Zeeuwse toppers prijzen initiatief m Trainers bundelen krachten Regiotrainingen li 14 ZEELAND Zeeuwse ATB Wintercup begint in Hulst aan tweede helft Tennistrainers uit Zeeland en West-Brabant duiken samen in het gat dat tennisbond KNLTB achterlaat. De helft van het aantal wed strijden voor de Zeeuwse ATB Wintercup zit er op. Zaterdag gaat een tweede serie van vijf koersen van start in Hulst. De wedstrijden op het parkoers aan de Liniedijk beginnen om 12.30 uur met de jeugd. De slot wedstrijden zijn om 15.15 uur met de mannen 17+ en de vrou wen. Halverwege de competitie be gint het klassement vorm te krij gen. De renners mogen maxi maal drie wedstrijden missen om in aanmerking te komen voor een plaats in de eindrang schikking. Op dit moment voert Edzard van Ewijk (foto), de cou reur uit Wolphaartsdijk, de stand aan. Danny Sleeckx, de Bel gische winnaar van de laatste ja ren, miste al twee races, maar kan nog terugkomen. Bij de vrouwen voert Simone Cornelisse momenteel een schrikbewind. De Middelburgse won tot nu toe alle wedstrijden. Bij de race in Hulst wordt voor de leden van de organiserende TC Hulst een apart klassement gemaakt. - Groene Ster 2 raakt nog verder achterop In de laatste wedstrijd voor de jaarwisseling raakten de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 het zicht op de eerste plaats in de topklasse verder kwijt. Na het 4-4-gelijkspel tegen FCK/De Hommel 2 en de verrassende ne derlaag tegen Brabantia (2-4) kwamen de Vlissingers tegen DZV/Biggelaar niet verder dan 4-4. Imad Azzanagui en Morad Bobouh (2x) scoorden in de eer ste helft. Na rust redde Azzana gui bij 3-4 een punt. sport kort Niels Mesu noteert hoogste klassering Marathonschaatser Niels Mesu is in Leeuwarden vierde geworden in de zevende wedstrijd om de KNSB Marathon Cup. De Middel burger sloot met vier anderen aan bij een kopgroep van drie die een ronde voorsprong had ge pakt. In de eindsprint met deze acht man was Bob de Vries de snelste. De vierde plaats van Me su was zijn beste klassering van dit seizoen. Broer Erwin werd ze ventiende. Bij de beloftes werd Joerec Cijsouw 34e. GOES. In de showroom van Auto- motions Mercedes-Benz vond gis teravond de eerste presentatie plaats over 'Tennis Organisatie Zuidwest', een fusie tussen Ten nis Organisatie Zeeland en het Brabantse Eye for Tennis. Belang rijkste vernieuwing is het oppak ken van de regiotrainingen, waar de tennisbond de handen vanaf trekt. Aan de wieg staan Luc Govers, Jacco Filius, Jan Willem Baars, Gillis van de Gruiter en Pim Felius. „De bondstraining in Zeeland is al een tijdje verdwenen", zegt Govers. „En volgend jaar stopt dat ook in West-Brabant, dan dreigt er echt een vacuüm in de regio." De tennisbond KNLTB heeft de ver antwoordelijkheid voor regiotrai ningen daarmee teruggegeven aan de tennisscholen. Het oppakken van die regiotrainingen vraagt vol gens de 51-jarige oud-bondstrainer om een gezamenlijke aanpak. „Om dat te kunnen realiseren is het es sentieel dat we denken in kansen, niet in bedreigingen. Vaak gaat het bij tennisscholen nu om één of en kele talenten. Door de fusie zal er meer doorstroming zijn. Om die continuïteit te kunnen waarbor gen, hebben we elkaar nodig." Op Walcheren is de eerste regio training inmiddels succesvol opge start. Govers wijst daar op de sa menwerking met Remco Maan dag, trainer bij MLTC Middelburg. „We doen het niet alleen, maar in samenwerking met lokale tennis trainers. Juist om ook de talenten daar een extra trainingsmogelijk heid te bieden met kinderen van een gelijkwaardig niveau." Op de Bevelanden zal dit in samenwer king met Frank Clausing worden opgezet, hij is clubtrainer van De Goese Maan. In Bergen op Zoom zal datzelfde gebeuren met club- trainers van de grootste verenigin gen daar. Dat alle neuzen nu dezelfde richting op staan, doet Govers deugd. „Het gaat niet om het merk TOZ, maar om de stimulering van de sport. Een totaalplaatje met pro fessionele begeleiding, verenigin gen, tennishallen en onderwijs. Heel belangrijk zijn het Schelde- mond College in Vlissingen en RSG 't Rijks in Bergen op Zoom, de twee Loot-scholen waarmee we samenwerken. Die sluiten ook pri ma aan op onze drie hoofdlocaties, de tennishallen in Vlissingen, Ka- pelle en Bergen op Zoom." Met ver enigingen erbij is TOZ op twintig locaties in de regio actief. 'Het is essentieel dat we denken in kansen, niet in bedreigingen' Govers benadrukt dat prestatief en recreatief tennis niet zonder el kaar kunnen. „Het wedstrijdten- nis en je academy, dat is je uit hangbord. Maar alles wat daar on der zit, is niet minder belangrijk. Zonder peloton kun je niet demar reren. Zonder recreatief tennis is er geen prestatief tennis en vice versa." Verenigingen zijn volgens Govers evengoed gebaad bij de re- GOES. Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke prijst het initia tief Tennis Organisatie Zuidwest (TOZ), dat de regiotrainingen in Zeeland en West-Brabant in ere herstelt. „Zonder die 'tussenstap' was het balletje bij mij waar schijnlijk ook nooit gaan rollen", zegt de speelster, die in 2013 nog actief was bij de US Open, maar een jaar later haar carrière beëin digde wegens een slepende schou derblessure. Van der Meet heeft haar voormali ge trainer Gillis van de Gruiter, te vens één van de aanjagers van TOZ, heel hoog zitten. „Ik was echt niet zo makkelijk, maar Gillis heeft nooit opgegeven. Ook niet als ik even geen geld had, m'n racket aan gruzelementen gooide of de boel op een andere manier verpestte. Gillis was altijd hon derd procent loyaal, we hadden een heel goede en vooral oprechte wisselwerking. Dat hij nu samen met TOZ de regiotrainingen gaat oppakken, is een goede zet." Bernice van de Velde, de voorma lige dubbelpartner van Van der Meet, wijst ook op het belang van samenwerking. „Als ieder een apart blijft trainen in zo'n dunbezaaide regio, wordt het wel erg lastig om door te breken. Dan moet je op heel jonge leef tijd de provincie uit. Dat is niet ideaal, maar ook financieel niet voor iedereen haalbaar." De speelster uit Kapelle fungeert momenteel naast haar studie ook als sparringpartner bij TOZ. „Uit eigen ervaring weet ik hoe belangrijk het is om te kunnen sparren met spelers die beter zijn dan jij. Je moet harder wer ken en wordt gedwongen om be ter je best te doen, waardoor je je eigen grenzen gaat verleg gen." Sport sport@pzc.nl HULST VLISSINGEN LEEUWARDEN SLUISKIL Polka Print is wel scherp in derby De driebanders van Polka Print versloegen in de tweede divisie Pearle Opticiens met 6-2. De thuisploeg had voor de zege de op een na beste team prestatie van het sei zoen nodig om de be zoekers te bedwingen (0.734). Waartoe een streek- derby kan leiden de monstreerde de thuis ploeg. Al weken werd er matig gepresteerd, maar nu was de scherpte optimaal. Jean Paul de Kraker spande de kroon met winst op Pascal Claus met 1.111 gemiddeld. Dirk Vlerick (serie van negen) won ook roy aal van Yves Welvaert en Meerten Dallinga (foto) hield nog net Eddie van Goethem er onder. Louis Dallinga was niet opgewassen tegen Robin Claer- houdt die de eer voor de bezoekers redde. LEWEDORP Poortvliet verlengt Voetbaltrainer Paulus Poortvliet staat ook volgend seizoen aan het roer bij Lewedorp- se Boys. De uit Arne- muiden afkomstige trainer is aan zijn eer ste jaar bezig bij de za terdag-vierdeklasser. Tennistalent krijgt door Menno Kole Luc Govers, tenniscoach TOZ Angelique van der Meet Te midden van de andere spelers van Sparta liep Rick van Drongelen (tweede van rechts) vrijdagavond een erer- onde na de 3-1-zege op Volendam. foto Awé Krijger/OrangePictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69