Zorgverzekeraar zoekt oplossing I 1 Commissarispenning voor Wies Saman A A b y reumabehandeling anders vergoedt, dreigen tientallen mensen de dupe te worden BIEBEiSSBBBBSI ZEELAND 3 Dat was voldoende. Maar vanaf 2016 gaat CZ anders rekenen. In plaats van een budget, krijg ik jaarlijks 42 behandelingen ver goed. Dat betekent dat ik nog maar één keer per week naar groepstherapie kan en de rest zelf moet gaan betalen: 1176 euro per jaar. Dat kan ik niet en ik weet dat veel ande ren van de groep dat ook niet kunnen. Dat is dus het einde van de therapie. Daar komt nog iets bij. Groepsthe rapie is goedkoper (15,80 per behande ling). De tarieven die ik straks zelf moet gaan be talen, zijn hoger (28 euro) omdat die uitgaan van een individuele behandeling. Dus CZ is straks meer geld kwijt. En dan heb ik het er nog niet over dat ik ver wacht weer dure medicijnen te moeten gaan slikken. Mijn vitali teit zal omlaag gaan en de klach ten om- hoog." Toen Sam ontdekte dat de polis is veranderd, is hij direct gaan mai len met de klantenservice van CZ. „CZ reageert nogal formeel. Ik ben 37 jaar bij CZ verzekerd en heb nog nooit problemen ermee gehad. Maar nu dicteren ze en in formeren ze niet. CZ weet pre cies wat ik heb, dus ik had graag een persoonlijk bericht over de verandering gehad." 'Al die jaren dat ik die therapie volg, merk ik dat ik na zo'n oefenbeurt helemaal opleef. De stijfheid is uit mijn lichaam' Is groepstherapie wel nodig? Kunnen mensen niet zelf oe fenen, bijvoorbeeld op een sportschool? „Dat is de eeu wige discussie", weet fysiothera peut Peter Koetje en tevens voor zitter van de maatschap para me disch centrum In Balans. „Dat kan wel een oplossing zijn voor mensen met een lichtere vorm van reuma." De fysiotherapeuten van PMC In Balans in Oost-Souburg zien het met lede ogen aan. „De men sen van de groepstherapie drei gen de dupe te worden van een verandering in het systeem", rea geert Koetje. „Deze mensen heb ben baat bij de groepstherapie en doordat in een groep wordt geoe fend, is de zorg ook goedkoper. We kunnen de mensen op die manier ook meer zorg bieden: twee keer een uur per week in plaats van een half uur indivi dueel. Gelukkig zijn we al in ge sprek met CZ om een oplossing te zoeken. Ik ga ervan uit dat de mensen de zorg krijgen die no- Andere verzekeraars werken al langer met het vergoeden van een aantal behandelingen in plaats van met een budget dig is. Dé oplossing is dat reuma- zorg weer wordt opgenomen in de basiszorg. Het is van de zotte dat politiek Den Haag reuma uit de basiszorg heeft gehaald." Andere verzekeraars werken al langer met het vergoeden van een aantal behandelingen per jaar, in plaats van met een bud get. Hoe dat uitpakt verschilt sterk van persoon tot persoon. Dat ligt eraan hoe iemand aan vullend verzekerd is en aan wat voor soort polis iemand heeft. In elk geval heeft de verandering in de polis van CZ gevolgen voor de groepstherapie van veel reumapa tiënten. Koetje: „Het is goed om elk jaar te blijven opletten wat een 'Deze mensen hebben baat bij de groepstherapie en doordat in een groep wordt geoefend, is de zorg ook goedkoper' zorgverzekeraar wel en niet ver goed en wat er eventueel in een polis verandert." Zorgverzekeraar CZ bevestigt dat ze met de fysiotherapeuten van In Balans in gesprek is over de groepstherapie. „Bij fysiothe rapie is CZ vorig jaar begonnen om kwalitatief goede therapeu ten extra te belonen", legt CZ-woordvoerder Els Potma uit. „Zij worden dus beloond voor het feit dat ze goede zorg geven. Wat we zien is dat die therapeu ten aan hun klanten ook een ho ger tarief gaan vragen. Daardoor zijn mensen eerder door hun budget voor het jaar heen. En dat is nou juist weer niet wat we wil len. We willen dat mensen kwali tatief goede zorg krijgen én de zorg die ze nodig hebben. Door niet te rekenen met een budget, maar met een aantal behandelin gen, maakt het niet meer uit dat mensen in behandeling zijn bij een kwalitatief goede thera peut." Potma wil niet vooruitlopen op een eventuele uitkomst van het gesprek met de fysiothera peuten. „Maar we zoeken naar een oplossing." DICKENS KERSTMARKT IN VEERE Ver Ve koop verhuur - Ladde Frappen - Rolsteigers - rhuur van Hoogwerker: KlimTre* rs MIDDELBURG. Vertrekkend secre taris Wies Saman van de Brabants-Zeeuwse Werkgevers vereniging (BZW) heeft gisteren tijdens zijn afscheidsbijeen komst in de Nieuwe Kerk in Mid delburg de Zeeuwse Commissa rispenning gekregen. Commissaris van de koning Han Polman reikt de penning uit vanwege de bijzondere verdien sten van Saman, met name voor de Zeeuwse economie. Saman, die ook stopt als secre taris van de industrie- en haven gebonden bedrijven (Portiz), was 34 jaar lang secretaris van de BZW. Mede door zijn inspannin gen is de werkgeversvereniging een sterke lobbyclub geworden. Samans naam is verbonden aan vele initiatieven zoals de Maintenance Innovation Com munity (MIC), het Innovatie Net werk Zeeland, het Onderwijs overleg BZW Zeeland, het Tech nocentrum Zeeland en de Zeeuwse Arbeidsmarktmonitor. Hij was ook lid van de So ciaal-Economische Raad Zeeland en zat voor het CDA drie termij nen in Provinciale Staten. De penning wordt uitgereikt aan personen die meerdere jaren verdienstelijk zijn geweest voor de Zeeuwse samenleving of die daarvoor werk hebben gedaan dat van bijzondere waarde is. 'L' 2/L VRIJDAG 11 DECEMBER 2015 Sam Buijsman. foto Lex de Meester helende groepstherapie Sam Buijsman, reumapatiënt Morgen en overmorgen zat. 12 dec. 11.00-18.00u zon. 13 dec. 11.00-17.00u Gratis toegang en gratis parkeren! 3 LADDER# Sk #TEIGER# Klimtrex Nieuwerkerk - Tel: 0111 -643113 info@klimtrex.nl O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35