BestBoxspri ngn I Zeeuws-Vlaanderen eerste locatie voor tv-serie over een hedendaagse watersnood SBSISBBEBSIISSSSSSSBBS1 ZEELAND 5 Bel 013-5056626 of chat met ons Wat doen Nederlanders en Vlamingen als er nu een watersnood zou zijn? Daarover gaat de dramaserie 'Als de dijken breken'. et schijnsel van een enorme lamp weerkaatst in het water van De Vo gel. Verder is het aardedonker. Tus sen Kuitaart en Hengstdijk wor den opnames gemaakt voor de eer ste twee afleveringen van de zes delige televisieserie Als de dijken breken. Over een watersnoodramp die zich afspeelt in het nu. De fa milie Wienesse - vader, moeder en twee dochters - is op de vlucht voor het water. Op de autoradio horen ze dat de dijk is gebroken. Vader Wienesse (gespeeld door Loek Peters) stuurt zijn auto het weiland in en het gezin komt vast te zitten. Dan maar te voet verder. Door het donker, striemende wind, regen, door de snijdende kou... Voor dat laatste hoeven de spe lers hun acteertalent nauwelijks aan te spreken. Want koud is 't aan de oever van De Vogel. Water koud. Snel de set af, de tent in, op warmen, koffie. „Te gek om hier te kunnen draaien", zegt uitvoe rend producent Maudy van Bree van Joco Media. „Voor aflevering 3 en 4 hebben we opnames ge maakt in een boerderij in Ossenis se. We hebben zo'n warm wel kom gehad van die mensen. En dan te bedenken dat de bouw- ploeg daar eerst een week is bezig geweest om de schuur te verbou wen." Als de dijken breken is gebaseerd op een idee van producent Johan Nijenhuis. „Enkele jaren geleden vielen in de regio Rotterdam de verbindingen van Vodafone uit", zegt Van Bree. „Konden mensen een halve dag niet bellen. Een ramp, stond er de volgende dag in de krant. Johan dacht toen: weet je wat een ramp is? Als de Rand stad onder water komt te staan. Zo is het idee voor de serie ont staan." „Het wordt zeker geen voorlich tingsfilm", zegt Thimo den Har- 'We willen laten zien wat het betekent als de dijken breken en het water opkomt. Wat doe je dan?' tog van de EO, die de serie samen met de Vlaamse VRT laat maken. „We willen laten zien wat het voor mensen betekent als de dij ken breken en het water opkomt. Wat doe je dan? Qua script en dra ma komt het dichtbij de mensen te staan." Regenmachines torenen hoog boven de set uit. Als de camera's weer lopen zullen ze honderden li ters water over cast en crew uit- sproeien. Warm water? Vergeet 't maar! Ondertussen is vader Wie nesse met één van zijn dochters bij een bootje aangekomen. Moe der (gespeeld door Susan Visser) en zusje zijn ze kwijt. Het bootje zit al overvol, maar de twee kun nen er nog net bij. Ze moeten wel snel zijn want het water komt op. Wat doen ze? Stappen ze in of wachten ze op echtgenote en zus je? Wie het antwoord wil weten, moet nog een jaartje wachten. De serie wordt vermoedelijk vanaf no vember 2016 uitgezonden. Boxspring fenice Elektrische Boxspring Pisa VRIJDAG 11 DECEMBER 2015 Acteurs en figuranten maken zich op om met het overvolle bootje te vertrekken. De afgelopen weken werden in Hengstdijk en Ossenisse opnames gemaakt voor de tv-serie 'Als de dijken breken'. Het verhaal in deze scènes speelt zich niet af in Zeeuws-Vlaanderen, maar in de regio Gorinchem. foto Camile Schelstraete De dijk breekt en de boot is vol door Peter van den Assem H schade herstellen is vaak goedkoper dan je denkt Een goede boxspring hoeft niet duur te zijn 160x200 vanaf €959, 180x 200 vanaf €999, Ruim assortiment tegen de scherpste prijzen en snelle levering www.bestboxspring.nl Incl. onderbox, matrassen, hoofdbord Stopper Incl. onderbox, matrassen, hoofdbord topper Excl. accessoires Excl. accessoires 140 x 200 vanaf 160x200 vanaf €359, - 180x 200 vanaf €379,- utoschadeteam.nl Kijk op www.checkjeschade.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37