Stevo kijkt al uit naar duel met koploper Boutens wint Kart Fight tevreden met test in Groede Belzen leidt TOP opnieuw naar koppostie Kerkhove op kortere afstanden SPORT 17 WHV-Stevo 1-3 (16-25 26-24 20-25 15-25): Eén week voor de thuis wedstrijd tegen koploper Voltena rekende Stevo opnieuw af met een ploeg uit de onderste regio nen. Na winst op de nummers tien en twaalf werd in het Gelder se Asperen vrijdagavond rond middernacht van het op de elfde plaats geklasseerde WHV gewon nen. „Je moet altijd maar afwach ten hoe je op vrijdagavond pres teert, zeker als je twee uur in de auto hebt gezeten", zei Stephanie Herman. „Dit is lekker. Je moet punten pakken tegen ploegen die onder je staan." Na het eerste fluitsignaal om 22.00 uur nam Stevo het initiatief. Zonder echt goed te spelen werd de eerste set met ruim verschil ge wonnen. De thuisploeg kwam ech ter in het tweede bedrijf hard wer kend langszij. Dat inspireerde de Gelderse formatie, die in de derde set enige tijd aanklampte. Her man: „Maar we zijn eigenlijk geen moment in de problemen ge weest, omdat we geconcentreerd bleven. De tegenstander speelde rommelig. Het is moeilijk om daar op te anticiperen." Nuvoc 3-Stevo 2 1-3 (23-25 22-25 14-25 25-22): Met een gelegen heidsteam en onder leiding van coach Cor Hamelink keerden de Stevo-reserves onverwacht met vier punten huiswaarts. Froukje Hiel en Kiara Blommaert pasten zich als nieuwkomers in het team goed aan. Stevo speelde vooral taakbewust, degelijk en was voort durend bij de les. Beide teams hadden vooraf pre cies evenveel punten. Van veel krachtsverschil was geen moment sprake. Stevo bleef verdedigend op de been en kwam vanuit een goede rallypass tot gevarieerde aanvallen. Switch'89-Stevo 3-2 (24-26 18-25 25-23 25-21 15-12): Een wedstrijd met twee gezichten. De thuis ploeg beschikte over een uitgeba lanceerd en geroutineerd team. Toch nam Stevo aanvankelijk het voortouw. Met veel servicedruk werd de hoofdaanvaller van Switch'89 uit de wedstrijd ge speeld en met een sterk blok in de slotfase de winst in de eerste set veiliggesteld. Nadat ook de twee de set in winst was omgezet, lag de wedstrijdzege in het verschiet. Zo ver kwam het niet, omdat de Zeeuws-Vlaamse servicedruk af nam. Switch'89 profiteerde ervan. Op momenten dat de pass van de thuisploeg goed was, beschikten de Zuid-Hollanders over veel aan- valskracht. 26-24 23-25 15-10): De eerste over winning voor het tweede team van Forza, dat daardoor het gat met WS'92 en Stevo 2 verkleinde. Stevo 2 was met slechts zes man afgereisd naar Schouwen. Wouter Ruben completeerde als invaller het zestal. De bezoekers begonnen goed, maar lieten in de tweede set Forza in de wedstrijd groeien. Na de gelijkmakende setwinst was het in elke set spannend. Zowel de derde als vierde set werden met het kleinst mogelijke verschil afgesloten. In de vijfde set ging het gelijkop tot 8-8. Een aanvecht bare beslissing van de scheidsrech ter leidde tot het afhaken van de bezoekers, die steeds meer moeite hadden met de Schouwse service druk. ROOSENDAAL. Ruben Boutens uit Middelburg heeft zaterdag in Roosendaal de Red Buil Kart Fight 2015 gewonnen. Onder toe ziend oog van Formule i-coureur Max Verstappen was hij de sterk ste in de finale. Er waren veertien finalisten. Bou tens vertrok vanaf polepositie. Tij dens de twintig minuten durende race dienden er twee pitstops ge maakt te worden, zodat naast snel heid ook tactiek de uitslag bepaal de. Boutens was de snelste en de slimste. Vlissinger Lorenzo Stolk legde beslag op de tweede plek. Edwin de la Ruelle was even overgekomen vanuit zijn zomer verblijf in Nummer Eén en was tevreden met het resultaat en ook Frederique Versluijs, de voorzitter van de organiserende atletiekvereniging De Wielin gen, keek met tevredenheid te rug op haar zege. „Half februari staat het open Zeeuws kampioenschap halve marathon in Cadzand-Bad op het programma en dan wil ik er opnieuw staan", zei De la Ruel le. „Vandaag heb ik lekker gelo pen en dus ben ik tevreden." Hij finishte na negentien kilo meter in 1.10.02 uur. Hij bleef de concurrentie ruim twee mi nuten voor. Versluijs' winnende tijd bij de vrouwen was 1.20.13 uur. Erik Cappon uit Zuidzande en Myrthe Faro uit Breskens waren de snelsten bij respectievelijk de mannen en de vrouwen op de 10.000 meter. Louise le Coq, eveneens uit Breskens afkom stig, was de rapste rouw was op de 5000 meter. bijzonder fel. Ze wil nog wel eens een beetje gereserveerd korfballen, lichtelijk voorzichtig na een aantal zware blessures. Maar zaterdag durfde ze veel en wond ze haar te genstandster uit Pijnacker hele maal om haar vinger. Aanvankelijk speelde ze nog veel ballen af op Anita de Ridder, haar zus en vakge noot, maar later nam ze meer zelf het initiatief. Het resulteerde in vijf veldgoals en drie versierde strafworpen, die allemaal door haar man Peter verzilverd werden. „In principe mogen ze in dat vak zelf uitzoeken wie de ballen er in gooit", vertelde Goedkoop. Hij vertrouwt in hoge mate op de inge vingen van zijn spelers. „Maar je moet daarbij wel goed de wed strijd lezen. Ik denk dat we dat door onze overijverigheid aanvan kelijk vergaten. We hadden pas laat door dat Petra nog meer ruim te kreeg dan Anita." Het vak van Petra van Belzen, Anita de Ridder, Peter van Belzen en Jurgen Janse draaide overigens bijna voortdurend goed. Alleen vlak voor rust, toen het van 8-5 naar 8-9 ging, en aan het begin van de tweede helft, toen Avanti uitliep naar 10-13, was het spel even slordig, Maar daarna herpak te het kwartet zich weer. Bij Jeanine Marijs, Emmelie Bouwens, Jurriaan Bouwens en Kristian Huisman liep het stroe ver. Er werd aanvankelijk veel te weinig gescoord; voor rust vielen er in dit vak maar drie treffers. Toen in de tweede helft de scores opnieuw uitbleven, moest Goed koop gaan forceren. „Ik heb daar nog wel even mee gewacht, hoor", zei hij. „Ik zag dat het vak beter schap toonde. Er werd vaker ge scoord. Maar uiteindelijk zag je toch dat dat niet genoeg was." TOP kwam na 15-19 van Avanti, negen minuten voor tijd, wel al knap terug tot 18-20. Marijs maak te er twee op rij en Petra van Bel zen voegde er nog eentje aan toe. Maar de ploeg had Corné Bezemer en Wilma de Ridder (voor Jur riaan en Emmelie Bouwens) nodig om voorbij het vermoeid geraakte Avanti te komen. Zenuwslopend De slotminuten waren zenuwslo pend. Zes minuten voor tijd maak te Bezemer de aansluitingstreffer. Daarna miste TOP twee dotten van kansen op de 20-20: Marijs faalde bij een vrije doorloopbal en Bezemer liet een strafworp onbe nut. Toen Avanti de 19-21 maakte, met nog twee minuten te spelen, leek het gedaan. Maar op dat mo ment stond Petra van Belzen nóg een keer op. Binnen één minuut zorgde ze voor een strafworp en maakte ze een korte kans. Ineens stond het weer gelijk: 21-21, met nog 84 seconden op de klok. Marijs liet vervolgens zien waar om zij over twee weken met het Nederlands team aan de Korfbal Challenge in Rotterdam mag mee doen. Ze bleef uiterst koel, zocht een mooie schotkans uit en joeg 47 tellen voor het einde de win nende door de korf. Daardoor is TOP weer de nummer één in de hoofdklasse A. Na afloop stond Goedkoop te glunderen. Met brede armgebaren had hij de laatste tien minuten staan coachen. Hij had zelfs zijn colbertje uitgedaan in de koude hal. „Alle beetjes aanmoedigingen helpen", stelde hij. „Ik ben heel blij met deze twee punten. Maar we hadden het onszelf wel makke lijker kunnen maken door de kan sen beter te benutten. Eigenlijk sprong Avanti met hun twee spit sen veel beter met de mogelijkhe den om dan wij." MAANDAG 14 DECEMBER 2015 door Peter van Kouteren TERNEUZEN. De volleybalsters van Stevo boekten in de derde divisie ten koste van WHV de derde zege op rij (3-1) en zijn door die goede reeks geklommen naar de zesde plaats. De mannen van Stevo ver speelden bij Switch'89 een 2-0- voorsprong en verloren met 3-2. Vrouwen. Mannen. Forza 2-Stevo 2 3-2 (17-25 25-17 goede lijn door Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Peter van Belzen 6, Petra van Belzen 5, Ani ta de Ridder 2, Jurriaan Bouwens en Corné Bezemer 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45