PAAUWE Eerste kwalificatiewedstrijd voor Zeeuwse turnsters is dit weekeinde in Zierikzee Paauwe trakteert op uw kerstbonus! 16 ZEELAND Extra geopend Vierhonderd turnsters uit Zeeland en West-Brabant komen in actie in sportcentrum Laco in Zierikzee. Voor de Zeeuwse turnsters staat er dit weekeinde een belangrijke kwalifi catiewedstrijd op het programma. In het sportcentrum Laco-sportcen- trum in Zierikzee organiseert gymnastiekvereniging Delta Sport Zierikzee de eerste voorwedstrijd waar de turnsters zich kunnen plaatsen voor de kwartfinale van het Nederlands kampioenschap meerkamp. „Er staat veel op het spel", zegt Kees Verkerke, voorzit ter van Delta Sport Zierikzee. Van de jongste jeugd tot en met de senioren komen de turn sters zaterdag en zondag in actie in Zierikzee. Het gaat om onge veer vierhonderd turnsters uit Zeeland en West-Brabant. Ver deeld over twee wedstrijden heb ben de sportsters het in eigen hand om zich te plaatsen voor de kwartfinale van het Nederlands kampioenschap meerkamp. „Je moet er direct staan", weet Kees Verkerke. Verkerke steekt het belang van de wedstrijd niet onder stoelen of banken. „Als je het nu niet laat zien, is het eigenlijk klaar. Bij voet bal heb je altijd de eerstvolgende wedstrijd nog. Bij turnen is dat niet zo. Je moet het doen op dat ene moment, anders lig je eruit." Deze redenering klinkt zwaar als je bedenkt dat er ook meisjes van negen jaar in actie komen. Ver kerke nuanceert het dan ook. „De meisjes voelen het niet zo. Ze wor den optimaal voorbereid op de wedstrijd. De trainers proberen de stress weg te nemen, al zijn er natuurlijk altijd wel meisjes die ze nuwachtig zijn. Normaal gespro ken is het publiek op de tribune nog zenuwachtiger." Het is voor Verkerke lastig te benoemen welke leeftijdscatego rieën het interessantst zijn om te volgen. „Het is schitterend om de jongste jeugd bezig te zien. Zij zijn de toekomst. En vergeet niet: zelfs zij trainen al negen tot twaalf uur in de week. Bij de 'in stap' zie je veel talenten uit het zuiden van Nederland. Ook in on ze provincie loopt kwaliteit rond." Hij doelt onder anderen op de negenjarige Sterre Bosma van Del ta Sport Zierikzee. Zij is door de KNGU uitgenodigd voor de dis trictselectie van Jong Oranje. Ook de senioren komen dit weekeinde in actie. Waaronder op zaterdag de deelneemsters uit de eerste en tweede divisie. In de eer ste divisie komt Joëlle Dhanis van MTV uit Middelburg in actie. In de tweede divisie zullen onder an deren de zusjes Lisa en Marika Padmos, Charlotte van Gils en Romy Reintjes (allen van Delta Sport Zierikzee) te zien zijn. „Het mooie aan de oefeningen van de wat oudere turnsters is, dat zij moeilijkere elementen gebrui ken." Het volledige programma en in formatie over de deelneemsters is te vinden op www.deltasport- gym.nl. De tweede en laatste voor wedstrijd voor het district waar de Zeeuwse turnesters in uitko men volgt op 9 en 10 januari bij EMM Terneuzen. In december krijgt u bij diverse meubelen een ander meubel cadeau* Leolux Liliom-salontafel cadeau* 13.00 - 17.00 uur INTERIEUR eetkamerstoel Zondag 27 december Maandag 28 december Het publiek is nóg nerveuzer Delta Sport-voorzitter Kees Verkerke, hier in zijn winkel in Zierikzee, over de eerste kwalificatiewedstrijd: „Als je het nu niet laat zien, is het eigenlijk klaar." foto Dirk-Jan Cjeltema door Len Wolters HONG KOMG HAMBURG Een sfeervolle wintermaand bij Paauwe December koud en donker? Juist niet! Bij Interieur Paauwe staat de decembermaand in het teken van warmte en sfeer voor uw nieuwe woning. Daarnaast kunt u profiteren van onze kerstbonus! Zoals bijvoorbeeld de nieuwe 323-zitgroep van Rolf Benz, waarbij u een Leolux Liliom-salontafel geheel gratis krijgt. Of de gratis 6e eetkamerstoel Ease bij aanschaf van een Arco Base-tafel. Let ook op onze extra openingstijden. Stap dus snel binnen in onze showroom, of maak een afspraak voor een persoonlijk interieuradvies. Zuidweg 20a 4316 LB Zonnemaire T (011140 13 18 E info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48