UNIEK VOORDEEL VOOR U ALS ABONNEE Programma World Cup Heerenveen SPORT 21 Olympisch kampioen Michel Mulder ziet eindelijk weer licht gloren na de zwaarste maanden uit zijn schaatsloopbaan. Hou de komende week uw brievenbus in de gaten! U ontvangt mooie cadeaus om weg te geven en waardecheques voor uzelf t.w.v. 180,- Het hoofd tolde van twijfel, hij liep 'te klooien' met zijn materi aal en schaatste in zijn olympi sche topjaar volgens eigen zeggen rechtsom nog sneller dan in de af gelopen maanden. Michel Mulder (29) is in Hotel Van der Valk in Wolvega, vaste uit valsbasis van de internationale schaatsgemeenschap tijdens we reldbekerwedstrijden in Thialf, weer onder de jongens. Door enke le afmeldingen is hij in zijn rol als reserve doorgeschoven op de 500 meter, zijn favoriete jachtterrein. Hij is er zichtbaar blij mee na de geflopte seizoensstart in Ensche de, het nationale trainingspak om zijn lijf vervult hem met trots. Nog steeds. „Ik vind het gaaf. Als broekie droom je daarvan." Eigen schuld Hij zegt het met de bescheiden heid die hem, olympisch kam pioen op het kortste sprintnum mer, zo kenmerkt. Die titel is wel iswaar voor eeuwig aan hem ver bonden, maar deed zijn ster de af gelopen anderhalfjaar ook enigs zins doven. „Vorig seizoen had ik fysiek iets ingeleverd na Sotsji." Door zijn eigen schuld, beseft hij nu. „Na het NK sprint in het Olympisch Stadion in Amsterdam had ik eigenlijk moeten zeggen: het is klaar. Daar ben ik om kam pioen te worden te diep gegaan. Véél te diep. Gerard (van Velde, zijn coach) stelde nog voor: kap pen, geniet ervan, ga lekker op va kantie en neem je rust." Mulder sloeg de wijze raad van zijn coach in de wind. „Ik wilde gebruik maken van de vorm en eu forie waarin ik zat." En dus reed hij nog World Cups in Inzeil en Heerenveen. „Toen ik anderhalve maand later begon met de voorbe reiding op het seizoen merkte ik wat voor impact dat had gehad. Ik had niet één, maar wel 4 jasjes uit getrokken." Daarnaast wilde hij, vaak samen met broer Ronald, zijn olympische status verzilve ren. Openingetje hier, tv-program- ma daar. Sponsor beslist.nl wilde meeliften. „Gerard had me al ge waarschuwd: denk erom, vanaf nu wordt je leven anders. Het was even zoeken, niet makkelijk." Toch hield hij zich staande. Het afgelopen seizoen kon volgens hem best door de beugel, het hui dige niet. „Nu is het even hele maal niks", zo luidt de zelfanaly se. „Maar ik wil niet de sporter zijn die drie jaar lang alles heeft gewonnen, daarna een beetje is af gezwakt en nooit meer is terugge komen. Zoals het heel mooi was om van niks olympisch kampioen te worden, vind ik het nu een hele grote uitdaging - en die wil ik als topsporter ook hebben meege maakt - om hieruit te komen. Ik wil niet de sporter zijn die tijdens een dalletje meteen de witte vlag hijst. Ik ga hier gewoon doorheen, maakt me niet uit waar of wan neer ik moet rijden. Ik ga het doen, ik ga terugkomen. Dat heb ik mijzelf beloofd, daarvoor houd ik nog te veel van de sport. Het ge voel dat ik er alles uithaalde, had ik niet. Dat begint nu langzaam te komen. Ik heb weer uitzicht op waar ik heen wil." Mulder is de twijfel voorbij, ver zekert hij. Hij weet waartoe zijn 'Ik ga hier gewoon doorheen, maakt me niet uit waar of wanneer ik moet rijden. Ik ga het doen, ik ga terugkomen' lijfin staat is, anderhalfjaar gele den reed hij 34'ers op bestelling. Zorgenvrij. Maar de afgelopen maanden woedde er permanent een zuidwesterstorm in zijn hoofd. „Radeloos was ik. Vroeg me af: wat moet ik nou? Het ging helemaal nergens over." Met zijn oude buizen onder, trok er maan dag bij een sessie over 200 meter opeens een siddering door zijn lijf. „Het was voor het eerst dat ik dacht: oh, jongens... Wat is dit heerlijk. Ik schaatste zo lekker." Hongerig „Ik moet weer een hongerige spor ter worden en er niet van uitgaan dat, als het goed gaat, je maar wint. Nee, ik moet juist nog heel veel leren. Anders kan ik niet win nen. De laatste jaren was dat bijna een vanzelfsprekendheid. Als ik goed reed, deed ik mee voor de winst. Het is een groot gevecht, dit zijn de lastigste maanden uit mijn carrière geweest. Ik zie mij zelf pas als een echte topsporter als ik hieruit kom, dit hoort erbij. Maar als ik het gevoel heb dat ik de aansluiting met de wereldtop niet meer kan maken, heeft het voor mij geen zin meer. Dan stop ik." VRIJDAG 11 DECEMBER 2015 Michel Mulder deed 'wel 4 jasjes uit' VANDAAG 15.55 uur: 3000 meter (v) 17.00 uur: 1ste 500 meter (v) 17.20 uur: 1 ste 500 meter (m) 18.10 uur: Team Pursuit (m) 19.20 uur: Team Sprint (m&v) MORGEN 14.00 uur: 1000 meter (v) 14.45 uur: 5000 meter (m) 16.35 uur: Team Pursuit (v) 17.25 uur: 1000 meter (m) ZONDAG 14.00 uur: 1500 meter (v) 14.55 uur: 1500 meter (m) 15.45 uur: 2de 500 meter (v) 16.25 uur: 2de 500 meter (m) 17.05 uur: Mass start (v) 17.25 uur: Mass start (m) Michel Mulder: „Ik wil niet de sporter zijn die nooit meer is teruggekomen." foto Freddy Schinkel door André Venema ES 913MNIM 3Q ND VVWMON fSn&I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21