pspi Winterstop komt als geroepen Bart van Fraeyenhove matchwinnaar 12 SPORT Verdediger Perry Bierkens is zoveelste uitvaller. „We hebben inmiddels een aardige gifbeker leeggedronken." Terneuzense Boys wint na ruim zes jaar weer eens van rivaal Zaamslag. Het wordt in blessuretijd 3-2. IJzendijke pakt draad weer op De verloren wed strijd bij OSS'20 was gisteren een blauwdruk van de eerste seizoens helft van Vlissin gen. Een goede start werd gevolgd door een matig vervolg. De Zeeuwse hoofdklasser beleefde dit seizoen een pikstart met zeven duels zonder verlies, de 4-2-neder- laag van gisteren in Oss was ech ter de zesde opeenvolgende wed strijd zonder winst. „De winter stop is welkom", oordeelde trainer Jurriaan van Poelje. Vlissingen heeft zes weken de tijd om de wonden te hechten en te genezen. Bijna letterlijk, want de blessuregevallen kwamen hand in hand met de magere resul taten. In de eerste vijf wedstrijden kon Van Poelje telkens met dezelf de elf spelers als de week ervoor starten, in de acht wedstrijden die volgden moest de trainer telkens een puzzelstukje verleggen. Ook gisteren verdween er weer een stukje van de tafel, toen Perry Bierkens kort voor rust verkeerd neerkwam op zijn enkel. Aan het begin van het seizoen kon Van Poelje wekelijks een twee de dug-out gebruiken om zijn re serves te bergen, in Oss zaten er nog maar drie veldspelers langs de kant. „Ik heb het aan het begin van het seizoen gezegd", haalde Van Poelje terug. „We hebben ie dereen nodig." Inmiddels is echter al de fase van noodverbanden aan gebroken. Rasaanvaller Salim San- dee werd gisteren zelfs ingezet als rechtsachter. Duidelijk niet zijn positie, erkende Van Poelje. Dé aderlating was in oktober het wegvallen van Thomas Ragut. Zonder hem werd nog gewonnen van Dosko, maar vervolgens niets meer. „Het blijkt dat we op crucia- KARAKTERISTIEK le posities iets missen. Ervaring, slimheid. Goed voetballen is één, maar in wedstrijden worden ook andere dingen gevraagd. Soms moet er een kleine overtreding worden gemaakt, het tempo uit de wedstrijd worden gehaald, ie mand gestuurd worden. Zonder Thomas en Regilio Pinas, die ook veel dichtliep, is er niemand die dat oppakt." De 1-1 van OSS'20 was daarvan een schoolvoorbeeld. OSS' man of the match Ferhat Coskun pikte de bal net over de middenlijn op en mocht een rush tot vlak voor doel man David Bassing maken. Nie mand stapte uit, niemand legde hem een strobreed in de weg, nie mand wilde hem koste wat kost dwarsbomen. „Tegen Halsteren ge beurde dat ook. Pas op onze eigen zestien werd de overtreding ge maakt. Uit de vrije trap die volg de, werd het 2-2. Doe dat halver wege onze eigen helft. Dat zijn slimmigheidjes." De 35-jarige Ragut is inmiddels weer in training en is na de win terstop inzetbaar. Hetzelfde geldt voor eerste doelman Ariën Pieters- ma, de verdedigers Roycel James en Joost de Kubber en aanvaller Abdoe Abdenbi, die gisteren al een paar minuutjes meepikte. Over de blessure van middenvel der Regilio Pinas komt deze week duidelijkheid, net als over de ernst van de blessure van Bier kens. „We hebben inmiddels een aardige gifbeker leeggedronken", stelde Van Poelje. Door de neder laag is Vlissingen gezakt naar de zevende plaats. Ook dat is wen nen. De afgelopen acht seizoenen eindigde de ploeg steevast in de topvijf, zelfs vijf keer in de top drie. Sommige spelers weten niet beter dan dat ze voor het kam pioenschap spelen. Dat was ook dit seizoen de inzet. Maar de con clusie halverwege is dat Vlissin gen niet compleet genoeg is om met de besten mee te doen. Ze moesten er bij Terneuzense Boys ruim zes jaar op wachten, maar zaterdag werd dan einde lijk weer eens gewonnen van ri vaal Zaamslag. In blessuretijd besliste Bart van Fraeyenhove na een bevlieging van Len Eversdijk de boeiende derby in de tweede klasse E van het zaterdagvoet bal: 3-2. De Souburger, die de laatste weken geen basisplaats meer heeft in het team van trainer Diederik Hiensch, gooide in die ene actie al zijn frustraties er uit. „Dat kun je wel zeggen. Je zit naar de klok te kijken en dan mag je zeven minu ten voor tijd invallen." Maar hij was blij met zijn aandeel in de winst. Eversdijk pikte de bal net over de middenlijn op, liep de Zaamslag-ver- dediging eruit en bood Van Fraeyenhove een niet te missen kans. „Ik ben de eerste meters nog best snel", lachte hij na af loop in de kantine van Terneuzense Boys waar de overwinning werd gevierd. Zaamslag oefende na rust steeds meer druk uit op de verdediging van Terneu zense Boys, kreeg kansen, maar ging daar te slordig mee om. In de eerste helft was de thuisclub de bovenliggende partij. „Terneuzense Boys had het geluk dat wij vorig jaar hadden", stelde Zaamslag-trai- ner Hubert van den Hemel vast. Hij was not amused over het stuntelige verdedi gen bij de laatste twee treffers. „We zijn kwetsbaar als we tegen de middenlijn aan staan. We hadden moeten winnen, maar als je het dan zo weggeeft...." Van den Hemel was zo reëel dat een gelijkspel de verhouding wel goed had weergegeven. De thuisclub begon goed aan de wedstrijd. Al kreeg Zaamslag in KARAKTERISTIEK de derde minuut maar liefst vier hoek schoppen te nemen, maar die leverden niets op. Terneuzense Boys bouwde, meestal via André Siereveld, aan zijn aan vallen. „Zaamslag kreeg geen vat op ons positiespel. We creëerden kansen. Na rust verloren we de grip op de wed strijd", vond Hiensch. Plaag Van Fraeyenhove was met zijn snelheid een plaag voor de centrale verdedigers Jo ris Rademakers en Peter Doens. „Bart moest veel aan de bal komen", aldus Hiensch. Ook aan de linkerkant hadden Ruben de Haas en Koen Post het moei lijk tegen Evert-Jan van Opdorp en de op komende Justin van Rossem. Van Frae yenhove miste een keer vrij voor doel een voorzet van Maarten van Hecke. 'Zaamslag kreeg geen vat op ons positiespel' Zaamslag kwam tegen de verhouding in op een t-o- voorsprong. Een voorzet van Mare Verwei verraste Boys-doelman Den nis Rijnberg toen Zaamslag-spits Peter Dieleman opdook. Dieleman toucheerde de bal: o-t. De thuisclub kwam hierna meer dan verdiend langszij. Uit een voor zet van Roy van Ham kopte Van Opdorp zijn ploeg naar de t-t. Lange rush De tweede helft begon spectaculair. Van Hecke begon aan een lange rush, zette De Haas opzij en schoot de bal in de ver ste hoek: 2-1. De geblesseerde Radema kers was toen al vervangen door Hylke Stroo. Lang duurde de vreugde niet, want Post profiteerde van slecht ingrijpen in de Boys-verdediging: 2-2. Daarna werd Zaamslag onder aanvoering van Jarno Waebeke en Michiel Leijte sterker. De ploeg kreeg kansen, maar Post, Dieleman (twee keer) en Dennis van Passel wisten doelman Rijnberg niet meer te passeren. Het moest zelfs een nederlaag slikken, die hard aankwam in het Zaam- slag-kamp. VLISSINGEN. De voetbalsters van IJzendijke pakten na de ne derlaag van vorige week zater dag drie belangrijke punten in de eerste klasse. De Zeeuws- Vlaamse ploeg versloeg Saes- tum met 2-0. IJzendijke-Saestum 2 2-0: Thea de Blaeij schoot in de eerste helft de 1-0 binnen. Het twee de bedrijf was chaotisch en diep in blessuretijd besliste De Blaeij de wedstrijd. „Het zijn drie punten en dat is het be langrijkste", zei trainer Guust van de Velde. „Doordat Spor- ting'70 en Rhoon hebben verlo ren, staat alles heel dicht bij el kaar. Twee keer verliezen en je staat zesde en twee keer win nen en je staat weer eerste." Vlissingen loopt op z*n tandvlees door Rudy Boogert OSS'20-Vlissingen 4-2 (2-1). 17. Etiënne Mallie 0-1,22. Ferdy van den Berg 1-1, 27. Tom Pijnenburg 2-1, 62. Bob van Lith 3-1, 72. Josi- mar Pattinama 3-2, 87. Tony de Groot 4-2. Scheidsrechter: S. de Brito Roque (Capelle aan den IJs- sel). Rode kaart: 90+1Tony de Groot (OSS'20), Daniel Jansen (Vlissingen). Toeschouwers: 300. Vlissingen: David Bassing; Daniel Jansen, Perry Bierkens (41. Salim Sandee), Milton Roemeratoe, Quincy Gooding; Etiënne Mallie, Salim Ben Sellam, Said Bouzam- bou (81. Abdoe Abdenbi), Khalid El Hattach; Josimar Pattinama, Hoessein Bouzambou. Etiënne Mallie (I) duelleert met Fer- hat Coskun. foto OrangePictures Derby boeit de door Aector Dooms Terneuzense Boys-Zaamslag 3-2 (1-1). 32. Peter Dieleman 0-1,40. Evert-Jan van Op- dorp 1-1, 50. Maarten van Hecke 2-1, 51. Koen Post 2-2, 92. Bart van Fraeyenhove 3-2. Scheidsrechter Bart Wattel (Seroos- kerke). Gele kaart: Michel Romeijnsen (Terneuzense Boys), Koen Post (Zaam slag). Aantal toeschouwers: 550. Diederik Hiensch, trainer Terneuzense Boys. Een scrimmage voor het doel van Terneuzense Boys. Vlnr: Peter Diele man, Sander Over- beeke, Peter Doens doelman Dennis Rijnberg, en Mare Verwei. Arbiter Bart Wattel kijkt toe. foto Ronald den Dekker VV.- HohIi 1 r IJzendijke (gestreept shirt) in de aanval tegen Saestum. De thuisploeg won met 2-0. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40