Achterstand bij Quick Boys kan niet meer hersteld worden (2-1) Jannes Tant heeft er alle vertrouwen in dat zijn ploeg nog op ranglijst gaat klimmen. Kloetinge klimt naar de vierde plaats in de eerste klasse Stijgende lijn bij Bruse Boys SPORT 11 KATWIJK. Precies halverwege de competitie kan bij Hoek een ba lans worden opgemaakt om tra nen van in je ogen te krijgen. De ploeg die ruim een half jaar gele den nog in de topklasse acteerde, is nu een niveau lager een tegen degradatie vechtende figurant. Door de achtste nederlaag van het seizoen (2-1 bij Quick Boys) vindt het worstelende Hoek zich zelf diep in het rechterrijtje te rug. De vraag die zich opdringt, is of Hoek dit seizoen degradatie wel kan ontlopen. De club die het liefst zo snel mogelijk terug wilde naar de topklasse, kijkt nu angstig achterom. Daar staan vier 'Om een K3-term te gebruiken: in die fase hebben we alle kleuren van de regenboog gezien' clubs - XerxesDZB, Deltasport, Heinenoord en Sportlust'46 - waarvan Hoek in de eerste compe titiehelft niet won. Je kunt wel steeds denken dat het allemaal goed komt, maar het zal toch echt op het veld moeten gebeu ren. „Ik heb er alle vertrouwen in dat Hoek nog klimt", zei Jannes Tant in Katwijk. „We hebben de tweede helft tegen Quick Boys ge domineerd. Je koopt er niets voor omdat we verliezen, maar ik neem deze wedstrijd wel mee naar de tweede helft van de com petitie." Zoals wel vaker dit seizoen liet Hoek twee gezichten zien. Voor rust voetbalde de ploeg van Tant niet eens zo heel slecht, maar slik te het weer heel makkelijk een te gentreffer en was de organisatie in het laatste kwartier voor rust ver te zoeken. Mo El Osrouti scoorde als eerste, na balverlies van Kyle Doesburg en een snelle omschakeling van Quick Boys. Giovanni Siereveld werd uitge speeld, El Osrouti verschalkte doelman Jordi de Jonghe met links (1-0). Hoek leek via Rahim Abdul op gelijke hoogte te ko men, maar scheidsrechter Hens- huijs keurde de treffer af. Rahim zou een overtreding hebben be gaan op Anthony Bentem. „Er was niets aan de hand, het was een geldig doelpunt", zei Ra him. „Het was een duel waarbij die verdediger weggleed. Omdat hij schreeuwde, denk ik dat de scheidsrechter floot." Daarna gaf Quick Boys even gas. Het raakte de paal of stuitte op De Jonghe. Vervolgens schoot Bentem vlak voor rust vogelvrij de 2-0 binnen. „Om een K3-term te gebruiken: in die fase hebben we alle kleuren van de regenboog gezien", zei Tant. „Het had ook zomaar 4-0 kunnen staan." De Belgische trainer greep in, liet Doesburg in de kleedkamer achter en bracht Mickenson de Pessemier in. Het systeem veran derde van 4-3-3 in 4-4-2. Hoek beet wat meer van zich af en kwam door een doelpunt van Guillaume Clinckemaillie terug in de wedstrijd. De aanvaller werd diep gestuurd door Abdul, kapte zich een weg langs Joey Ra vensbergen en schoot raak. Het was het eerste doelpunt van Hoek dit seizoen in een uitwed strijd, na precies 770 doelpuntlo ze minuten op vreemde bodem. De laatste competitietreffer in een uitwedstrijd dateerde van 18 april, toen Nick de Groote tegen Capelle na twaalf minuten de sco re opende. Na de aansluitingstreffer van Clinckemaillie nam Hoek het heft in handen. Tant: „We lieten zien KARAKTERISTIEK dat we één van de topploegen in deze klasse pijn kunnen doen. Op basis van de eerste helft verdien den we geen punt, op basis van de tweede helft wel. Ook omdat we volgens mij nog een straf schop hadden moeten krijgen." Henshuijs floot echter niet, toen een voorzet van De Groote tegen de arm van Ravensbergen kwam. Alles en iedereen bij Hoek sprong op van de bank, Wesley de Smet ging tekeer tegen de leidsman en werd met rood naar de Dirk Kuyt-tribune gestuurd. De gelijkmaker, waar iedereen bij Hoek nog op hoopte, viel daarna niet meer. „Aanvallend gezien was het vandaag niet top. We waren de bal te snel kwijt", zei Tant. „Maar ik heb wel goede wil gezien. En we hebben ook laten zien dat we een goed team zijn. Het Hoek van de tweede helft was het beste Hoek dat ik tot nu toe heb ge zien." In de tweede competitiehelft zal blijken of die ploeg ook daad werkelijk uit de gevarenzone kan komen. De eindstand tegen Pelikaan was voor de pauze al bepaald. Na bijna een half uur zette Yves Nyemb de Bevelandse ploeg op voorsprong. Een minuut voor rust was de aan valler opnieuw belangrijk. Toen was hij als aangever betrokken bij de 2-0 van Mark Schuit. „Maar eigenlijk hadden we juist na de pauze moeten scoren", blikte assistent-trainer Jordan van Lange- velde terug op de overwinning. „Omdat wij een voorsprong had den, gingen zij met drie aanvallers spelen en meer druk zetten. Hier door kregen wij meer ruimte. He laas maakten we de kansen niet af." Met het sprongetje op de rang lijst sluit het afgelopen seizoen ge degradeerde Kloetinge de eerste sei zoenshelft met een goed gevoel af. „We gaan steeds beter spelen. In de eerste periode lieten we nog te vaak punten liggen, nu hebben we de stijgende lijn te pakken." Kloetinge-Pelikaan 2-0. 27. Yves Nyemb 1-0, 44. Mark Schuit 2-0. Aantal toeschouwers: 200. Scheids rechter: W.H. Kuijntjes (Zuili- chem). Gele kaart: Aart Veldhof. Bruse Boys speelt deze voetbaljaar gang in de eerste klasse, nadat afge lopen seizoen het kampioenschap in de tweede klasse was behaald. „We zijn nog geen één keer hele maal weggespeeld", keek Nieuw land zaterdag terug op de eerste seizoenshelft. „Er had zelfs meer in gezeten. Maar we hebben te vaak kansen laten liggen of zelf fouten gemaakt, waardoor te tegen stander kon profiteren." Ook zaterdag was er meer moge lijk geweest. „We speelden tegen een club die bovenaan meedoet, maar het verschil op de ranglijst was op het veld niet te zien", zei de trainer van de ploeg uit Bruinis- se. „Voor een gelijkspel teken je vooraf, maar we hadden hier zeker kunnen winnen." Voor Bruse Boys zit het voetbal jaar 2015 erop. „Het is mooi dat we net voor het einde van het jaar de stijgende lijn nog te pakken heb ben gekregen", zei Nieuwland. „Als we die na de winterstop kun nen doortrekken, zouden er mooie dingen kunnen gebeuren volgend jaar." Nieuw-Lekkerland-Bruse Boys 1-1. 17. Domenique van den Berge 0-1, 22. Thom Versluis 1-1. Aantal toeschouwers: 200. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leerdam). Gele kaart: Michel Maaskant en Eric Duffener. MAANDAG 14 DECEMBER 2015 Hoek schiet zichzelf voor rust in de voet Guillaume Clinckemaillie heeft Joey Ravensbergen (links) van zich afgeschud en schiet de 2-1 binnen, foto Wim Wobbes/Orange Pictures door Barry van der Hooft Jannes Tant, trainer Hoek Quick Boys-Hoek 2-1 (2-0). 11. Mohamed El Osrouti 1-0,41. An thony Bentem 2-0, 62. Guillaume Clinckemaillie 2-1. Scheidsrech ter: P. Henshuijs (Amsterdam). Rode kaart: 83. Wesley de Smet (assistent-trainer Hoek). Gele kaart: Gerard Aafjes (Quick Boys), Thomas van Renterghem en Bjar- ne de Vreeze (beiden Hoek). Aan- tal toeschouwers: 1500. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roe- meratoe, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Thomas van Renter ghem; Birgen Martens, Guillaume Clinckemaillie (85. Bjarne de Vree- ze), Reguillo Vandepitte; Nick de Groote, Rahim Abdul en Kyle Doesburg (46. Mickenson de Pes semier). KLOETINGE In de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal maakte Kloetinge op de laatste wedstrijd dag van 2015 nog een sprongetje. Door een 2-0-zege op Pelikaan en gunstige resultaten op andere vel den sloot de ploeg van trainer Arie van der Zouwen het jaar af als de nummer vier. NIEUW-LEKKERLAND. Bruse Boys heeft in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal afstand genomen van de rechtstreekse degradatie plaatsen. Dooreen 1-1-gelijkspel bij subtopper Nieuw-Lekkerland klom de ploeg van trainer Wim Nieuwland naar de twaalfde positie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39