2 De Nooijer beleeft bizarre avond Schutteren tegen VEL TM A N Yassin Ayoub wordt een paar minuten voor tijd matchwinnaar: 2 SPORT PSV hoopt op krabbel Cocu Amsterdamse equipe weinig ruimte. Daardoor verliest de koploper. Ploeg van trainer Ten Hag geeft PSV hoopt de contractverlen ging van Phillip Cocu snel te kunnen bezegelen. Beide par tijen praten over een nieuwe verbintenis tot midden 2019. Ook assistent Chris van der Weerden kan tot die tijd bijte kenen. Technisch manager Marcel Brands lichtte gisteren bij Fox toe dat hij hoopt Cocu vóór de kerstdagen langer aan PSV verbonden te hebben. Het contract van de trainer loopt nu tot midden 2017. Cocu is sinds juni 2013 hoofd trainer van PSV en het jaar er voor was hij ook een aantal maanden tijdelijk hoofd coach. Herades mist kans om uit te lopen Het duel tussen Heracles en Vitesse om de vierde plaats heeft geen winnaar opgele verd. Thuis kreeg Heracles de meeste kansen maar het moest genoegen nemen met een punt: 1-1. Heracles blijft wel vierde, maar de voor sprong op FC Groningen blijft maar een puntje. En wéér redt Ziyech FC Twente Niet voor het eerst dit seizoen was Hakim Ziyech de redder van FC Twente. De spelmaker schoot zijn ploeg, die een uur met een man minder speelde, zaterdag in de extra tijd naar de zege op De Graafschap: 2-1. „Niet nadenken en hard schie ten", was zijn tevreden com mentaar. De dvd van FC Utrecht- Ajax (1-0) is lesstof voor komende tegen standers van de Am sterdammers. Zonder ruimte om te voetballen weet Ajax zich dit seizoen totaal geen raad. Over de grens in de Europa League, maar gistermiddag dus ook in Utrecht. In alles was FC Utrecht-Ajax geen FC Utrecht-Ajax. Normaal vol vuur en emotie, nu voor half lege tribunes een saai schouw spel met amusementswaarde nul. De enige vertrouwde conclusie achteraf: Ajax verspeelt ook nu weer punten bij Utrecht. Maar het potje schaken kan voor Ajax wel eens meer gevol gen hebben dan alleen het twee de verlies van deze competitie. Ja, Ajax staat nog altijd bovenaan met een formidabel doelsaldo, maar FC Utrecht gaf de ontstel- 'Je kunt verwachten dat straks nog meer ploegen zo gaan inzakken tegen ons' lend zwakke Amsterdammers een praktijklesje: hoe Ajax te ver slaan. Het recept? Verander het groene veld in een schaakbord. Geef zo min mogelijk ruimte weg. Verdedig geconcentreerd en loer op je spaarzame eigen kans jes. FC Utrecht-trainer Erik ten Hag maakte zich ondanks de ze ge zowaar nog een beetje druk ook toen het gebrek aan amuse ment werd aangesneden. „Ik lees dat andere ploegen te vaak de ro de loper uitleggen voor Ajax. Nu spelen wij op deze manier en is het ook niet goed. In het buiten land staan ze op de banken als je op deze manier wint." Maar ach, Ten Hag kon daarna beginnen met genieten. Want ook hij weet dondersgoed hoe je Ajax kunt frustreren. Zodra de Amsterdammers niet snel op voorsprong komen, blijft het ge brek aan opportunisme en creati viteit fnuikend. Zeker als de te genstander de poot stijf houdt. Ajax had zich zelfs al volledig ver zoend met een puntje toen Yas sin Ayoub vlak voor tijd alsnog scoorde. Joël Veltman weet het ook: „Je kunt verwachten dat straks nog meer ploegen zo gaan inzakken tegen ons", vertelde hij. Want het blijkt toch echt de beste manier om de koploper te bestrijden. Maar vrezen doet de centrale ver dediger niet voor het restant van het seizoen. „Ik had eerlijk ge zegd verwacht dat FC Utrecht veel meer gas zou geven. Dat past normaal gesproken meer bij deze wedstrijd. Natuurlijk is het lastig. Dat zie je toch zaterdag ook aan PSV dat het niet redt tegen een verdedigend Roda JC. Maar het lukt ons in de eredivisie vaak ge noeg wel om de ban te breken. Dus bang ben ik er niet voor." Het ging inderdaad vrij eenvou dig de laatste weken, maar juist daarom was het contrast met gis teren ook zo groot. Al laat trainer Frank de Boer zich niets aanpra ten. „Het geeft ook helemaal niet dat ploegen ons op die manier be strijden. Vaak snap ik het ook wel. Maar als wij doen wat we moeten doen, hoeft dat normaal geen pro bleem te zijn." Normaal? Gisteren was het in ieder geval niet normaal. Als FC Utrecht-Ajax dan toch een „Ineens stapte er een man in een rood jasje het veld op", zei De Nooijer. „Hij haalde alle spelers van Litex het veld af en ze kwa men ook niet meer terug. We ston den op dat moment met 1-0 ach ter, maar hebben nu reglementair met 3-0 gewonnen." De uit Vlissingen afkomstige mid denvelder van Levski Sofia moest de topper tegen Litex Lovech van wege een schorsing aan zich voor bij laten gaan. Vanaf de tribune zag hij hoe Litex al na een kwar tier met tien man kwam te staan, door een rode kaart voor de Ameri kaan Björn Johnsen. Toch kwa men de bezoekers vijf minuten la ter op voorsprong. Die leken ze in ondertal tot de rust vast te hou den, maar vlak voor de pauze sloeg de vlam in de pan. De Nooijer: „Onze nummer tien liep door op de keeper, maar raakte hem niet. Hij wilde hem meer een beetje laten schrikken. Er was weinig aan de hand maar een verdediger van Litex pakte die speler van ons meteen bij zijn keel." Die verdediger - Rafael Perez - kreeg direct rood en Levski Sofia een strafschop. Die werd echter niet genomen, omdat de president van Litex het veld opstapte en zijn spelers naar binnen dirigeerde. „Dit heb ik nog nooit meege maakt", zei De Nooijer. „Ik zag dat spelers en supporters van ons echt gek werden." De sfeer sloeg om toen iedereen door had dat Levski nu met 3-0 zou winnen. „Toen was iedereen blij. We hebben het nog gevierd met de harde kern, een beetje springen en dansen voor hun vak." Levski Sofia gaat door de regle mentaire zege samen met Ludo- gorets Razgrad als koploper de winterstop in. Beide clubs hebben 38 punten uit twintig duels. De competitie in Bulgarije wordt eind februari weer hervat. Het hemelwater van de Champions League komt vandaag in Eind hoven in een zure sloot terecht. In een poenerig UE- FA-decor wordt PSV vanmiddag bij de loting gekoppeld aan mis schien wel Real Madrid, Barcelo na of Bayern. Voor PSV een affi che om van te dromen, terwijl de nationale realiteit er voor de club inmiddels een is om van te gruwen. De geschiedenis her haalde zich zaterdagavond voor het team van Phillip Cocu. Ook het duel met Roda JC leidde tot een ongekende deceptie, na de euforie over het internationale succes. Het Philips Stadion veran- derde in een paar dagen van een heksenketel in een koelhuis. De gemoedstoestand van de spelers na de 1-1? Die is inmid dels te vergelijken met die van een succesvolle Formule t-cou- reur die voor de zesde keer zakt voor z'n rijexamen op de openba re weg. Of een winnaar op de Mont Ventoux die met pijn en moeite het Dak van Brabant heeft beklommen. Heel PSV staat voor een raadsel en dat straalde ook van de gezichten af. Hoe is het in vredesnaam moge lijk dat de ploeg zich tegen laag vliegers in de eredivisie telkens VOETBAL Phillip Cocu foto ANP VOETBAL VOETBAL door Daniël Dwarswaard Joël Veltman, Ajax Ajax heeft na de zeperd in Utrecht nog altijd een voorsprong van twee punten. Feyenoord en PSV kwamen maar één punt dichterbij. Ajax-aanvoerder Davy Klaassen maakt zijn ploeggenoot Joël Veltman een foto ANP/Pro Shots door door Barry van der Hooft SOFIA. Jeremy de Nooijer was zater dagavond getuige van een bizar in cident in de Bulgaarse voetbalcom petitie. Nadat tegenstander Litex Lovech, een concurrent in de strijd om het kampioenschap, vlak voor rust voor de tweede keer een spe ler rood had zien krijgen, besloot de president van Litex in te grij pen. IRODA JC 1 Utrecht legt zwaktes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30