winterkampioen Hamid El Mouaziz kan ook uit de voeten op tien Engelse mijlen Thijs Remijn helpt Middelburgse ploeg aan eerste zege in derde klasse SPORT 15 Trainer Ron Amperse ziet bij zijn ploeg de wil om te winnen tegen Kruiningen. 'Dit was een vroeg kerstcadeautje.' VLISSINGEN. MZVC boekte in de derde klasse A van het zaterdag voetbal de eerste overwinning. De Middelburgse ploeg won met t-o bij Kruiningen via een doelpunt van Thijs Remijn. Koploper Serooskerke zette Krabbendijke met 3-0 opzij en gaat met drie punten voorsprong op Arnemui- den als 'winterkampioen' de win terstop in. Serooskerke-leider Ruud Luteijn beschreef de eerste helft als 'dra matisch'. Slechts Aron Wattel kon vlak voor rust voor een gevaarlijk moment zorgen. In de 52e minuut brak Maikel Simonse met een vol ley na een afgeslagen corner de score open. Vijf minuten later kreeg 'Seroos' na een fout op Alex Jobse een penalty, die Aron Wat- tel verzilverde. In de 80e minuut bekroonde Sil Riemens een vlotte aanval met de 3-0. Yerseke-Arnemuiden 0-1: De vis sersderby werd voor zo'n 500 man publiek afgewerkt. De toeschou wers zagen dat scheidsrechter Kuijpers een strafschop zag in een actie van Jari Christiaanse, die de bal tegen zich aangeschoten kreeg. Vanaf de stip schoot Jan- nick Schaier Arnemuiden naar de 0-1. Vooral de verdediging van Ar nemuiden (en met name A-junior Maurice Elenbaas) verdiende een compliment, want het aanvalsduo Van der Poel/De Koeijer werd vol ledig aan banden gelegd. Arendskerke-Veere 3-1: Justin le Conté werd de man van de wed strijd. Veere kreeg nog de eerste grote kans, maar na 25 minuten kreeg Arendskerke na een fout op Ricardo Kriekaard een strafschop. Le Conté opende de score, maar twee minuten later stond het via Robin de Rijke alweer 1-1. Met een fraaie krul in de bovenhoek be zorgde Le Conté zijn ploeg weder om de voorsprong. Na rust ging het duel gelijk op. Op aangeven van Le Conté kopte de kleinste man van het veld, Marijn Corstan- je, de 3-1 binnen. Kruiningen-MZVC 0-1: „Dit was weer eens een keer lekker zeg: drie punten pakken", sprak een blije Ron Amperse. De MZVC-trai- ner zag zijn ploeg voor rust slor dig spelen. In het eerste kwartier na de pauze verscheen Patrick Joossens twee keer voor doelman Mark Koster, maar de MZVC-spits kwam niet tot scoren. In de 66e minuut lukte Thijs Remijn, die al leen voor Koster verscheen, dat wel: 0-1. Kruiningen wilde daarna wel, maar kon nauwelijks gevaar lijk worden. Amperse: „Vandaag hadden we de wil om te winnen. Dit was een vroeg kerstcadeautje voor MZVC." Domburg-VCK 0-2: Domburg kwam slecht uit de startblokken, want na drie minuten stond het Penalty is beslissend bij derby tussen Yerseke en Arnemuiden. Het wordt 0-1 via Jannick Schaier. via Stefan Wielemaker al o-i. Nog voordat Domburg voor het eerst gevaarlijk kon worden, kwam VCK op 0-2. Op aangeven van Wielemaker scoorde Pieter van der Horst. Daarna kreeg de thuisploeg wat halve kansjes. Na rust kon Domburg geen potten meer bre ken en verder dan een afgekeurde goal van Patrick Kodde kwam de ploeg niet meer. Kapelle-Nieuwland 6-0: „Ik vond Nieuwland misschien wel de zwakste ploeg die we zijn tegenge komen", sprak Adil Fertoute. Na nederlagen tegen Arnemuiden en Walcheren kwam de zege goed uit voor de Kapelle-trainer. „Zo gaan we toch nog positief de win terstop in. Er komen straks weer een paar spelers terug van een blessure." Lennart van Wallenburg kopte al op de lat voordat Souliman Abali in de derde minuut de score open de. Door goals van Jasper Vink as- sist Jochem van Wallenburg) en Abali leidde Kapelle bij rust al met 3-0. In de 65e minuut zorgde Abali voor de 4-0 en daarna scoor de Vink ook nog twee keer. Jong Ambon-Walcheren 3-0: „We hebben heel goed gevoetbald en nog veel kansen onbenut gelaten. Kevin Hollander (trainer Walche ren) gaf aan dat hij blij was dat het geen 7-0 of 8-0 was gewor den", liet Jong Ambon-trainer Marlon Mual weten. Uit een penal ty, na een fout op Rudley St. Jago, zorgde Yannik Taniwel voor de 1-0-ruststand. In de tweede helft liep Jong Ambon door goals van Celino Davidse en invaller Björn Langeveld verder weg van Walche ren. Mual: „Ik ben blij dat we met wat lucht de winterstop in gaan en in het linkerrijtje terecht zijn gekomen." Na de start bepaalde El Moua ziz het tempo en zette hij de winnaar van vorig jaar, Erwin Harmes, op achterstand. Na de eerste ronde, die in 25.14 minu ten ging, keek de Middelburger tegen driekwart minuut achter stand aan. Na een sterke laatste vier kilometer, met de wind in de rug, verpulverde El Mouaziz het parkoersrecord van Harmes: 50.46 minuten. „Ik heb al een snelste tijd staan van 48 minuten", liet hij via gelegenheidstolk John Gue- quierre weten. Omdat het een open kampioen schap was, pakte El Mouaziz de ti tel in de categorie H35. Harmes verbeterde zijn record van vorig jaar ruimschoots naar 52.56. „Ik heb prima gelopen", zei Harmes. „Ik kon El Mouaziz op de open stukken steeds blijven zien." Frans Bos pakte zijn tiende Zeeuwse titel bij de mannen H65. Monique Verschuure en Yvon ne Moerland bleven bij de vrou wen zo'n twaalf kilometer bij el kaar, waarna Verschuure op de Zeedijk kon weglopen en de over winning behaalde in een tijd van 1.04.45 uur. Vorige week verzeker de zij zich ook al van de Zeeuwse crosstitel. Moerland kon de laatste kilo meters redelijk rustig aan doen voor de tweede plaats, omdat De- nise van Weelde op ruim zes mi nuten achterstand liep. Youri Els- geest pakte ondanks flinke maag krampen de winst op de vijf En gelse mijlen. Van de 72 finishers verbeter den er 45 deelnemers hun per soonlijk record. MAANDAG 14 DECEMBER 2015 MZVC kan weer eens juichen door Klaas Verspoor Serooskerke-Krabbendijke 3-0: Maurice Elenbaas van Arnemuiden (rechts) zet Evert van Houte van Yerseke de voet dwars. De verdediger van de Walcherse ploeg speelde een ijzersterke wedstrijd, foto Johan van der Heijden Vlissingen-RCS 1-4. Thomas de Rij ke 0-1, Nicky van Merrienboer 0-2, Luc Martens 0-3 en 0-4 en Virhu Bhoelay 1-4. Noormannen-Lewedorpse Boys 1-5. Olde Raas 0-1,1-4 en 1-5, Jas per Verdonk 0-2, Dylan Maljers 1-2 76 RCS is in dertien wedstrijden in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal tot nu productief geweest. De Souburgse ploeg scoorde 76 doelpunten. en Jeffrey Jansen 1-3. Bijzonderheid: Erwin Pouwelse (Noormannen) krijgt rood (twee keer geel). Hoedekenskerke-Bevelanders 1-3. Ferdy van der Moere 0-1 en 0-2, Bart de Bruine 0-3 en Sander Rijk 1-3. Colijnsplaatse Boys-Kwadendam- me 2-0. Koen van Os 1-0 en 2-0. Apollo'69-Wemeldinge 4-2. Niels Kole 0-1 en 1-2, Robin Braam 1-1 en 2-2 (strafschop), Rick de Kok 3-2 en Barry Vleugel (eigen doelpunt) 4-2. Bijzonderheid: Twee keer geel voor Arno de Kok van Wemeldinge. Heinkenszand-Spui 1-1. Lennart Pannekoek 1-0 en Mels de Vos 1-1 (strafschop). Wolfaartsdijk-SVD/Volharding 3-0. Erik de Kok 1 -0, Jelmer van der Baan 2-0 en Roel Sandee 3-0. door Sjaak Sinke ZIERIKZEE. Hamid El Mouaziz kwam, zag en overwon zaterdag in Zierikzee. De tweevoudig win naar van de Kustmarathon won het open Zeeuws kampioen schap tien Engelse mijlen. Hij realiseerde bij de wedstrijd over ruim zestien kilometer een tijd van 50.46 minuten. WATERPARK VEERSE MEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43