Eikenhout chagrijnig na late gelijkmaker Goes krijgt deksel op de neus tegen Beerse Boys Smerdiek koestert punt Winterstop komt als geroepen voor Zeeuwse 12 SPORT Verdediger Perry Bierkens is zoveelste uitvaller. „We hebben inmiddels een aardige gifbeker leeggedronken." Westerweele blijft bij FC Axel Eikenhout had zich op het mo ment van de tegentreffer al rijk ge rekend. Met een t-o-voorsprong en een numerieke meerderheid zou de zege over de streep getrok ken moeten kunnen worden, dacht hij. Een moment van on achtzaamheid en desorganisatie stelde de bezoekers echter in staat om drie minuten voor tijd een punt te redden. De ï-i had zijn invloed op de ge- 'We gingen te veel in hun spel mee en kwamen daardoor niet aan ons positiespel en combinatievoetbal toe' moedstoestand van de Middel burgse trainer, maar Eikenhout was reëel genoeg om toe te geven dat Zeelandia niet sterk had ge speeld. „We wisten dat Nemelaer een ploeg is die het van fysieke kracht en lange ballen moet heb ben", zei hij. „Maar we gingen te veel in hun spel mee en kwamen daardoor niet aan ons positiespel en combinatievoetbal toe." Nadat de eerste helft met veel middenveldspel en weinig kansen voorbij was gegaan, kon Zeelandia zich na de hervatting aanvallend wat meer manifesteren. Na 58 mi nuten spelen was het Jerfy Booij die de weg naar de overwinning leek te effenen. Booij reageerde at tent op een steekbal van Sermet Dogan en rondde daarna be kwaam af. Toen Kevin van Kempen in de slotfase met rood was wegge stuurd, leek Zeelandia op rozen te zitten. Drie minuten voor tijd zag de wereld er weer heel anders uit: 1-1. De zondag-eersteklasser zou bij winst naar de tweede plaats geste gen zijn, op vijf punten van koplo per Nuenen, maar werd vijf minu ten voor tijd verrast door een snel le tegenaanval van de bezoekers. Jannes Mulders scoorde toen met een diagonale schuiver. De teleurstelling over die gelijk maker was des te groter, omdat Goes kort tevoren via invaller Tom de Bonte nog de kans op 2-0 had laten liggen. „Bij 2-0 was de wedstrijd beslist geweest", wist Karelse. „Daarom was de gelijkma ker zo zuur." Nadat de eerste helft zonder noemenswaardige hoogtepunten was verlopen (alleen Jannes Mul ders schoot uit een vrije trap na mens Beerse Boys op de paal), pak te Goes de zaken na de hervatting energieker aan. Met Tom de Bonte als extra middenvelder moest Beerse Boys het initiatief aan de thuisclub laten en na 58 minuten spelen leidde dat ook tot de r-o. Via Tom de Bonte en Bart Deprez belandde de bal bij Mart de Kroo, die droog raak schoot. Kort voor tijd leek Tom de Bonte Goes in vei lige haven te schieten, maar zijn inzet van dichtbij ging via de paal naast. Daarna kreeg Goes het dek sel op de neus: 1-1. IJzendijke-Saestum 2 2-0: Thea de Blaeij schoot in de eerste helft de 1-0 binnen. Het tweede bedrijf was chaotisch van beide kanten en diep in blessuretijd besliste De Blaeij de wedstrijd. „Het zijn drie punten en dat is het belangrijk ste", zei trainer Guust van de Vel de na afloop. „Doordat Spor- ting'70 en Rhoon hebben verlo ren, staat alles heel dicht bij el kaar. Twee keer verliezen en je staat zesde en twee keer winnen en je staat weer eerste. Het is een mooie en spannende competitie", aldus Van de Velde. Wartburgia 2-Smerdiek 0-0: Verde digend stond het goed bij Smer diek, maar de ploeg het miste de nodige stootkracht voorin, mede door de blessure van Colinda van der Steen. Smerdiek kwam weinig aan voetballen toe en mocht goa lie Lisanne van Eekelen danken dat het bij 0-0 bleef. „Met 0-0 kunnen wij leven. Het was de minst goede wedstrijd van ons van de laatste weken. We staan er nu wel beter voor en we hebben onze slechte start in de competitie goed weten te maken", zei Servaas Brouwer na de wed strijd. De verloren wedstrijd bij OSS'20 was gisteren een blauwdruk van de eerste seizoenshelft van Vlissin gen. Een goede start werd gevolgd door een matig vervolg. De Zeeuwse hoofdklasser beleefde dit seizoen een pikstart met ze ven duels zonder verlies, de 4-2-neder- laag van gisteren in Oss was echter de zesde opeenvolgende wedstrijd zonder winst. „De winterstop is welkom", oor deelde trainer Jurriaan van Poelje. Vlissingen heeft zes weken de tijd om de wonden te hechten en te genezen. Bijna letterlijk, want de blessuregevallen kwamen hand in hand met de magere re sultaten. In de eerste vijf wedstrijden kon Van Poelje telkens met dezelfde elf spelers als de week ervoor starten, in de acht wedstrijden die volgden moest de trainer telkens een puzzelstukje verleg gen. Ook gisteren verdween er weer een stukje van de tafel, toen Perry Bierkens kort voor rust verkeerd neerkwam op zijn enkel. Aan het begin van het seizoen kon Van Poelje wekelijks een tweede dug-out gebruiken om zijn reserves te bergen, in Oss zaten er nog maar drie veldspelers langs de kant. „Ik heb het aan het begin van het seizoen gezegd", haalde Van Poel je terug. „We hebben iedereen nodig." In- KARAKTERISTIEK middels is echter al de fase van noodver banden aangebroken. Rasaanvaller Salim Sandee werd gisteren zelfs ingezet als rechtsachter. Duidelijk niet zijn positie, erkende Van Poelje. „Ik had Khalid El Hattach er kunnen zetten, maar die draai de juist goed op het middenveld." Dé aderlating was in oktober het weg vallen van Thomas Ragut. Zonder hem werd nog gewonnen van Dosko, maar vervolgens niets meer. „Het blijkt dat we op cruciale posities iets missen. Ervaring, slimheid. Goed voetballen is één, maar in wedstrijden worden ook andere din gen gevraagd. Soms moet er een kleine overtreding worden gemaakt, het tempo uit de wedstrijd worden gehaald, iemand gestuurd worden. Zonder Thomas en Re- gilio Pinas, die ook veel dichtliep, is er niemand die dat oppakt." De ï-r van OSS'20 was daarvan een schoolvoorbeeld. OSS' man of the match Ferhat Coskun pikte de bal net over de middenlijn op en mocht een rush tot vlak voor doelman David Bassing maken. Niemand stapte uit, niemand legde hem een strobreed in de weg, niemand wilde hem koste wat kost dwarsbomen. „Tegen Halsteren gebeurde dat ook. Pas op onze eigen zestien werd de overtreding ge maakt. Uit de vrije trap die volgde, werd het 2-2. Doe dat halverwege onze eigen helft. Dat zijn slimmigheidjes." De 35-jarige Ragut is inmiddels weer in training en is na de winterstop inzet baar. Hetzelfde geldt voor eerste doel man Ariën Pietersma, de verdedigers Roycel James en Joost de Kubber en aan valler Abdoe Abdenbi, die gisteren al een paar minuutjes meepikte. Over de blessu re van middenvelder Regilio Pinas komt deze week duidelijkheid, net als over de ernst van de blessure van Bierkens. „We hebben inmiddels een aardige gifbeker leeggedronken", stelde Van Poelje. Door de nederlaag is Vlissingen ge zakt naar de zevende plaats. Ook dat is wennen. De afgelopen acht seizoenen eindigde de ploeg steevast in de topvijf, zelfs vijf keer in de topdrie. Sommige spe lers weten niet beter dan dat ze voor het kampioenschap spelen. Dat was ook dit seizoen de inzet. Maar de conclusie hal verwege is dat Vlissingen niet compleet genoeg is om met de besten mee te doen. 'Ik heb gezegd: We hebben iedereen nodig' AXEL. Trainer Kees Westerwee le heeft zijn contract bij zater dag-tweedeklasser FC Axel met een jaar verlengd. De Sou burger is aan zijn tweede sei zoen bezig bij de Zeeuws- Vlaamse club. Westerweele behaalde in zijn eerste jaar met FC Axel meteen succes. Hij werd met de ploeg kampioen in de derde klasse A. Ook dit seizoen doet hij het uit stekend met FC Axel. De trai ner pakte de eerste-periodeti- tel en staat momenteel op een tweede plaats in de stand. Komende zaterdag wacht FC Axel nog de inhaalwedstrijd te gen GPC Vlissingen en kan de koppositie weer heroverd wor den. 5 :j door Eddy van der Hooft MIDDELBURG. Zeelandia Middel burg leek gisteren in het thuisduel met Nemelaer lange tijd op weg naar de vierde zege van dit voetbal seizoen, maar moest drie minuten voor tijd toch nog de gelijkmaker incasseren. In plaats van 1-0 werd het 1-1. „Ik ben er echt chagrijnig van", gaf trainer Daan Eikenhout na afloop aan. Zeelandia Middelburg-Nemelaer 1-1 (0-0). Jerfy Booij 1 -0, Joeri van Meer 1-1. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff. Rode kaart: Kevin van Kem pen. Aantal toeschouwers: 200. door Eddy van der Hooft GOES In de jacht op koploper Nue- nen moest Goes gisteren genoe gen nemen met een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen Beerse Boys. „We lopen wel in, maar niet ge noeg", somberde trainer John Ka- relse na afloop, kijkend naar alle uitslagen. Goes-Beerse Boys 1-1. Mart de Kroo 1-0, Jannes Mulders 1-1. Scheidsrech ter: R.N. de Cock Aantal toeschou wers: 300. door Robin Hamelink VLISSINGEN. De voetbalsters van IJzendijke pakten na de nederlaag van vorige week zaterdag drie be langrijke punten in de eerste klas se. De Zeeuws-Vlaamse ploeg ver sloeg Saestum met 2-0. Smerdiek greep in Amsterdam tegen Wart- burgia 2 een punt. Vlissingen loopt door Rudy Boogert OSS'20-Vlissingen 4-2 (2-1). 17. Etiënne Mallie 0-1, 22. Ferdy van den Berg 1-1, 27. Tom Pijnenburg 2-1, 62. Bob van Lith 3-1, 72. Josimar Pattinama 3-2, 87. Tony de Groot 4-2. Scheidsrechter: S. de Brito Roque (Capelle aan den IJssel). Rode kaart: 90+1. Tony de Groot (OSS'20), Dan iel Jansen (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 300. Vlissingen: David Bassing; Daniel Jansen, Perry Bierkens (41. Salim Sandee), Milton Roemeratoe, Quincy Gooding; Etiënne Mallie, Salim Ben Sellam, Said Bouzam- bou (81. Abdoe Abdenbi), Khalid El Hat- tach; Josimar Pattinama, Hoessein Bou- zambou. Vlissingen-speler Etiënne Mallie duel leert met de smaakmaker van OSS'20, Ferhat Cos- kun. foto Bert van Berkum/OrangePictur Jurriaan van Poelje, trainer Vlissingen Dani Gladdines van Tholense Boys, met Perry Potappel in zijn nabijheid, rukt op in de derby met WHS. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56