'Het is mooi geweest na 109 jaar Looft den Heere' Veere in beroep tegen uitspraak over gebouw voor Huifbedrijden WhatsApp Bergeend 8 WALCHEREN HAARWERKEN "TT an-Willem Reijnierse en Ina I de Witte (beiden 63) zijn al ze- I ker 27 jaar de jongsten van zangvereniging Looft den Hee re uit Westkapell e. „En dat is ook precies de reden dat het na 109 jaar tijd is om ermee te stoppen", zegt voorzitter Reijnierse. De vereniging heeft er al jaren geen nieuwe, jongere leden bij ge kregen. „Mensen hebben het te druk", denkt De Witte. „Ze wer ken veel en daardoor kan niet ie dereen het opbrengen om iedere week naar de repetities te ko men." Toen Reijnierse net begon, had het koor nog zeker veertig le den. Dat zijn er nu nog maar 21. En de samenstelling is in de afge lopen tien jaar amper veranderd. Er gingen alleen maar mensen weg, omdat ze te oud werden. „Dat is jammer", vindt hij. „Er wa ren te weinig mannen, daardoor moesten we noodgedwongen drie stemmig gaan zingen, maar vier stemmig klinkt veel mooier." De Witte beaamt dat. „En met zo'n kleine groep ben je kwetsbaar. Als er zieken waren, hoorde je het meteen. Dan miste je dat geluid." En ook al werkt de vereniging al anderhalfjaar naar het afscheid toe, de leden zullen wel even moe ten wennen aan een leven zonder koor. „Een hele avond zingen met zijn allen, dat voelt zo mooi. Iede re week na de repetitie, liep ik he lemaal opgepept naar buiten", be schrijft Reijnierse. Woensdag repeteerde de chris telijke zangvereniging voor de al lerlaatste keer. „Toen we klaar wa ren, beseften we wel: dit gaan we hierna nooit meer doen", vertelt De Witte. „Maar we hebben de laatste paar maanden heel leuk ge zongen en kijken nu uit naar een mooi concert." Reijnierse valt haar bij: „Inderdaad, en het kerst concert vanavond moet vooral een feestelijk afscheid worden." Speciaal voor deze gelegenheid kreeg het koor tijdelijk verster king van negen extra zangers. Daardoor kunnen ze toch vier stemmig zingen. Er zijn twee trompettisten en een organist die de zang ondersteunen. Dirigente Leny Stokman begeleidt op piano. In het repertoire zitten zowel klas sieke, als moderne kerstliedjes. Opmerkelijk is wel dat de gemeen te Veere nog niet weet waarom het in beroep gaat. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt dat nog uitgezocht door een jurist. Het college heeft echter beroep aangetekend, omdat an ders de uiterlijke termijn zou zijn verstreken. Juridisch adviseur Bram van Leeuwen van De Heksenketel noemt het heel bizar dat er be roep wordt aangetekend, zonder dat het college weet waarom. „Het heeft zes weken de tijd gehad om de uitspraak te bestuderen. In die periode had het toch wel een be slissing kunnen nemen." Hij noemt het 'een klucht' en zegt ook dat op deze manier 'met gemeenschapsgeld anderen kapot worden geprocedeerd door de ge meente'. „Waarom accepteert het Kapsalon de Jonge Meer nieuws zie: www.pzc.nl versluis willeboer college van burgemeester en wet houders niet zijn verlies?" Zelf gaat Van Leeuwen ook in beroep tegen de uitspraak. „Want de rechtbank heeft, 'ondanks de voor ons gunstige uitspraak', niet bepaald dat de verliezende partij de proceskosten moet betalen." Met het vonnis van de recht bank is het opstapstation van de Stichting Huifbedrijden Walche ren nu gelegaliseerd. Het werd door de stichting neergezet langs het doodlopende weggetje bij de Heksenketel. De stichting ging er van uit dat er geen bouwvergun ning voor het gebouwtje nodig was. MIDDELBURG. De bewoners van de Zilvermeeuwstraat, Ber geendstraat en Steenloperstraat in Middelburg hebben een BuurtWhatsApp-groep ge maakt. De bewoners van deze straten in de wijk Veerepoort waarschuwen elkaar als ze iets verdachts zien. Wethouder Chris Simons onthult woensdag 16 december om 16.00 uur ter hoogte van Zil vermeeuwstraat 2 de eerste van de vier te plaatsen buurtpreven tieborden. De BuurtWhatsApp-groep is opgericht naar aanleiding van enkele inbraken en pogin gen tot inbraak in de wijk. In de regio Decemberconcerten Vocal Group Vocal Group Sing@Sea ver zorgt in december twee kerst concerten op Walcheren. De eerste is woensdag in de Protes tantse Kerk aan de Markt in Domburg. De toegang is 5 eu ro. De opbrengst gaat naar Se rious Request Domburg. Aan vang 19.30 uur. De tweede is een Kerstlunchconcert op zon dag 20 december in de Histori sche Kerk in Oost-Souburg, aanvang 11.30 uur. Kaarten via historischekerksouburg.nl Mijn dorp, mijn stad Lezing kinderboek in de Drvkkery Kinderboekenauteur Jan Paul Schutten en illustrator Floor Rieder vertellen woensdag in de Drvkkery in Middelburg over hun nieuwe boek 'Het wonder van jou en je biljoenen bewoners'. Het boek is de op volger van 'Het raadsel van al les wat leeft', dat dit jaar werd bekroond met de Gouden Grif fel. 'Het wonder van jou' is een non-fictieboek over het mense lijk lichaam en kost 24,95 euro. De lezing begint om 15.00 uur. Prelaatweg 17,19.30 uur - Kerstzanga vond Odulpuskerk, 19.30 uur - Kerst Samen- zangavond Plein bij Zeeuwse Bibliotheek, 10.00- 16.00 uur - Boekver koop; Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62, 16.00 uur - Advents- concert; Cinema Middelburg, 19.00 uur - Vertoning 'Holland, Natuur in de Delta'; 21.30 uur - Vertoning 'The Lobster'; Gasthuis- kerk, Lange Delft 94, 20.00 uur - Ben efietconcert Elena Saenko Olga Tka- cenko; Spiegelthea- ter, 20.00 uur - Pre miere muzikale voorstelling 'Het meisje en de reus' Dorpskerk, 14.00-16.30 uur - Wintermarkt De Wijngaard, Ka naalstraat, 19.30 uur - Kerstconcert; Po dium Razzmatazz, Middelburgsestraat 113,20.30 uur - Con cert 'Mannen van Naam' Kantine K.V. Atlas, Kerstmarkt en kerst bomenverkoop Kleine Kerk, vanaf 10.00 uur - Advents- markt'; Beeldenzaal Museum Veere, Kaai 25,16.30 uur - Optreden luitspeler Jelle Kalsbeek Machinefabriek, Scheldeterrein, 13.00-21.00 uur - Festival Wonder- stroom; Ter Reede, Vredehoflaan 370, 19.30 uur - Kerstcon cert coverband 'the Saints'; St. Ja- cobskerk, Oude Markt 2, 20.00 uur - Kerstconcert Koor A58 'Kerstlicht'; Ca fé de Concurrent, Bellamypark 22, 23.00 uur - Optre den 'Band Full Blast' Catharinakerk, Bos weg 50,20.00 uur - Concert Vocaal En semble Elancore Zondag De Couburg, 19.00 uur - Volkskerstzan- gavond Zeeuwse concert zaal, 14.30 uur - Concert Philharmo nic Zuidnederland Hannes Minnaar 'Van Beethoven naar Beethoven'; Schouwburg Mid delburg, 15.00 uur - Concert Dutch Swing College Band; Cinema Mid delburg, 15.00 uur - Vertoning 'Holland, Natuur in de Delta'; Café Schuttershof, 15.30 uur - Optre den Jan Akkerman Band ft. Benjamin Herman; Klover- niersdoelen, 16.00 uur - Popquiz gepre senteerd door Frits Spits; Nieuwe Kerk, 19.00 uur - Advents- zangdienst Kleine Kerk, vanaf 10.00 uur - Kerst markt Machinefabriek, Scheldeterrein, 13.00-18.00 uur - Festival Wonder- stroom; Panta Rhei, 17.30 uur - Optre den Jahja Telussa Catharinakerk, 19.00 uur - Wereld- lichtjesdag, waarbij stil wordt gestaan bij overleden kinde ren. door Elodie Kint Het kerst- en afscheidsconcert van Looft den Heere vindt vanavond plaats in de Moriakerk, Westkapelle. Van 19.30 tot ongeveer 21.00 uur. Toegang is gratis. Jan-Willem Reijnierse verzamelde oude foto's van het koor. Deze groepsfo to werd gemaakt in 1923. foto Looft den Heere door Emile Calon VEERE. De gemeente Veere legt zich niet neer bij de beslissing van de Middelburgse rechtbank over een geweigerde bouwvergunning voor een gebouwtje van de stich ting Huifbedrijden. De rechter oor deelde dat het college van B en W de vergunning voor het gebouw bij camping De Heksenketel ten on rechte niet verleende. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon0118 612074 www.kapsalondejonge.nl De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl MELISKERKE Kerstzangavond In de Odulphuskerk te Meliskerke wordt op zaterdag 12 de cember een samen- zangavond met kerst thema gehouden. Muzikale medewer king wordt verleend door een vocaal da mesensemble en een muziekensemble. De avond begint om 19.30 uur en de toe gang is vrij. VLISSINGEN Jong talent CCXL Theater Vlissingen Het CCXL Theater van CineCity Vlissin gen biedt dinsdag 15 december podium aan jong talent. Cabaretduo Lieve Bertha en cabaretiers Kirsten van Teijn en René van Meurs (fo to) stellen zich voor aan het Zeeuwse pu bliek. De voorstelling begint om 20.15 uur. Tickets kosten vijf tien euro en zijn te verkrijgen via www.cinecity.nl. OOST-SOUBURG Partij houdt inloopbijeenkomst De Partij Souburg Rit- them houdt op dins dag 15 december een inloopbijeen komst met de ge meenteraadsfractie. Inwoners kunnen tij dens deze informele bijeenkomst hun me ning, vragen of op merkingen aan de fractie voorleggen. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in gebouw De Kwikstaart in Oost-Souburg. OOST-SOUBURG MIDDELBURG Zaterdag AAGTEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG NIEUW-EN SINT JOOS- LAND OOST-SOUBURG RITTHEM VEERE VLISSINGEN ZOUTELANDE KOUDEKERKE MIDDELBURG VEERE VLISSINGEN ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40