Vlissingen 41-64: In Scores BV Souburg: Gitta Zijlma 10, Nathalie Franke 9, Melanie Linden- berg 7, Jessica Verhage 6, Annabel Jo- ziasse 4, Annegret Scheers 4 en Anne- marie van der Kaaden 2. VLISSINGEN. De waterpoloërs van DZK zijn winterkampioen. De Wal- cherse derdeklasser won in de laat ste wedstrijd voor de winterstop van IJsselmeeuwen. Scores DZK: Sjoerd Leijnse 3, Martijn Mechielsen, Alex Breel en Sjakko Bek kers 2, Bas Mechielsen, Jordy de Nood en Wouter Stap 1. TOP recht rug in door Roeland van Vliet Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Peter van Bel zen 6, Petra van Belzen 5, Anita de Ridder 2, Jurriaan Bouwens en Corné Bezemer 1. Stand in de hoofdklasse A: 1TOP 5-8, 2. Avanti 5-7, 3. DeetosSnel 5-7, 4. DSC 5-6, 5. Oranje Wit 5-4, 6. CKV 5-4, 7. KVS 5-3, 8. Groen Ceel 5-1. Petra van Belzen wil de bal kwijt aan Jurgen Janse. Te laat had TOP door dat juist bij haar de kansen lagen, foto Ruben Oreel Arco Goedkoop MIDDELBURG. In de zesde ronde van de nationale damcompetitie gingen de twee Zeeuwse eerste klassers onderuit. Middelburg ver speelde in Celeen een gedeelde koppositie door een 12-8-neder- laag tegen hekkensluiter CEMA/De Vaste Zet 2. PWG 's-Gravenpolder leed in Lunteren een kleine neder laag tegen DES 2:11-9. Swift-korfballer Dylan Gillissen (rechts) waagt een soort jumpshot. Voor Justin Koppejan van Fortis is het niet te verdedigen, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60