Frankrijk vormt blok tegen FN Van Miltenburg: 'Het moet niet meer over mij gaan' Uniek: traplift in 1 dag molenaar^; NIEUWS 5 £^;)K00PJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van 14 december Bij de eerste ronde kreeg de partij nog de meeste stemmen in maar liefst zes van de dertien regio's. Bij de tweede en beslissende ron de, gisteren, werd daarentegen in niet één regio de overwinning be haald, blijkt uit exitpolls en eerste uitslagen. In de noordelijke regio Nord-Pas-de-Calais-Picardie, waar Marine Le Pen kandidaat was, kreeg haar opponent, de con servatieve kandidaat van Les Répu- blicains, de meeste stemmen. In het zuiden, in Provence-Al- pes-Cöte d'Azur, waar Marion Maréchal-Le Pen kandidaat was ging de overwinning eveneens naar Les Républicains. De Franse kiezers lijken gehoor te hebben gegeven aan de oproep van de regerende Socialistische Partij (PS) om tégen extreem rechts te stemmen. De PS trok zich na de eerste ronde in twee re gio's terug waar ze zelf als derde was geëindigd. Ze vroeg linkse kie zers om op 'gematigd' rechts te stemmen. Zo hoopten de socialis ten een zege van het Front Natio nal te voorkomen. Ook de opkomst lijkt een rol te hebben gespeeld. Vorige week ging minder dan 50 procent van de kiezers stemmen, gisteren was dat 58,5 procent, volgens de prog noses. Het lijken vooral linkse kie zers te zijn geweest die vorige week niet en nu wel hun stem uit brachten. Het ziet ernaar uit dat Les Républicains in zes van de der tien regio's winnen, waaronder Groot Parijs, en de Socialistische Partij in vijf regio's. Links weet daarmee de schade enigszins te be perken: bij de eerste ronde eindig de de Socialistische Partij nog maar in twee regio's aan kop. Voor De Franse kiezer heeft gehoor gegeven aan de oproep van de Socialistische Partij om tégen extreemrechts te stemmen Les Républicains van oud-presi dent Sarkozy zou de uitslag tegen vallen: in de eerste ronde wonnen ze in zes regio's, maar zonder de steun van linkse kiezers. De regionale verkiezingen wa ren de laatste landelijke graadme ter vóór de Franse presidentsver kiezingen die over anderhalf jaar worden gehouden. Het feit dat het Front National zijn winst uit de eerste ronde niet heeft kunnen verzilveren maakt duidelijk dat de partij - voorals nog - op zijn electorale grenzen stuit. Waar andere partijen ook kunnen samenwerken, staat het FN er alleen voor. Van Miltenburg zei zaterdag dat ze 'het ambt van Kamervoorzit ter niet langer wilde belasten met de discussie rondom haar persoon'. Haar voorzitterschap was doorspekt met incidenten en onhandige optredens. Geregeld werd openlijk gespeculeerd over haar vertrek. Nadat Van Milten burg haar aftreden had bekendge maakt, zeiden de fractievoorzit ters begrip te hebben voor haar besluit. Woensdag debatteert de Kamer over de conclusies van de commissie-Oosting. Van Milten burg zou zich een dag eerder moeten verantwoorden in de Ka mer voor een anonieme brief van een klokkenluider die zij door de papiervernietiger deed. De schrif telijke vragen die de Kamer stel de, beantwoordde ze zaterdag nog wel. In haar reactie stelt Van Mil tenburg dat de brief haar in strik te vertrouwelijkheid werd over handigd door een journalist van tv-programma Nieuwsuur. Daar om, zo stelde ze, kon ze de brief niet doorspelen aan de commis- sie-Oosting, die toen al bezig was met het onderzoek naar de deal met crimineel Cees H. „Die vertrouwelijkheid heb ik geres pecteerd." Dinsdag zal Van Miltenburg plaatsnemen in de plenaire zaal als regulier VVD-Kamerlid, waar inmiddels ook oud-staatssecreta ris Fred Teeven weer zit. Fractie leider Halbe Zijlstra reageerde: „Uiteraard verwelkomen we haar graag terug in de geledingen van onze fractie." Nu slechts 29,95 Nu slechts 9,95 korting MAANDAG 14 DECEMBER 2015 Aanhangers van het Front National na de nederlaag in de tweede ronde van de regionale verkiezingen, foto Olivier Hoslet/EPA door Frank Renout PARIJS. Het extreemrechtse Front National, dat een week geleden nog als grote winnaar uit de bus kwam na de eerste ronde van de regionale verkiezingen, heeft giste ren een groot verlies moeten incas seren. door Hanneke Keultjes DEN HAAG. Anouchka van Milten burg is opgestapt als Tweede Ka mervoorzitter. De WD-politica kwam tot de slotsom dat ze na de harde woorden van commissie- Oosting over haar optreden in de Teevendeal niet meer verder kon. 12-pack T-shirts van Fruit of the Loom Ideaal om te dragen onder overhemden en truien Ook perfect om in te sporten Van uitstekende kwaliteit Keuze uit v-hals of ronde hals Gemaakt van 100% stevig katoen Adviesprijs Korting U bespaart: €119,95 75% 90,- FRUITSLOOM. Nonowax Orenreiniger - Voorkom schade aan je oren! Voorkomt schade aan je trommelvlies en gehoor Een stuk veiliger dan het gebruiken van wattenstaafjes Niet meer naar de dokter om je oren te laten uitspuiten Geschikt voor het hele gezin Adviesprijs Korting U I 34,95 72% €25,- f N BESTELLEN V J DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen |j DPDfjjjl NIET TEVREDEN? GELD TERUGl) *Bij aankoop v/d Modul traplift. Actie loopt tot 24 december. Bel 0800 - 27 40 400 voor de gratis brochure of ga naarwww.molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5