Expressweg straks lastiger bereikbaar Een andere stad was voor De Pooks presenteren Zeeuwse kerstsingle Senaat moet niet treuzelen Oud Zuid-Bevelandse stad telt door 2 ZEELAND COMMENTAAR Op het eerste gezicht lijkt minister Kamp minder met de werkgelegenheid in Zeeland begaan dan de Eerste Kamer. Hij beantwoordt de bezorgdheid van verschil lende fracties met zijn bekende refrein over de nood zaak Delta op te splitsen in een netwerkbedrijf en een energiele verancier. Met daarbij de waarschuwing dat de aanleg van wind- parken op de Noordzee vertraging oploopt als de Senaat de Elek- triciteits- en Gaswet niet voor het nieuwe jaar goedkeurt. Kamp heeft gelijk. Zeeland is niet gediend met het achterhoede gevecht dat de Eerste Kamerfracties voeren over de gevolgen van de splitsing. Die is in een andere wet geregeld en niet meer terug te draaien. Nu Delta van de mede dingingsautoriteit ACM nog wat meer tijd heeft gekregen zichzelf op te knippen, moet de blik op de toekomst worden gericht. Bij de splitsing gaan banen verloren, maar de aanleg van windparken op zee, onder meer voor de Zeeuwse kust, kan nieuwe banen opleveren. De Senaat bewijst Zeeland een dienst als de Elektrici- teits- en Gaswet zo snel mogelijk van kracht wordt. Dan dient de provincie wel haast te maken met de speciale commissie voor de werkgelegenheid in Zeeland. Die kan meteen proberen zoveel mogelijk banen voor de windparken hier binnen te hengelen. Zeeland is niet gediend met een achterhoede gevecht over de splitsing De Vlaamse overheid wil de com plete weg tussen Knokke en Ant werpen (de N49/E34) omvormen tot snelweg. Tussen Antwerpen en Zelzate is dat al gebeurd. Vlaan- TUssen Westkapelle en Zelzate kun je straks nog op vier plekken de Expressweg op. De meeste kruisingen verdwijnen. deren wil nu ook aan de slag met het deel van Zelzate naar Westka pelle. De fractie van D&T in de Sluise gemeenteraad uitte daarom onlangs haar zorgen over de be reikbaarheid van de weg vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen. Die wordt inderdaad beperkter, blijkt uit de plannen, al verdwij nen er vooral kleinere aansluitin gen. Bij Assenede gaat het om vier kruispunten, en tussen Westkapel le en Maldegem gaan alle aanslui tingen verloren. In de meeste ge vallen worden ze vervangen door viaducten. Er komen parallelwe gen naar de aansluitingen die over blijven. Tussen Zelzate en Westka pelle zijn dat er vier: bij Zelzate, Kaprijke (waar een nieuw kruis punt wordt aangelegd), Eeklo en Maldegem (de bestaande kruising vlak bij Eede). In alle gevallen gaat het om ongelijkvloerse kruisin gen. Aan het eind van de weg, bij Westkapelle, kan het verkeer daar na kiezen voor de nieuwe snelweg N31 richting Brugge. Die wordt momenteel aangelegd. De afslag naar Sluis blijft daar ook gewoon bestaan. Belangrijke aanpassingen vin den daarnaast plaats in twee rela tief scherpe bochten. Die bij Mal degem wordt veel flauwer, net als de bocht aan de noordkant van de brug over het Leopoldkanaal en het Schipdonkkanaal. De werkzaamheden vinden de komende jaren in fasen plaats. Wanneer precies, hangt af van pro cedures en het beschikbare bud get. Almanak De Bevelandse verslaggever van deze krant verjaarde laatst. Hij geeft daar niet veel ruchtbaarheid aan, want hij vindt dat ouder worden maar niks. Het alternatief - niet ouder worden - is overigens ook niet zo aantrekkelijk, maar het is de aftakeling, het verval, het verlies van jeugdig elan waar hij moeite mee heeft. Kreten als 'leeftijd is maar een getal' en 'je bent zo oud als je je voelt' bieden enig houvast. Zijn jongste dochter (3) wist hem aan het ontbijt fijntjes met de neus op de feiten te drukken. „Papa, jij bent van daag jarig hè?" „ja, ik word 38 jaar." „Wat zeg je? Oud-en-dertig?" Lichtjestocht vanaf school Alle kinderen van vier tot twaalf jaar mogen morgen meelopen in de lichtjes stoet door Westdorpe. Van af basisschool De Kreeke, waar de kinderen een licht- staaf krijgen, trekt de stoet om 19.30 uur onder leiding van de kerstman naar de kerstboom in het 'winkel centrum'. Die boom staat er dankzij een vrijwillig ster, die sponsors vond voor aankoop van een gro te spar nu Outokompu er geen meer neerzet. Onder de boom krijgt de jeugd een hapje en een drankje. Extra aandacht voor overlast Vluchtelingenwerk moet bij de begeleiding van sta tushouders die worden ge huisvest in de gemeente Terneuzen, extra aandacht besteden aan het voorko men van overlast in de woonomgeving. Terneu zen stelt voor die begelei ding 91.500 euro beschik baar. Michiel Groeneveld (WD) vindt dat één van de subsidievoorwaarden kennis over normen en waarden moet zijn. De mo tie komt aan de orde tij dens de raadsvergadering donderdag 17 december. Cheque voor Stichting Kadoos Onderwijsgroep Perspecto heeft een cheque van 1000 euro aan Stichting Kadoos overhandigd. Alle mede werkers van Perspecto kon den afgelopen tijd aange ven aan welk goed doel ze de cheque wilden geven en de stichting van Natasja Compiet (foto) uit Kloos- terzande kreeg de meeste stemmen. Stichting Ka doos zorgt ervoor dat ieder kind in Zeeuws-Vlaande- ren een verjaardagsfeestje kan vieren, ook als er thuis geen geld voor is. Trinseo bouwt op Valuepark Trinseo Netherlands bv, eigenaar van de styreenfa- brieken op het terrein van Dow Benelux in Terneu zen bouwt een kantoor pand op het nabijgelegen Maintenance Value Park. Er komt ook een onder zoekscentrum. Beide ge bouwen bieden vanaf de eerste helft van 2017 onder dak aan 140 werknemers. Trinseo nam vijfjaar gele den de styreenproductie van Dow over. Styreen is de basisstof voor de produc tie van plastics. GOES. Alwin Schot opende een maand geleden zijn eenmans zaak De Kepsaloen aan de Kor te Kerkstraat in Goes. Schot werkte eerst bij een andere kapperszaak in de stad, maar wilde al een poosje een eigen zaak. Toen dit pand vrij kwam, greep hij zijn kans. Markton derzoek heeft Schot niet ge daan. „Goes is echt mijn stad", zegt hij stellig. Een andere plek was niet aan de orde. In sommige kapperszaken lijkt het knippen aan de lopende band te gebeuren, maar daar houdt Schot niet van. Hij ziet de kappersmarkt als een grote taart waar hij een beetje van mee snoept. Zijn zaak is tren dy ingericht, en ziet eruit als een huiskamer. Met een bank, salontafel en een massagestoel. Daarmee probeert hij zich te onderscheiden van de concur rentie. Schot is zelfstandig on dernemer geworden, omdat hij iets wilde neerzetten waar KATTENDIJKE. De Zeeuwse gele genheidsformatie De Pooks heeft een kerstsingle uitge bracht, met als titel Zeeuws sprookje. Het initiatief is afkomstig van Paul Jongejan en Henny Lamper. Tien jaar geleden, toen ze allebei deel uitmaakten van de GRYSL, speelden ze al met de gedachte een kerstsingle op te nemen. Daar kwam het destijds niet van, maar nu heeft het idee alsnog ge stalte gekregen. De kerstsingle is gebaseerd op het nummer Fairytale of New York, dat de Ierse band The Po- gues in 1987 uitbracht met singer- songwriter Kirsty MacColl. Henny Lamper heeft het num mer in het Zeeuws vertaald. Vori ge maand is Zeeuws sprookje opge nomen in de huisstudio van Lamper en afgemixt in de studio van Jongejan. Aan het nummer werkten be kende Zeeuwse artiesten mee. Behalve Lamper (zang, basgi taar) en Jongejan (gitaar, toet sen) zijn dat Anja Kopmels (zang), John 'Sonny Boy' van der Broek van The Juke Joints (tin whistle), Ko de Pree van Molly Malone (accordeon) en Boude- wijn Lamper van Distinguished (drums). Het nummer is te beluisteren op www.halnet.nl. door Martijn de Koning MALDEGEM (B). De Expressweg tus sen Westkapelle en Zelzate ver liest de komende jaren nogal wat aansluitingen. Dat komt doordat de weg wordt omgebouwd tot snel weg. De doorstroming op de weg moet daardoor fors verbeteren. Tip? redactie@pzc.nl WESTDORPE TERNEUZEN KLOOSTERZANDE TERNEUZEN Je struikelt Alwin Schot in zijn eenmanszaak De Kepsaloen in Goes. „Ik wil mijn klanten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 84