FC Dauwendaele walst over CPC Vlissingen heen in tweede klasse Rechterkant achilleshiel Vlissingen Tholense Boys beslist derby in vroeg stadium hoofiiklasser na zesde duel zonder winst SPORT 13 FC Axel-Klundert 2-1: Doelman Mitchell Braafhart verdedigde het Axelse doel weer. Voor rust was FC Axel beter en vlak voor de pau ze bekroonde Urmeion Martis de sterke eerste helft met de ï-o. Door een eigen goal van Ivo Ver- straeten, die een Klundertse inzet van richting veranderde, stond het na een helft toch t-i. In de 79e minuut haalde Verstraeten zijn gram door met het hoofd voor 2-1 te zorgen. FC Dauwendaele-GPC 6-1: „Karl Vergouwen noemde de eerste twee goals cadeautjes", vertelde Marcel Lourens. De trainer van Dauwendaele zag Davy Ernest en Peter van Gorsel ze met plezier uitpakken. Na de goals kreeg GPC wat meer grip op het duel, maar het leidde niet tot kansen. Vijf mi nuten na rust tilde Maarten van Vooren de score naar 3-0. Mike Schrooten hielp GPC daarna nog wel aan de 3-1, naar door treffers van Ernest, Mahboeb Rahimi en Levi Tamboer kreeg de score een hoog aanzien. „We gaan met een lekker gevoel de winterstop in", besloot Lourens. Oostkapelle - SSV'65 0-1: Oostka- pelle-trainer Jaimy van Bloppoel ontbrak, want in de vroege zater dagmorgen werd zoon Levi gebo ren. Collega Marco Groeneveld was wel van de partij en hij zag voor rust Sam en Bas Biesterbosch mogelijkheden krijgen. „Via Jordy Matondo kregen we vlak voor rust de grootste kans", gaf Groeneveld aan. Oostkapelle was via Arjen Pat- tenier gevaarlijk. Op een slecht be speelbaar veld hanteerden beide teams vaak de lange bal en na een uur was Thomas Hogeweg voor Oostkapelle dicht bij de 1-0. Toen iedereen zich leek te verzoenen met 0-0 besliste Richard Schou ten anders. Groeneveld: „Een ge lijkspel had ook gekund, maar als er één ploeg moest winnen dan waren wij dat." Nieuwdorp-De Meeuwen 2-3: Men- no de Nooijer zorgde al snel voor de 0-1 en na twaalf minuten kwam De Meeuwen via Robin Dek op 0-2. Nieuwdorp rechtte de rug en na een prima combinatie tekende Martijn de Goffau na 26 minuten voor de 1-2. Zes minuten later bekroonde De Goffau een sterke actie met de 2-2. Na rust werd het spel rommeliger. Een goal van Nieuwdorp werd wegens hinderlijk buitenspel afgekeurd en in de 72e minuut liep Meeu wen-speler Koen Francke tegen zijn tweede gele kaart op. In on dertal grepen de bezoekers toch de winst toen Eddy Matthijsse in de 86e minuut raak kopte. WC68-MZC11 1-4: Al na vier mi nuten hielp Ramon Janson MZC'11 aan de 0-1. „Daarna was het wachten op de 0-2, maar sloeg bij ons de gemakzucht toe", gaf MZC-leider Huib Smits aan. Het leidde in de 40e minuut tot de 1-1 van Marwan Achabar. Na de pau ze zorgde MZC'11 er voor dat trai ner Alexander van Keulen einde lijk eens met een zege bij WC'68 vertrok. Na een vrije trap gleed Matthijs Hage in de 63e minuut de 1-2 binnen. In de slotfase liep de score nog verder op toen We sley Goud de bal van 25 meter in een leeg doel schoot en Janson er ook nog 1-4 van maakte. Terneuzense Boys-Zaamslag 3-2: De derby leek op een terecht ge lijkspel af te stevenen, maar uit een schitterende actie van Len Eversdijk besliste Bart van Frae- yenhove alsnog het duel. In de eer ste helft kwam Zaamslag op 1-0 via Peter Dieleman. Evert-Jan van Opdorp zorgde voor de 1-1. Maar ten van Hecke liet de 2-1 aanteke nen, waarna Koen Post weer voor evenwicht zorgde. Terneuzense Boys sloeg in blessuretijd alsnog toe: 3-2. 'We gaan met een lekker gevoel de winterstop in' OSS. Tot halverwege de eerste helft leek het spel van Vlissingen gis teren tegen OSS'20 de opmaat voor eindelijk weer 's een zege. De pas sie die een week eerder tegen Groene Ster on vindbaar was, werd nu gekoppeld aan met vla gen aardig combinatie voetbal. Wat wil je, met een middenveld met Sa- lim Ben Sellam, Etiënne Mallie, Khalid El Hat- tach (zijn eerste basis plaats) en Saïd Bouzam- bou? Het werd beloond met een juweel van een doelpunt van Mallie. In stelling gebracht door Josimar Pattinama maakte hij met een oogstrelende stift de openingstreffer. Maar toen ging het mis... Vlissingen deed een stapje terug en toen bleek OSS'20 best aardig te kunnen ballen. Voor al aan de rechterkant pakte Vlissingen onvol doende door om de an gel uit het Osse aanvals- spel te halen. Alle vier tegengoals kwamen uit die hoek. Voor rust mochten Ferhat Cos- kun en Erwin Stadhou ders opstomen en afleg gen op Ferdy van den Berg (1-1) en Tom Pij nenburg (2-1). Na de pauze rondden Bob van Lith (3-1) en Tony de Groot (4-2) kansen uit die hoek doeltreffend af. Ruim een kwartier voor tijd snelde Josimar Pattinama met een fraaie individuele actie naar de 3-2. Het was zijn eerste doelpunt in twee maanden; ook die goal maakte hij destijds in Oss, tegen Deso. Vlis singen zette aan voor de gelijkmaker, maar on danks een handvol cor ners, een aantal demar rages van Hoessein Bou- zambou op links en doorbraken van Salim Sandee op rechts hoef de OSS-doelman Rick van der Leest nauwe lijks in actie te komen. De wedstrijd werd afge sloten met rode kaarten voor Daniel Jansen (Vlis singen) en Tony de Groot (OSS'20), die in een handgemeen ver wikkeld raakten na na trappen van De Groot. WHS-Tholense Boys 0-2: Raymond ten Voorden kopte al vroeg een vrije trap van Dave den Boefin de verre hoek: 0-1. Geschutter in de groen-witte defensie werd in de 26e minuut afgestraft door Dani Gladdines: 0-2. Daarvoor raakten Gladdines uit een hoekschop en Auke Bovenberg met een vrije trap al de lat. WHS kon nauwelijks een vuist maken in het eenzijdige duel en miste met Arvin de Witte zijn bes te speler. Voor interim-trainer Leon de Witte was het verloop van de wedstrijd teleurstellend. „We stonden steeds vier tot vijf meter van de man af en wisten zelf geen kans te creëren." Gaandeweg de tweede helft zakte het niveau van de wedstrijd naar een bedenkelijk peil, ook bij de bezoekers. In de 63e minuut was het nog even prijsschieten in het zestienmetergebied van de Stallanders, met eerst een pegel van Den Boef op de paal en vervol gens een boogbal van Gladdines op de lat. Tholense Boys-trainer Erwin de Nijs was tevreden. „We hebben het een uur lang goed ge daan. We lieten vanaf het begin zien waar we voor gekomen wa ren. Duiveland-DFS 3-1: Mark de Feiter zette de bezoekers al vroeg in de wedstrijd op 0-1, nadat Delano Westerink de achterlijn had ge haald. De betere kansen in het eer ste bedrijf waren voor de thuisclub, maar alleen Masoud Os- WHS kan in wedstrijd tegen Tholense Boys geen vuist maken en verliest kansloos met 2-0 manie vond het net, na een goede inleidende actie van Ronald Zwa ger: 1-1. Nog voor de pauze moest Osmanie met een knieblessure naar de kant. Het zag er lang naar uit dat het compact spelende DFS met een puntje uit Oosterland zou vertrek ken. Pas zes minuten voor het ein de rondde Ronald Zwager een vlotte aanval van de thuisclub af. Kort daarop zorgde Leen Dooge voor de beslissing. DFS-trainer Marcel de Nijs bleef positief. „We houden het vol tot vlak voor het einde. We kregen bij de 1-1-stand via Mark de Feiter zelfs nog kan sen om op voorsprong te komen." Zijn collega Erwin van der Woerdt was blij met de volle winst. „Voor rust kregen wij zes kansen en zij misschien twee. Uit eindelijk slepen we het potje er uit. We doen bovenin mee en er zit een goede ontwikkeling in de groep." De Nijs blijft vertrouwen houden. „Ik zie een stijgende lijn. Ik ben er zeker van dat we in de tweede helft van het seizoen meer punten pakken." Noad'67-Rimboe 1-3: Na de pauze zakte Noad'67 door het ijs, in een partij die tot aan de rust volledig in evenwicht was. Rimboe toonde zich voetballend beter, met duide lijk meer technisch vermogen en gevoel voor de combinatie. Bij de thuisclub ontbraken de goalget- ters Frank den Engelsman en Lars Steijn wegens blessures. Pas in de slotminuut zorgde Dennis Kot uit een penalty voor de eretreffer. MAANDAG 14 DECEMBER 2015 door Klaas Verspoor VLISSINGEN. FC Dauwendaele won in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal met maar liefst 6-1 van GPC Vlissingen. MZC'11 en FC Axel wonnen ook hun duel, waar door er bovenin niets wijzigde. MZC'11 leidt met twee punten voorsprong op de nummer twee, maar volgende week kan FC Axel bij winst op GPC zich alsnog tot winterkampioen kronen. Marcel Lourens, trainer FC Dauwendaele op z'n tandvlees door Ben van den Aarssen VLISSINGEN. Tholense Boys had in de derde klasse B van het zaterdag voetbal geen enkele moeite om de derby bij WHS naar zich toe te trekken. Raymond ten Voorden en Dani Gladdines zorgden al vroeg in de partij voor de 0-2, hetgeen ook de eindstand werd. Duiveland be sliste het streekduel met DFS pas in de slotfase, met goals van Ro nald Zwager en Leen Dooge: 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57