Personeel Ostrea krijgt verhoging loon later 'Wauw, een ontplofte kanarie!' Een sterretje kan levens in gevaar brengen Met een piemel op je jas ben je hip in de middeleeuwen Ondernemerskoepel Bizzy Stad Terneuzen zet in op handhaven van bijdrage Ondernemers in het Terneuzense stadscentrum beslissen over jaarlijkse bijdrage aan opwaardering binnenstad. TERNEUZEN. De ondernemers in de binnenstad van Terneuzen moeten tussen Kerstmis en Nieuwjaar beslissen of ze de ko mende vijf jaar opnieuw samen meebetalen aan opwaardering van het stadscentrum. Zeggen ze 'ja', dan storten ze 400 euro per jaar in het ondernemersfonds, dat wordt beheerd door 'hun' ondernemers koepel Bizzy Stad Terneuzen. Bizzy telt 150 leden, die zich tij dens een evaluatie van de eerste werkperiode (de afgelopen drie jaar) positief hebben uitgelaten over de manier waarop de 60.000 euro, die ze jaarlijks bijeenbrach ten, werd besteed. Het geld wordt jaarlijks als belasting geïnd. Dat ge beurt volgens de regels, zoals die in de Wet Bedrijveninvesterings- zones zijn vastgelegd. Uit het pot je betaalt Bizzy evenementen, pro motie, aankleding en veiligheids maatregelen. Ook streeft Bizzy naar een schone stad. Met de ge meente worden plannen uitge werkt voor een onderhoudsplan dat inhoudt dat wekelijks eventue le grafitti, maar vooral kauwgom wordt weggehaald. Wethouder Jack Begijn (mid den- en kleinbedrijf en voorzitter Citymarketing): „Ik ben fervent voorstander van voortzetting van Bizzy. Er is, sinds de ondernemers vereniging drie jaar geleden is op gericht, veel tot stand gebracht. En er staat nog veel meer op sta pel. Er is belangstelling van onder nemers voor vijf leegstaande win kels. We gaan die winkels ook aan kleden; we praten met eigenaren om starters een kans te geven en we willen de openstelling op zon dag uitbreiden." Volgens hem be gint Terneuzen steeds meer te bruisen. „Stemmen de onderne- mers straks tegen Bizzy, dan is dat min of meer de doodsteek voor het stadshart." Begijn verwacht ab soluut niet dat de gewonnen rechtszaak van een ondernemer, die de besteding van het fonds aanvocht, gevolgen heeft voor de aanpak. „Die meneer maakte be zwaar tegen de Proefwet, die tot ja nuari van dit jaar gold. De nieuwe wet is veel ruimer van opzet." Ook Bizzy-voorzitter Martijn van Battum vreest de uitspraak niet, al laat hij die nog wel juri disch toetsen. Hij heeft inmiddels ook de ondernemers in Oud-Ter- neuzen, die ieder ook 400 euro be talen, binnenboord gehaald. De vakbonden zijn al maanden in overleg over een nieuwe cao voor het voortgezet onderwijs, maar ze zijn het nog niet eens. Ze hebben wel een akkoord gesloten over een loonsverhoging (0,8 procent per 1 januari 2015 en 1,25 procent per 1 september 2015) en een eenmalige uitkering van 500 euro voor het personeel. De VO-raad riep school bestuurders begin oktober op de salarisverhoging in november of december uit te betalen. Alle scho len gaven daar gehoor aan, behal ve het Ostrea Lyceum in Goes. „Het is heel simpel", zegt rec tor Jos Brand. „Als er een akkoord is, dan moet dat vertaald worden in een cao. Als er geen cao is, ga ik niet op voorhand al loon uitbeta len. Het is niet zeker of er dekking is voor dat geld. Als de cao er is, krijgt iedereen waar hij recht op heeft." Brand heeft zijn besluit af gestemd met de medezeggen schapsraad van het Ostrea Ly ceum. PAGINA 5 PAGINA 10 11 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 10 december 2015 Zeeland Bizzy wil bruisende binnenstad door Wout Bareman 'Stemmen de ondernemers straks tegen Bizzy, dan is dat min of meer de doodsteek voor het stadshart' Jack Begijn, wethouder GOES. Het Ostrea Lyceum in Goes betaalt als enige middelbare school in Nederland de loonsverhoging voor medewerkers niet uit in no vember of december. Dat blijkt uit een peiling van de Algemene On derwijsbond (AOb) onder leden. SLUISKIL. Het gekwetter is oorverdovend wanneer de deuren naar de tentoonstelling in 't Meulengat in Sluiskil open gaan. Sommige kinderen van groep 4 van Het Mozaïek houden de handen tegen de oren. Nog voor het grote publiek op vrijdag en zaterdag de 1187 mooiste vogels van Zeeland mag zien, mogen de kinderen een kijkje nemen. Peter de Vos, voorzitter van de Sluiskilse Vogelvrienden, vertelt de kinderen wat over de soorten die er te zien zijn. Vooral de standka narie met wild verenkleed vinden ze bijzonder: „Wauw, een ontplofte kanarie!" Peter de Vos toonde ook nog een Beo aan de kinderen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 83