Een moslim blies Chris op: Nee, ik ben niet boos Het gedrag van 'Maseratiman' werd jarenlang oogluikend toegestaan 10 NIEUWS De Rochdalebaas leefde zich jaren uit met lucratieve deals. De rechtbank veroordeelde hem tot 2,5 jaar cel. Schaamteloos. Een laak bare handelwijze. On gekende geldzucht. In stevige taal veroordeel de de Amsterdamse rechtbank de manier waarop Rochdalebaas Hubert Möllenkamp (65) over de rug van sociale huurders zijn zakken vul de. De rechtbank had dan ook een stevige celstraf van 2,5 jaar in pet to voor de gevallen directeur van de Amsterdamse woningcorpora- Möllenkamp wacht zijn hoger beroep naar verwachting gewoon in vrijheid af tie. Möllenkamp heeft zich 'gedu rende tien jaar' schuldig gemaakt aan verduistering, oplichting, om koping, witwassen, onjuiste belas- tingopgaven en meineed. De in Spanje woonachtige oud-bestuur der was gisteren niet aanwezig om het vonnis aan te horen. Hij liet enkel weten in hoger beroep te gaan. Jarenlang liet ras-Amsterdam mer Möllenkamp zich omkopen door bevriende ondernemers. Zo bewoonde hij op kosten van een bevriende vastgoedondernemer een luxe villa in het Spaanse Al- tea. In de tuin van zijn villa in Le lystad werd voor 135.000 euro een overdekt zwembad aangelegd. En hij kreeg twee peperdure Merce- dessen kado. Ook zijn vrouw en kinderen konden meegenieten van de giften die Möllenkamp in ruil voor lucratieve deals vroeg. Zijn dochter woonde maanden lang in een appartement. Zijn zoon kreeg een Volkswagen Beet le. Ondertussen belde de hele fa milie met zakelijke telefoons van Rochdale en werd er zwierig ge zwaaid met twee creditcards op naam van het bedrijf. Een huwe lijksjubileum in Antwerpen in 2007 (a 1.567 euro) liet hij als zake lijke kosten afboeken. Hubert Möllenkamp leefde jarenlang 'ver uit boven zijn financiële mogelijk heden', aldus de rechtbank. Het zonnekoninggedrag van Hubert Möllenkamp werd jaren lang oogluikend toegestaan. De be stuurder werd geroemd om zijn durf. De 'redder van de Bijlmer' luidde zijn bijnaam, nadat hij ver vallen flatgebouwen sloopte en verruilde voor veel aantrekkelijke laagbouw. Twee keer kreeg hij de vastgoedprijs de 'Gouden Bak steen'. Dat hij ondertussen gebou wen voor ver onder de marktwaar de aan vriendjes verkocht en veel te duur inkocht, bleef lang onder Rochdalebaas maakte zich onder meer schuldig aan verduistering, oplichting, witwassen en omkoping de radar. Een inmiddels veelbe sproken Italiaanse sportwagen deed hem de das om. 'Een jon gensdroom,' noemde Möllenkamp de 400 pk-sterke Maserati Quat- troporte die hij op kosten van Rochdale aanschafte. Een auto met een totaal verkeerde uitstra ling voor een directeur van een so ciale woningbouwcorporatie, oor deelde uiteindelijk de raad van be stuur. Möllenkamp beloofde de au to te zullen wegdoen, maar reed stiekem jarenlang door. Het kwam aan het licht door een gede clareerd tankbonnetje van 200 eu ro. De boekhouders van Rochdale kenden maar één auto die zoveel brandstof in één keer kon opslur pen. De Maserati leidde in januari 2009 tot zijn ontslag. Het is de vraag wat de samenle ving ooit zal terugzien van de mil joenen die Möllenkamp binnen- harkte. De Maseratiman is in 2012 failliet verklaard en zegt met zijn AOW'tje en enkele giften van vrienden zijn leventje aan de Spaanse Costa te bekostigen. Na zijn faillissement onthulde de Telegraaf echter dat hij er nog steeds warmpjes bij zat, in een huurvilla met een Bentley op de parkeerplaats. De Belastingdienst heeft een naheffing van 579.000 euro op Möllenkamp. Curator Ro bert Lonis is nog steeds op zoek naar verborgen bezittingen. Möllenkamps vrouw Alberdine werd gisteren vanwege het opma ken van een valse factuur veroor deeld tot 240 uur werkstraf. Twee zakenpartnersmoeten een paar maanden de cel in. Möllenkamp wacht zijn hoger beroep naar ver wachting gewoon in vrijheid af. In 2007 diende de toen 19-jarige Chris Herbert in Irak. Hij raakte zijn been kwijt door een berm- bom in de stad Basra. Bij de explo sie kwam zijn beste vriend om het leven. Acht jaar later heeft Herbert vrede met de situatie, maar het is zijn omgeving die boos blijft. Hij stelt tot zijn ontzetting vast hoe de islamofobie in snel tempo om zich heen grijpt in de maatschap pij. In zijn Facebookpost, die vi raal is gegaan, richt hij zich tot de mensen die nu van hem 'verwach ten' dat hij alle moslims haat door zijn ervaring in Irak. „Ja, een moslim blies me op waardoor ik mijn been verloor, maar een andere moslim in Brits uniform verloor op dezelfde dag zijn arm", staat in zijn stuk. Herbert vervolgt met een op somming van alle moslims die hem na zijn ongeluk hebben ge holpen. „Een moslimlegerarts zat in de helikopter die me ophaalde na de explosie. Een moslimchi rurg redde mijn leven. Een mos limverpleegster maakte deel uit van het team dat me hielp bij mijn terugkeer naar het Verenigd Koninkrijk en mijn revalidatie. Een moslimtaxichauffeur gaf me een gratis rit toen ik met mijn va der voor het eerst weer naar de pub ging." Vervolgens schrijft de voormali ge soldaat over een aantal ervarin gen met 'blanke Britten'. „Een man spuugde in het gezicht van mijn vriendin omdat ze een rela tie met een 'manke' had, terwijl ze hem kon krijgen. Een blanke Brit duwde mijn rolstoel, met mij erin, aan de kant zodat hij als eer ste in de lift kon." Chris Herbert benadrukt dat hij tegenover niemand haat koes tert, dus ook niet tegenover blan ke Britten. Hij probeert met zijn Facebook- bericht een punt te maken. „Als je een hele bevolkingsgroep haat door de acties van een paar enke lingen, voel je vrij. Maar probeer 'Ik kan prima zelf beslissen wie ik leuk vind en wie niet Doe allemaal even normaal' mij niet jouw mening op te drin gen, omdat ik een makkelijk doel wit ben door het feit dat één eikel besloot dat het mijn dag was om te sterven. Ik kan prima zelf beslis sen wie ik leuk vind en wie niet. Doe allemaal even normaal, knuf fel je familie en hup, terug aan het werk", besluit hij. Herbert krijgt veel reacties op zijn relaas. „Zowat het beste dat ik ooit op Facebook heb gelezen", schrijft iemand als commentaar. 'Amen kameraad - jij slaat de spij ker op de kop' en 'Heel goed ver woord, Chris' luiden andere reac ties. De boodschap van de Brit is sinds hij het op Facebook plaatste op 8 december ruim 145.000 keer gedeeld. door Koen Voskuil r r L Ma B Hubert Möllenkamp arriveert in oktober bij de rechtbank. foto Remko de Waal DODWORTH. Een Britse soldaat die een been verloor nadat hij werd 'opgeblazen door een moslim' in Irak, heeft woensdag een Facebook- post geschreven over islamofobie. „Alle moslims de schuld geven van dingen die groepen als IS of de Tali ban doen, is hetzelfde als alle chris tenen de schuld geven voor acties van sektes als de Ku Klux Klan." Chris Herbert op Facebook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10