Kiepwagen rijdt over auto heen Fraude vermoed binnen Gemeenschappelijke Regeling Bevelanden Debuut Sparta Van Drongelen smaakt naar meer Esmee gaat voor de gouden CupCakeCup Natuurspeelplaats moet bos weer op de kaart zetten Aardenburgers willen Elderschansbos een oppepper geven met opknapbeurt en de aanleg van een natuurspeelplaats. AARDENBURG. Het Elderschansbos is toe aan een fikse opknapbeurt en dat kan prima gecombineerd worden met het aanleggen van een natuurspeelplaats, vindt Do minique Pijcke van de stadsraad. Het bos dat op het landgoed El derschans ligt, wordt volgens Do minique nauwelijks benut. „En dat is zonde. Het wordt nu alleen gebruikt om honden uit te laten. Terwijl het één van de mooiste plekken van Aardenburg is." Het aanleggen van een natuur speelplaats zou voor iedereen toe gevoegde waarde hebben, denkt de werkgroep die voor de natuur speelplaats in het leven is geroe pen. Ook Nieuw Elan, de koepel van samenwerkende clubs op het sportcomplex bij de Elderschans, staat volgens Pijcke achter het plan. „Zij denken ook mee. Het is een samenwerking van Nieuw Elan en de stadsraad. Zo kunnen kinderen uit het naastgelegen zwembad ook gebruik van de na tuurspeelplaats maken. Daarnaast kunnen ouderen uit Coensdike er bijvoorbeeld met de kleinkinde ren naartoe." Er moeten op de speelplaats na tuurlijke materialen komen. „Zo als een omgevallen boom waar kinderen op kunnen klauteren of een hut van wilgentenen." Daar naast zou het mooi zijn als er een speelplaats voor honden komt, met een waterpoeltje waar de die ren kunnen zwemmen. „De hon denclub gaat op zoek naar materia len, zoals een buis waar de hon den door kunnen rennen." Het plan voor de natuurspeel plaats doet met vijf andere Zeeuws-Vlaamse initiatieven mee aan het leefbaarheidsproject Kern met Pit. Het Elderschansplan zit nog in de beginfase: het wordt door alle betrokken verenigingen bekeken, de gemeente Sluis wordt benaderd omdat het bos gemeen- Het plan doet met vijf andere Zeeuws-Vlaamse initiatieven mee aan leefbaarheidsproject Kern met Pit. telijk eigendom is en de project groep overweegt crowdfunding. De omgeving van de Elder schans verfraaide afgelopen jaren al doordat ondernemer Salar Azi- mi het kasteeltje opknapte en een hotel opende in het voormalig con ferentieoord. B en W in Sluis hadden twee jaar geleden vijf ton op de begro ting staan voor zowel het opknap pen van het Sint Janskerkhof in Sluis als het Elderschanspark. De gemeenteraad wilde dat geld des tijds niet uitgeven. Gesprekken over een mogelijke overname door het Zeeuwse Landschap kwa men ook op een laag pitje te staan. GOES. Een medewerker van Ge meenschappelijke Regeling De Be velanden wordt verdacht van frau de. Het vermoeden bestaat dat er geld is overgemaakt naar een pri- vérekening van de betrokken me dewerker. Momenteel wordt de omvang en de periode van de mo gelijk strafbare feiten onderzocht. Na afronding van het onderzoek wordt bekeken of er aangifte wordt gedaan. Over twee weken wordt meer duidelijkheid ver wacht, aldus een woordvoerster. In het belang van het onderzoek worden geen nadere mededelin gen gedaan. De medewerker is ge schorst. In de GR werken de vijf Beve- landse gemeenten vanuit het Goe- se stadskantoor samen op onder meer het gebied van zorg, iet en P&O. Het is niet de eerste keer dat er sprake is van fraude binnen een gemeenschappelijke regeling. Een medewerker van SaBeWa, het ge zamenlijke belastingkantoor van (destijds) Goes, Kapelle, Borsele en Tholen, sluisde tussen 2007 en 2009 85.000 euro weg naar zijn ei gen rekening. Hij kreeg twee jaar cel. PAGINA 14 Sc 15 PAGINA 4 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 11 december 2015 Zeeland Opknapbeurt voor Elderschans door Sophie Stockman G74Q79 BRESKENS. Bij een ongeval op een bouwterrein in Waterdunen is gisterochtend de chauffeur van een pick-up truck zwaargewond geraakt. Bij het Zandertje reed een dumper (kiepwagen) door nog onbekende oorzaak over de auto heen. De pick-up werd bestuurd werd dooreen 37-jarige Gentenaar. De man was als opzichter werkzaam op het afgesloten bouwterrein. Het slachtoffer zat na de aanrijding bijna anderhalf uur bekneld voor hij door de brandweer uit zijn benarde positie kon worden bevrijd. Hij werd met de traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Er wordt door de arbeidsin spectie en de politie onderzocht hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. door Luc Oggel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80