Verstraeten is eerst de schlemiel, daarna de held bij FC Axel Justin van Rossem is de uitblinker Goes krijgt een dure rekening gepresenteerd SPORT 13 FC Axel-Klundert 2-1: Doelman Mitchell Braafhart verdedigde het Axelse doel weer. Voor rust was FC Axel beter en vlak voor de pau ze bekroonde Urmeion Martis de sterke eerste helft met de ï-o. Door een eigen goal van Ivo Ver straeten, die een Klundertse inzet van richting veranderde, stond het bij rust toch t-i. In de 79e mi nuut haalde Verstraeten zijn gram door met het hoofd voor 2-1 te zor gen. Daarna werd een goal van Klundert nog wegens buitenspel afgekeurd door arbiter Van Dru- nen en had Danny Aarnoutse nog voor de 3-1 moeten zorgen. Bij FC Axel verlengde trainer Kees Westerweele dit weekeinde zijn contract. Hij gaat volgend sei zoen aan zijn derde jaar bij de Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser beginnen. Vorig jaar veroverde Westerweele de titel met FC Axel in de derde klasse A van het zater dagvoetbal. FC Dauwendaele-GPC 6-1: „Karl Vergouwen noemde de eerste twee goals cadeautjes", vertelde Marcel Lourens. De trainer van Dauwendaele zag Davy Ernest en Peter van Gorsel ze met plezier uitpakken. Na de goals kreeg GPC wat meer grip op het duel, maar het leidde niet tot kansen. Vijf mi nuten na rust tilde Maarten van Vooren de score naar 3-0. Mike Schrooten hielp GPC daarna nog wel aan de 3-1, naar door treffers van Ernest, Mahboeb Rahimi en Levi Tamboer kreeg de score een hoog aanzien. „We gaan met een lekker gevoel de winterstop in", besloot Lourens. Oostkapelle-SSV'65 0-1: Oostkapel- le-trainer Jaimy van Bloppoel ont brak, want in de vroege zaterdag morgen werd zoon Levi geboren. Collega Marco Groeneveld was wel van de partij en hij zag voor rust Sam en Bas Biesterbosch mo gelijkheden krijgen. „Via Jordy Ma- tondo kregen we vlak voor rust de grootste kans", gaf Groeneveld aan. Oostkapelle was via Arjen Pat- tenier gevaarlijk. Op een slecht be speelbaar veld hanteerden beide teams vaak de lange bal en na een uur was Thomas Hogeweg voor Oostkapelle dicht bij de 1-0. Toen iedereen zich leek te verzoenen met de 0-0, besliste Richard Schouten anders. Groeneveld: „Een gelijkspel had ook gekund, maar als er één ploeg moest win nen, dan waren wij dat." Nieuwdorp-De Meeuwen 2-3: Men- no de Nooijer zorgde al snel voor de 0-1 en na twaalf minuten kwam De Meeuwen via Robin Dek op 0-2. Nieuwdorp rechtte de rug en na een prima combinatie tekende Martijn de Goffau na 26 minuten voor de 1-2. Zes minuten later bekroonde De Goffau een sterke actie met de 2-2. Na rust werd het spel rommeliger. Een goal van Nieuwdorp werd wegens hinderlijk buitenspel afgekeurd en in de 72e minuut liep Meeuwen speler Koen Francke tegen zijn tweede gele kaart aan. In ondertal grepen de bezoekers toch de winst toen Eddy Matthijsse in de 86e minuut raak kopte. WC68-MZC11 1-4: Al na vier mi nuten hielp Ramon Janson MZC'11 aan de 0-1. „Daarna was het wachten op de 0-2, maar sloeg bij ons de gemakzucht toe", gaf MZC-leider Huib Smits aan. Het leidde in de 40e minuut tot de 1-1 van Marwan Achabar. Na de pau ze zorgde MZC'11 er voor dat trai ner Alexander van Keulen einde lijk eens met een zege bij WC'68 vertrok. Na een vrije trap gleed Matthijs Hage in de 63e minuut de 1-2 bin nen. In de slotfase liep de score nog verder op toen Wesley Goud de bal van 25 meter in een leeg doel schoot en Janson er ook nog 1-4 van maakte. FC Axel kan volgende week de koppositie in de tweede klasse heroveren. Ploeg speelt dan tegen GPC. TERNEUZEN. Justin van Rossem behoorde in de derby tegen Zaamslag tot de uitblinkers bij Terneuzense Boys. Zelf realiseerde hij zich dat nauwelijks. „Het ging best lekker. Ik ben blij met de overwinning", was zijn bescheiden reactie. De rechterverdediger stichtte met zijn rushes langs de lijn gevaar in de laatste linie van Zaamslag. Vooral in de eerste helft kon de ploeg van trainer Hu- bert van den Hemel geen vat krijgen op de snelle acties van het achttienjarige Boys-ta lent, dat als een soort 'valse' rechtsbuiten ope reerde. Dat was ook de bedoe ling van trainer Die- derik Hiensch. Van Ros sem stond aan de basis van menig goede Boys-aanval. „Ik heb de vrijheid om op te ko men. Het was mijn eer ste derby. Zoveel toe schouwers, dat maakte me wel extra nerveus, maar ik heb me al snel gefocust op het voetbal len." Hiensch zag Van Ros sem goed spelen in een bekerwedstrijd als aan valler bij de A-junioren. „Ik ben van nature een aanvaller. Ook in die wedstrijd stond ik voor in. Hij zei dat hij me goed kon gebruiken als verdediger. Daar stond ik van te kijken, maar ik dacht: 'hij zal er wel ver stand van hebben'. Het verraste mij wel." Van Rossem stond van af de competitiestart in het elftal van de zater dag-tweedeklasser. Hij kwam eerder uit voor Terneuzen, Terneuzen se Boys en de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ). Hij trainde ook mee met Club Brugge, maar keerde terug naar Ter neuzense Boys. Daar heeft hij geen moment spijt van gehad. „We ra ken steeds beter op el kaar ingespeeld." De zondag-eersteklasser zou bij winst naar de tweede plaats geste gen zijn, op vijf punten van koplo per Nuenen, maar werd vijf minu ten voor tijd verrast door een snel le tegenaanval van de bezoekers. Jannes Mulders scoorde toen met een diagonale schuiver. De teleurstelling over die gelijk maker was des te groter, omdat Goes kort tevoren via invaller Tom de Bonte nog de kans op 2-0 had laten liggen. „Bij 2-0 was de wedstrijd beslist geweest", wist Karelse. „Daarom was de gelijkma ker zo zuur." Nadat de eerste helft zonder noemenswaardige hoogtepunten was verlopen (alleen Jannes Mul ders schoot uit een vrije trap na mens Beerse Boys op de paal), pak te Goes de zaken na de hervatting energieker aan. Met Tom de Bonte als extra middenvelder moest Beerse Boys het initiatief aan de thuisclub laten en na 58 minuten spelen leidde dat ook tot de 1-0. Via Tom de Bonte en Bart Deprez belandde de bal bij Mart de Kroo, die droog raak schoot. Kort voor tijd leek Tom de Bon te Goes in veilige haven te schie ten, maar zijn inzet van dichtbij ging via de paal naast. Daarna kreeg Goes het deksel op de neus: 1-1. Zeelandia Middelburg leek gis teren in het thuisduel met Neme- laer lange tijd op weg naar de vier de zege van dit voetbalseizoen, Zeelandia Middelburg verspeelt de winst tegen Nemelaer in slotminuten: 1-1. Trainer Daan Eikenhout baalt. maar moest drie minuten voor tijd toch nog de gelijkmaker incas seren. In plaats van 1-0 werd het 1-1. „Ik ben er echt chagrijnig van", gaf trainer Daan Eikenhout na afloop aan. Eikenhout had zich op het mo ment van de tegentreffer al rijk ge rekend. Met een t-o-voorsprong en een numerieke meerderheid zou de zege over de streep getrok ken moeten kunnen worden, dacht hij. Een moment van on achtzaamheid en desorganisatie stelde de bezoekers echter in staat om drie minuten voor tijd een punt te redden. De 1-1 had zijn invloed op de ge moedstoestand van de Middel burgse trainer, maar Eikenhout was reëel genoeg om toe te geven dat Zeelandia niet sterk had ge speeld. „We wisten dat Nemelaer een ploeg is die het van fysieke kracht en lange ballen moet heb ben", zei hij. „Maar we gingen te veel in hun spel mee en kwamen daardoor niet aan ons positiespel en combinatievoetbal toe." Na 58 minuten was het Jerfy Booij die de weg naar de overwin ning leek te effenen. Toen Kevin van Kempen in de slotfase met rood was weggestuurd, leek Zee landia op rozen te zitten. Drie mi nuten voor tijd zag de wereld er weer heel anders uit: 1-1. MAANDAG 14 DECEMBER 2015 door Klaas Verspoor VLISSINGEN. FC Dauwendaele won in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal met liefst 6-1 van GPC Vlissingen. MZC'11 en FC Axel wonnen ook hun duels, waardoor er bovenin niets wijzigde. MZC'11 leidt met twee punten voorsprong op de nummer twee, maar volgen de week kan FC Axel bij winst op GPC zich alsnog tot winterkam pioen kronen. door Aector Dooms toeschouwers door Eddy van der Hooft GOES. In de jacht op koploper Nue- nen moest Goes gisteren genoe gen nemen met een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen Beerse Boys. „We lopen wel in, maar niet ge noeg", somberde trainer John Ka- relse na afloop, kijkend naar alle uitslagen. Goes-Beerse Boys 1-1. Mart de Kroo 1 -0, Jannes Mulders 1 -1Scheidsrech ter: R.N. de Cock Aantal toeschou wers: 300. Zeelandia Middelburg-Nemelaer 1-1 (0-0). Jerfy Booij 1-0, Joeri van Meer 1-1. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff. Rode kaart: Kevin van Kem pen. Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41