Wat staat er zoal leeg? In binnenstad staan 24 winkelruimtes leeg mm Snel stekkeren 6 BEVELANDEN en THOLEN Er is een plan in de maak om de leegstand in de Goese binnenstad tegen te gaan. Vraag is of het snel goed komt. SNELLAADSTATIONS In de regio Hondenschool viert jubileumfeest Speciale kerkdienst in De Levensbron Mijn dorp, mijn stad Kerstcircus strijkt neer in Goes Komt het goed in Coese winkelhart? door Peter Urbanus GOES. In het Goese centrum staan op dit moment 24 winkelruimtes leeg. Vooral de periferie van het winkelhart biedt hier en daar een sombere aanblik. De sinds begin dit jaar actieve werkgroep Invulling Panden, die bestaat uit vertegenwoordigers van middenstand en horeca, Goes Marketing, gemeenteambtenaren en vertegenwoordigers van de vastgoedwereld, zoekt naar een nieuwe invulling van leegstaande panden. Het afgelopen jaar zijn er onder meer kunstexposities en pop-up stores in leegstaande win kelpanden geweest, maar de werk groep kijkt vooral naar oplossin gen op langere termijn. „Mogelij ke maatregelen zijn onder meer oprichting van een pandenbank, het afplakken of camoufleren van etalages van leegstaande winkel ruimtes, herbestemmen van pan den en subsidies voor winkels die weer naar het winkelhart komen", zegt Albert Boonman. Hij coördi neert de activiteiten van de werk groep namens de gemeente. „Een leegstandstaks is een mogelijk heid, maar we willen geen dwang middelen gebruiken. We willen actief aan de slag met acquisitie." De werkgroep heeft wel ge merkt dat het veel uitmaakt of een leegstaande winkelruimte bij voorbeeld eigendom is van ie mand die er zelf boven woont, of dat je met een makelaar in Amster dam moet bellen. Dat de huren en koopprijzen erg hoog lijken, gaat er bij Boon man niet in. „De markt heeft z'n werking. Ik zie een grote bereid heid om huurprijzen te laten zak ken en flexibeler huurcontracten af te sluiten. We letten wel goed op dat er geen vierkante meter winkelruimte bij komt." Winkels en horecagelegenhe den die te koop of te huur staan, maar nog wel in bedrijf zijn, laat de werkgroep overigens buiten be schouwing, evenals de talrijke leegstaande kantoorruimtes. Volgens Mark Faasse, voorzitter van makelaarsorganisatie NVM af deling Zeeland, is er in zijn alge meenheid een overaanbod aan winkelruimtes, omdat de bestedin gen in de fysieke winkels afne men. Als oorzaken noemt Faasse de toename van online-aankopen en verminderde koopkracht voor veel mensen. „Pandeigenaren zijn gewend aan huurstijgingen en dat valt nu tegen. Winkeliers kunnen echter ook niet zo maar vertrek ken, want de inrichtingskosten van een winkelruimte zijn vrij hoog. Dat geeft aan waardoor er te weinig dynamiek in de markt zit." Binnenkort wordt het aanvals plan van de werkgroep Invulling Panden aan de gemeenteraad voor gelegd. Bedoeling is dat de werk groep daarna weer aan de slag gaat. In de Korte Kerkstraat staan drie winkelpanden leeg en aan de Kreukelmarkt staat een al jaren ge sloten viswinkel nog steeds te koop. Vraagprijs: 490.000 euro, ex clusief inventaris. Twee andere winkelpanden aan de Kreukel markt moeten respectievelijk 18.000 en ruim 23.000 euro per jaar aan huur opbrengen. Aan het Schuttershof springt de verlaten Schoenenreus in het oog. Verderop, aan het Kolveniershof staan een lunchroom en een gro te winkelruimte onder de nieuw bouw te huur. Een huurder mag voor het gehele pand 58.950 euro per jaar aftikken. De grote winkel ruimte aan het Bleekveld, waar voorheen It's Electronics zat, staat ook al een tijd leeg. Het grote pand van Passieux Horeca even verderop staat nog steeds leeg. Vraagprijs: 495.000 euro. VLIEDBERG Opeens waren ze er. Langs de A58 verrezen aan twee zijden even zoveel gele boogconstructies. Bij de Totaltankstations Selnisse en Vliedberg (foto) werden ze in korte tijd uit de grond gestampt. Volgende week donder dag moeten de snellaadstations voor elektrische auto's opgeleverd worden. Dan kan er ook langs de A58 snel gestekkerd worden, foto Marcelle Davidse 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN Vogelbeurs In 's-Heer Hendrikskin deren wordt morgen een vogelbeurs gehou den. De beurs vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur in het Heer- hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18. Er is ge legenheid om kooi en volièrevogels te rui len, kopen en verko pen, zoveel mogelijk volgens de richtlijnen van Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers. Ook zijn er voe ders, ringen, naaldban den en kalenders voor 2016 verkrijgbaar. De entree bedraagt 1 eu ro. GOES Broodfonds voor ondernemers Het Broodfonds geeft op dinsdag 12 januari een informatiebijeen komst in Goes. Broodfondsen voor zelfstandig onderne mers zijn door heel Nederland opgericht. In zo'n lokaal initiatief regelen ondernemers onderling hun inko men als zij door ziek te tijdelijk niet kun nen werken. De bijeenkomst vindt om 19.30 uur plaats in de Bibliotheek Goes. Inlopen kan van af 19.00 uur. Opge ven kan via: www.broodfonds.nl. HALSTEREN Kerstconcert A-capellakoor Voices In Harmony houdt morgen een muzikale kerstavond in Halste ren. Gastoptreden is er van de Samenspeel- groep van de Konink lijke Fanfare Acceleran do uit Sint Annaland. Aanvang 20.00 uur in de Sint Martinuskerk. GOES Hondenschool Martin Gaus uit Goes viert op 16 januari haar vijf jarig jubileum. Op die dag vindt er van 13.00 tot 17.00 uur een feest plaats. Gedurende de mid dag zijn er workshops. Daar naast is er een kleurwedstrijd en kunnen kinderen zich laten schmicken. Ook staan er diverse stands. Het feest wordt gehouden bij dierenspeciaalzaak Van der Poel in Kruiningen. GOES De Hervormde Gemeente Goes houdt zondag een aangepaste kerkdienst in De Levensbron in Goes. De dienst, die onder lei ding staat van ds. Kamphuis heeft als thema 'vrede op aarde'. Er wordt ook gezongen en mu ziek gemaakt en eigen muziekin strumenten mogen worden mee genomen. Aanvang om 10.00 uur, entree is gratis. GOES Familiecircus Barani verzorgt vanaf zaterdag 19 december di verse kerstshows in Goes. Een greep uit het programma: luchtacrobatiek, tempo jongle ren en dierenacts met diervrien delijk getrainde pony's, geiten, duiven, eenden en honden. Natuurlijk ontbreekt ook een clown niet die volwassenen en kinderen weer flink aan het la chen zal maken. Het circus staat tot en met 3 ja nuari op het Molenplein in Goes. De show duurt ongeveer een uur en drie kwartier. Meer infor matie over de diverse shows is te vinden op: www.barani.nl. DRIEWEGEN Korteweg 17, 13.00-17.00 uur - Open dag Brocante en Antiek 't Bagatel letje in Kerstsferen GOES Historisch Museum de Bevelanden, Sin gelstraat 13,11.00- 17.00 uur - Expositie Jorien Brugmans, een stromenland van beelden; Zee landhallen, 12.00- 17.00 uur - Hobbyfes tival Kerstmarkt Poppen&Berenbeurs Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Joseph Lunslaan 15,15.30- 17.00 uur - DJ-Work- shop voor jongeren; De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball&Streetdan ce voor jongeren van 12 tot 18 jaar;Theater De Mythe, Bleekveld 1,20.00 uur - Uitver kochte cabaretshow Maikel Harte; Po dium 't Beest, Bees tenmarkt 3,20.30 uur - Optreden Bluesband 'King King' 'S-HEERENHOEK Werrilaan 67, 08.30-20.30 uur- Jaar lijkse kleindieren- show KAPELLE Dorpshuis De Vroone, 19.00-20.30 uur - 'Memento Mo ri', moment van her denking voor degene die overleden zijn, mogelijkheid om te rouwen en kaarsje aan te steken KRUININGEN Johanneskerk, 20.00 uur - Volkskerst- zangsvond m.m.v. het Ichtuskoor, Ons Boeregoed, Muziek vereniging EMM en Mark Christiaanse op orgel/piano NIEUWDORP Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Peter Rosier 'Profe tenbrood' bij Covra NV Galerij SCHORE Pleintje bij dorps huis, vanaf 18.00 uur - Kerstmarkt Schore WEMELDINGE Maartenskerk, 20.30-22.30 uur - Kerstconcert Christe lijke Oratorium Vere niging Goes (COV Goes) WILHELMINADORP Restaurant Katse- veer, 17.00-22.00 uur - Wijnmarkt YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77