Druiven zuur voor schakers HWP Brabanders heersen bij het springen 4 Clinic van een kampioen 18 SPORT De Kok grijpt nationale titel Drie records De Ridder Niels Mesu tweemaal in top zes Zeges Sleeckx en Cornelisse Endurorijder Zuidhof loopt NK-titel mis door knieblessure SEM SCHILT IN ZIERIKZEE 4,5-5,5: HWP hield een zure smaak over aan de ontmoeting met HMC Calder. Kansen werden niet benut, zodat de Zeeuws-Vla mingen met lege handen achter bleven. Thibaut Maenhout vero verde een stuk tegen oud-HWP- speler Geert van der Stricht, maar moest met remise genoegen ne men. Thibaut Vandenbussche mis te vlak na de tijdnood de winst in een zet en ook hij kreeg niet meer dan remise. Ook Koen Leenhouts leek gewonnen te staan. Het eindspel werd echter naar remise afgewikkeld en daarmee deed HWP zich tekort. Na een nederlaag van Tieme Verlinde scoorde Helmut Cardon wel een vol punt. Vervolgens trak teerde Hans Groffen zijn tegen stander in het eindspel op een nederlaag. In de slotfase weigerde Simon Provoost het remise aanbod van zijn tegenstander. Vanuit gewonnen positie verloor hij nog. Tweede klasse. HWP Sas van Gent 2-HMC Calder 2 4-4: Al snel stond het 2-0 door overwinningen van Harry Pro voost en Nele Vanhuyse. Daarna gingen David Roos en teamleider Kees Nieuwelink de fout in en stond het weer gelijk. Na nog wat onnodige remises kon Pieter Steen het verkregen pionnen- Simon Provoost (HWP) weigert een remiseaanbod. Vanuit gewonnen positie verliest hij eindspel simpel uitspelen. Hij deed echter een vreselijke zet waardoor de partij alsnog in remi se eindigde en HWP 2 slechts een puntje overhield aan het duel. Landau Axel-Dubbelschaak'97 4-4: De Axelse formatie heeft haar eer ste punt van het seizoen te pak ken. Thuis werd met 4-4 gelijkge speeld tegen de mededegradatie kandidaat uit Boxtel. Het is een be gin, want om zich in deze klasse te handhaven moeten toch echt wat meer punten gepakt worden. Nu staat de ploeg gedeeld laatste met Eindhoven en hetzelfde Dub- belschaak'97. Goes-Souburg 5-3: Goes hield twee matchpunten over aan de span nende Zeeuwse derby tegen Sou burg. Al snel was aanwinst Jos van der Kaap klaar met een overwin ning op Robin Bosters. Na de ge lijkmakende zege van Henrik Wes- terweele namens Souburg op Remco van de Braak liep Goes uit na 3-1 door overwinningen van Joey Grochal op Henrik Porte en Maxim le Clercq op Corné Boog aard. Drie van de overige vier par tijen stonden erg prettig voor Sou burg, maar ze eindigden allemaal onbeslist. Goes won dus en klom naar de tweede plaats. Landau Axel 2-Rokado 2-6: Thuis te gen Rokado uit Nieuw Beijerland konden geen potten gebroken worden. Er werd een dikke neder laag geleden, temeer omdat het achtste bord leeg bleef. De enige speler met een overwinning was Gertjan Verhaeren. Remises van Peter Kalisvaart en Wim Verspor ten zorgden voor een totaal van twee bordpunten. De rest van de partijen ging verloren. HWP Sas van Gent 3-DSC Delft 3 1-7: Het derde team van HWP kreeg een flink pak slaag van de koploper van de derde klasse. Thuis werd met maar liefst 7-1 ver loren. Marc Lacrosse redde de eer voor de Sassenaren door zijn par tij naar de winst te spelen. De rest van de spelers verloor. Daarmee komt het derde team van HWP troosteloos onderaan te staan in de derde klasse. Joey de Kok is gisteren in Zeven bergen nationaal kampioen drie banden op de grote tafel gewor den. In een zinderende finale klopte de biljarter uit Lewedorp Daan Glissenaar met 30-24. De achttienjarige De Kok moest vorig jaar Michel Vink voor laten gaan en zag de Groedenaar twee weken geleden zijn titel op de kleine tafel van vorig jaar afpak ken. Nu draaide De Kok de rol len om. „Nadat Michael was uit geschakeld in de halve finale sprak iedereen al over mijn kam pioenschap. De druk was heel hoog en het liep ook niet zo lek ker als in mijn andere partijen. In de poule had ik ook al tegen hem gespeeld en toen was het ook mijn minste partij. Daarom ben ik trots dat het toch gelukt is." De Kok kwam ongeslagen en met 0.783 uit de poule en ver sloeg in de halve finale Hans Snelders uit Rijsbergen met 30-22. Vink bleef in de poule ook ongeslagen, maar zag zijn titel in rook opgaan in de halve finale toen Glissenaar de sterkste bleek. Dat maakte de weg vrij voor De Kok om de heerschappij op te eisen. Ruden de Ridder heeft tijdens de Swim Cup in Amsterdam drie Zeeuwse records bij de vijf tienjarigen, die al op zijn naam stonden, aangescherpt. De uit Vlissingen afkomstige zwemmer tikte op de 50 meter vlinderslag aan in 26,05 seconden. Op de 100 meter vrije slag zette De Ridder 54,41 op de klokken. Op de 200 meter vrije slag realiseerde hij een tijd van 2.01,70. Van Anrooij en Visser in de prijzen Jarmo Visser uit Heinkenszand en Shirin van Anrooij uit Kapelle hebben het eindklassement van de West Brabantse Veldrit Com petitie gewonnen. Visser was met negen overwinningen met afstand de beste bij de nieuwelin gen, terwijl Van Anrooij met acht overwinningen de beste was bij de vrouwen. Binnen 24 uur is schaatser Niels Mesu, afkomstig uit Middelburg, tweemaal in de top zes gefinisht bij een wedstrijd voor de KPN Marathon Cup. Hij staat nu ne gende in het algemeen klasse ment. Zaterdagavond reed het peloton in Den Haag. De 23-jarige Mesu, die uitkomt voor Team Tjolk, werd zesde. Hij was één van de mannen die aan het einde van de wedstrijd op De Uithof een ronde voorsprong had op de meute. Winnaar Bob de Vries had zelfs twee rondes voor sprong. Gisterochtend werd in Rotter dam al het Kampioenschap van Kralingen verreden. Ditmaal was Mesu na 125 rondjes de num mer vier. Gary Hekman won. Het was voor de Walchenaar zijn derde hoge notering op rij, want een week geleden werd hij in Leeuwarden ook al vierde. Kees Zuidhof verspeelde bij de laatste wedstrijd voor het NK en- duro zijn titel. De tweedaagse kampioensrit werd in de buurt van Eindhoven verreden. De eerste dag sloot de Bevelan der af met winst en zo wist hij de voorsprong op zijn naaste concurrent Peet van Saase uit Zwaanshoek uit te breiden tot negen punten. De tweede en laatste dag begon desastreus. In het begin van de rit bij een sprong in een kuil kwam hij ver keerd neer en liep een kniebles sure op. Aanvankelijk dacht hij aan stoppen, maar hij verbeet de pijn en besloot door te rij den. Doordat de KTM-rijder veel tijd had verloren, begon hij te laat aan de volgende proef. Dat kost te twaalf minuten straftijd en daardoor belandde Zuidhof op de tweede dag uiteindelijk op de achtste plaats. Van Saase maakte geen fout en profiteerde optimaal door de volle winst te pakken. Hij greep de titel. Voor Zuidhof restte de tweede plaats op drie punten achterstand. Casper Ovaa uit Oostburg legde in de klasse Inters E2 beslag op de tiende en achtste plaats. In de totaalstand werd de Husqvar- na- rijder negende. Peter Mara- nus uit Aagtekerke werd bij de Inters 40+ in de eindstand elfde. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. De springwedstrijd in het hippisch sportcentrum De Kroo trok giste ren veel ruiters van buiten de provincie naar Nieuw- en Sint Joosland. De Zeeuwen streden in alle rubrieken mee om de prij zen, maar de Brabanders gingen telkens met hoogste eer strijken. In de klasse M streden een groot aantal combinaties voor de prij zen. Met een foutloze rit in 34,69 seconden stak Imke Kort met de vosruin Amaai via een foutloze rit in 34.69 seconden de lont in het kruitvat. Daarmee leek de amazone uit Lewedorp de over winning veilig te stellen. Het ve nijn zat echter in de staart. In een alles-of-niets rit stuurde Isa bel Wessels (De Heen) de merrie Duvessa in 34.16 naar de zege. In de finale van de klasse L was het verschil tussen de winnaar en de nummer zes amper één se conde. Maxi de Weert (Ossend- recht) was met de ruin Fabulous de beste (22.34) Marit Huige haal de met de Lord Z-zoon Booster nog alles uit de kast om de Bra bantse hegemonie te doorbre ken, maar met de tijd van 23,77 moest de combinatie uit Nisse ge noegen nemen met de vijfde stek. In een bloedstollende rit ging Kelly Stein uit Heinkens zand met de merrie Wild Rose Z op jacht naar de overwinning, maar ze werd zesde (23,80 secon den). In de barrage van de klasse ZZ was Jil Buijze met Venus de snel ste. Maar met de finish in zicht schopte de vosmerrie een balk naar beneden en eindigde de combinatie als derde. Martine van den Eynden uit Lepelstraat schreef met schimmelruin Billie Jean de rubriek op haar naam. Sandra Haring was bij de dres- suurwedstrijd in Vrouwenpol der in Mi de beste. De amazone uit Goes liep met de vosruin Fut ure naar een score van 69,66 pro cent. Future is een fijn paard, dat geweldig kan bewegen. Een paard met veel potentie. Ik rijd hem nu twee jaar. Ben met hem begonnen in de klasse B. Door een blessure is hij er ook nog een jaar uit geweest, dus het gaat hard." Marijn van Kralingen werd tweede met de merrie Es- prit-Rose. (68,00 procent). hnmm J=» i\mm lumnit tgartseerV, j- ZIERIKZEE. Sem Schilt (links) was zaterdag voor de tweede maal in korte tijd te gast bij de Zierikzeese thai- en kickboksvereniging Team Zeltech. De meer voudig wereldkampioene in de K1 gaf clinics, foto Marieke Mandemaker door Roeland Alders VLISSINGEN. De schakers van Het Witte Paard hebben aan de vierde van de ronde van de schaakcompe titie geen punten overgehouden. In de meesterklasse werd nipt verlo ren van HMC Calder. Meesterklasse. HWP Sas van Gent-HMC Calder Derde klasse. ZEVENBERGEN AMSTERDAM VLISSINGEN ROTTERDAM HULST. De Belg Danny Sleeckx heeft zaterdag in Hulst de zesde wed strijd van de ATB Wintercompetitie gewonnen. Hij verwees Mick van Dij- ke, de talentvolle coureur uit Wissenkerke, naar de tweede plaats. Aan het begin zaten alle serieuze kanshebbers op de zege voorin. Eén voor één haakten ze af, tot Sleeckx en Van Dijke met elkaar overbleven. De jongste testte zijn rivaal tot een paar maal toe, maar moest zich uitein delijk gewonnen geven toen hij enigszins onderuit ging. Bij de vrouwen was er opnieuw een show van de Middelburgse Simone Cornelisse (foto), die er meteen na de start vandoor ging en de overigen pas na de finish terugzag. Franky Taelman won bij de mannen 40+ na een spurt met zijn overgebleven opponenten, foto Ronald den Dekker EINDHOVEN door Lucien Roelandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46