de outfit 'Ik ben de enige op school met een hoed' Zeeland heeft straks ook een econasium 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Kunstkerstmarkt school en fanfare Yes-R treedt op in café Lazarus In de regio Kerstmarkt De oudervereniging van basisschool De Kreeke houdt woens dag 16 december van 16.00 tot 21.00 uur kerstmarkt bij Farm- wood aan de Kapittel straat. De derde kerst markt is weer groter dan de voorgaande. „We houden eens in de twee jaar kerst markt om er echt een festijn voor heel West- dorpe en wijde omge ving van te maken", legt voorzitter Eefje Kindt van de ouderve reniging uit. Bachten Dieke wil duurzamer worden Woonzorgcentrum Bachten Die ke uit Terneuzen wil duurzamer worden. Binnen twee jaar wil het zorgcentrum twintig pro cent bezuinigen op bijvoorbeeld energiekosten en afvalverwer king. Wie een idee voor bespa ring heeft, kan dat in de ideeën bus van Bachten Dieke kwijt of mailt naar duurzaambachtendieke@zzv.nl De indiener van het beste idee verdient een diner voor twee in Bachten Diekes restaurant. De Mutsen draaien warm voor carnaval Carnavalsvereniging De Mutsen draait morgen in café In 't Zicht der Schelde warm voor het car naval. Onder het motto 'Bruut mee ouw attribuut' zamelt de leutgroep geld in voor de bouw van een 'te gekke praalwagen', want de Mutsen willen ook in 2016 weer fantastisch voor de dag komen. De dresscode voor het feest, dat om 21.30 uur begint, is een (te) gek attribuut met outfit. Open darttoernooi in café De Klaroen In café De Klaroen in Klooster- zande wordt zaterdag vanaf 14.00 uur het Open Darttoer nooi De Klaroen gehouden. Af hankelijk van het aantal deelne mers worden poules gevormd. De winnaars gaan verder in een knock-outtoernooi. Tijdens die fase worden een winnaars- en een verliezersronde gespeeld. Het toernooi is voor dames en heren toegankelijk. Inschrijven vanaf 13.00 uur, inleg vijf euro. Zendmasten op toren nagekeken De zendmasten op de toren van de Johannes de Doperkerk zijn deze week nagekeken. Op een aantal (kerk)torens in de ge meente Hulst staan zenders van diverse providers. Voor de mees te masten zijn langdurige con tracten afgesloten. Of die over eenkomsten in stand kunnen blijven na sluiting van kerken, durven B en W nog niet te voor spellen. Maar zo lang godshui zen niet worden gesloopt, kun nen zenders in de lucht blijven. Mijn dorp, mijn stad TT orn de Smit (9) uit Hulst zit I op de Willibrordusschool. Hij I valt op door de hoed die hij vaak draagt. Jorn doet aan wat hij mooi vindt en trekt zich niets aan van wat anderen vinden. „Ik zag een hoed in de winkel en dat vond ik meteen leuk. Ik draag nu ongeveer drie jaar een hoed. Ik ben de enige op school, die een hoed op heeft en krijg er veel leuke reacties op. Ik heb in to taal vier hoeden: een zwarte, witte, blauwe en grijze. Ik kijk elke dag welke kleur het beste bij mijn kleren past. Ik heb ook een paar mutsen, mijn nieuwste heeft een legerprint. Acteur Sylvester Stallone heeft vaak een cool legerpetje op, dat zou ik ook nog wel willen." „Ja en dan kijk ik ook naar wat ik aandoe. Als ik optreed doe ik bij zondere kleding aan, bijvoorbeeld een blazertje of wat ik nu aan heb. Volgende week mag ik voor school een liedje op mijn gitaar spelen in de kerk. Ik heb ook een band. Ik speel nu twee jaar gitaar en luister veel naar Blof. Later wil ik een beken de gitarist worden, en ik wil in het leger." „Ja, een legerplaat- je met mijn naam erop. Dat heb ik voor Sinterklaas ge kregen. De leerlingen van basisschool Heidepoort houden woensdag 16 december samen met plaatse lijke kunstenaars en fanfare Hei kant een kunstzinnige kerstvie ring in de kerk. De kinderen gaan, begeleid door de fanfare, vanaf 18.30 uur op zoek naar het licht tijdens een tocht door het dorp en komen uit in de kerk. In het godshuis verkopen de scholieren kunst werken, die zij eerder samen met kunstenaars op school heb ben gemaakt. De opbrengst is voor cadeautjes voor kinderen van 'klanten' van de voedsel- bank. Wethouder Frank van Driessche opent de kerst- en kunstmarkt om 19.00 uur. Het ensemble 'de Noël' zingt kerst liedjes tijdens twee optredens. MIDDELBURG. Na het gymnasium en het technasium, doet het econa sium zijn intrede in Zeeland. De Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middelburg begint na de kerstvakantie met een tweejarig programma in de boven bouw van het vwo, speciaal voor ondernemers, directeuren en beurshandelaren in spe. Het econasium is opgezet in sa menwerking met de Universiteit van Tilburg. Landelijk bieden der tien middelbare scholen het pro gramma al aan. Dit schooljaar be ginnen nog zes scholen, waaron der de CSW. De school in Middel burg is straks de enige in Zeeland met een econasium. Zeven vwo-leerlingen hebben zich voor het programma aangemeld. Het programma is gericht op vwo'ers die geïnteresseerd zijn in econo mie en die extra uitdaging willen. Naast de gewone vakken bezoeken ze bedrijven en economische con gressen en werken ze aan praktijk opdrachten. Daarnaast wordt een eerstejaarvak gevolgd aan de Uni versiteit van Tilburg. Aan het eind van het programma krijgen de vwo' ers een certificaat, waarmee ze au tomatisch toegelaten worden tot een economische studie in Tilburg. VRIJDAG AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaarten, kaartjes maken, biljart; 19.00 uur: Jeugd soos Downtown; De Halle, 13.30 uur: Schilderen; 16.00 uur: Zitgym; BIERVLIET. Dorps huis, 11.00 uur: Tai chi, Qigong. CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: bil jart; 13.30 uur: Kaarten, wande len, bingo; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 11.00 uur: kerstviering; HEIKANT, 'tHeike, 13.00 uur: Biljart; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart; 13.30 uur: Dans; 19.30 uur: Li- nedance; HULST. DeBlaau- we Hoeve, 9.00 uur: Handwerk; De Lieve, 9.00 uur: kerstviering; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; Curamus Zoutestraat, 14.00 uur: Schilderen; De Serre, 13.00 uur: Kaarten; Binnendeur, 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Kaarten; Anto- nius, 10.00 uur: Koersbal; 14.00 uur: Bingo; In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten; PHILIPPINE. Gymlo kaal, 16.00 uur: Galm; Albert, 13.00 uur: Biljart, vrij kaar ten en bridge; SINT JANSTEEN. Ca fé De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Tekenles; 13.00 uur: biljart; 19.00 uur: Jeugdsoos; SLUIS. Jaagpad 6, 12.00; Expositie; SLUISKIL. Meulen- gat, 9.30 uur: Taiji; 13.00 uur: Vogelex positie; 13.30 uur: Biljart; Veste, 9.30 uur: Zit- dans; 12.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Klaverjassen, soos; Rivierenhuis, 13.30: Tai chi; 14.30 uur: Tai chi Qigong; De Vliegende Vaart, 14.00 uur: Aange past bewegen; De Kameleon, 19.00 uur: Disco; WESTDORPE. De Kreeke, 18.30 uur: Lichtjesstoet. door Sophie Stockman Kleurrijk, sober, lang, kort, opval lend of juist alledaags. De PZC vraagt wekelijks naar de redenen van iemands kledingkeuze. Vandaag: Jorn de Smit (9) uit Hulst. WESTDORPE De eerste kerstmarkt was nog op het schoolplein, de twee de in de showroom van Farmwood. Vol gende week is de kerstmarkt weer in de showroom, maar daar naast staan er ook kerstchaletjes en -kraampjes op het bui tenterrein. Midden standers én schoolkin deren presenteren hun waren, er is een skihut - waar hapjes en glühwein zijn te krijgen - en een olie- bollenkraam. Natuur lijk worden er kerstbo men versierd, die een dag later aan bewo ners van 't Verlaet worden aangeboden, en is er volop anima tie voor de kinderen. Zo kan de jeugd knut selen, komt er een goochelaar en staat er een zweefmolen. Er is live-muziek van diver se bandjes, afgesloten door dweilband Tands- jen Bei. Schooldirec teur Henk de Koeijer: „ledereen is welkom op een groots, sfeer vol evenement." TERNEUZEN PAAL KLOOSTERZANDE SINTJANSTEEN Waarom draag je een hoed? Hoe omschrijf je jouw kle- dingstijl? „Spor tief en ook wel stoer. Ik draag geen strakke broeken en ik houd van legerprints en de kleur grijs. Broeken in een donkere kleur vind ik niet mooi. Een broek moet een print hebben of verschil lende kleuren. Als ik naar school ga, denk ik 's och tends wel na over wat ik aantrek." Treed je wel eens op met je gitaar? hebt ook een ketting om die ze in het leger dragen Jorn de Smit foto Peter Nicolai HEIKANT SINT JANSTEEN. Café Lazarus in Sint Jansteen heeft volgende week za terdag, 19 december, een bekende gast in huis. Rapper Yes-R reist dan naar Steen om onder meer zijn nieuwste single 'Hallo' te promoten. Yes-R werd in korte tijd razend beroemd toen hij in 2005 met Ali B een grote hit scoorde met 'Leipe mocro flavour'. Daarna was Yes-R ook te zien als presentator en acteur. Het optreden van de inmiddels 29-jarige Yes-R (echte naam: Yesser Roshdy) begint om 22.00 uur. Kaarten kosten 8,50 euro in de voorver koop en 12 euro aan de kassa. Minimum leeftijd is 16 jaar. Meer infor matie en kaarten via www.cafelazarus.nl. foto Vincent Moritz door Cornelleke Blok KLOOSTERZANDE. SAS VAN GENT St. TERNEUZEN. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 82