Mail kinderopvang over inburgeraars schokt SP Dakloze moeders in de watten gelegd met gratis make-over LINDHOUT Bezorger in bezit van auto BEVELANDEN en THOLEN 7 opzoek SINT PHILIPSLAND Ook toe aan een nieuwe badkamer? Kom kijken in onze vernieuwde showroom! Zo Kinderopvang vangt kinderen op in een pand aan de Zoekweg in Tholen-stad. Onlangs heeft de ge meente met Accessio Arbeidsdien sten overeenstemming bereikt over de verhuur van de laatste vrije ruimte in het gebouw. De on derneming geeft er taallessen aan inburgeraars. In een e-mail aan de ouders schrijft de kinderopvangorganisa tie dat er signalen zijn gekomen dat ouders een onveilig gevoel krij gen van deze vreemde mensen op het schoolplein en in de buurt van hun kinderen. „Dit kunnen wij gezien de vreselijke gebeurte nissen van de afgelopen tijd heel goed begrijpen", schrijft de vesti gingsmanager. Ze stelt de ouders gerust door te stellen dat de inbur geraars eerst worden gescreend en dat de deur van de kinderopvang na het halen en brengen van de kinderen altijd op slot gaat. Er is zelfs een extra slot aangebracht. Ook heeft Accessio de tijden zo aangepast, dat het halen en breng en van kinderen nooit samenvalt met de komst van inburgeraars. De SP in Tholen vindt dat Zo Kinderopvang met de inhoud van de mail over een morele grens heen gaat. Volgens de partij wordt ten onrechte gesuggereerd dat de mensen die taallessen komen vol gen kwaad in de zin hebben. De socialisten hebben schrifte lijke vragen over de kwestie ge steld aan burgemeester en wethou ders. Ze willen weten of het colle ge het eens is met de 'suggestieve' inhoud van de e-mail of zelfs be trokken is geweest bij de totstand koming ervan. 'Wij hebben geen problemen met deze buren en hebben goed contact met Accessio' Woordvoerster Marieke Effting van Zo Kinderopvang stelt dat de e-mail wellicht wat ongelukkig is geformuleerd. „Maar wij hebben absoluut geen problemen met de ze buren en hebben zelfs een goed contact met Accessio." Volgens Eff ting was de e-mail enkel bedoeld om ouders in te lichten over de nieuwe gebruikers van het ge bouw. „We hebben zeker niet wil len stigmatiseren. Er zijn nu ook geen zorgen meer bij de ouders." De feestdagen komen er aan, voor veel mensen aanleiding om geld uit te trekken voor een nieuwe coupe of kleding. Maar dat is niet voor iedereen vanzelf sprekend, bijvoorbeeld voor (voormalig) dak- en thuisloze moeders van Housing First Zee land. Zij kregen daarom gisteren een complete make-over bij kap en schoonheidssalon Studio Looks in Goes. Gratis en voor niks. Het idee ontstond toen klant Jolanda van Exel van Hou sing First Zeeland - de organisa tie biedt sinds dit jaar huisves ting gekoppeld aan begeleiding voor dak- en thuislozen - vroeg of de salon bij wijze van sponso ring een gratis knipbeurt wilde verzorgen. „Dat wilden we wel", zei Kimberley van Zandwijk van Studio Looks. En zodoende was de salon gisterochtend helemaal gereserveerd voor de zeven vrou wen die met hulp van Housing First hun weg in de maatschappij weer proberen te vinden. De da mes werden goed in de watten gelegd, want ze kregen ook kle ding, een fotoshoot en een goo- diebag. „Als je al moet goochelen met financiën, is dit het laatste wat kan. Dat wordt wel eens on derschat", aldus Van Exel. Sara, een alleenstaande moe der van 21, genoot met volle teu gen, net als de andere vrouwen. „Dit is heel erg fijn, voor mij was het al bijna een jaar geleden dat ik naar de kapper was geweest." Studio Looks wil vaker knip beurten aanbieden aan mensen die het financieel moeilijk heb ben. Moerstraatsebaan 6 4614 RP Bergen op Zoom tel. 0164-650270 www.lindhoutbadkamers.nl info@lindhoutbadkamers.nl DONDERDAG 10 DECEMBER 2015 door Rob Paardekam THOLEN. De SP in Tholen is onaan genaam verrast door een e-mail die Zo Kinderopvang heeft ge stuurd naar ouders. Volgens de so cialisten wordt in die brief gesugge reerd dat mensen die taallessen ko men volgen kwaad in de zin heb ben. De partij vindt het schrijven stigmatiserend. Zo Kinderopvang zegt die intentie in het geheel niet te hebben gehad. Marieke Effting, Zo Kinderopvang WGGGNGR Media Alleenstaande moeder Sara was gisteren één van de zeven vrouwen die een gratis make-over kregen. Eigenares se Susanne den Adel van Studio Looks werkt hier aan een nieuwe coupe, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de PZC levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ontvangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Ga naarwww.bezorgers.nl Badkamers Installatietechniek De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Meer bereiken. Met Wegener montage en installatie door eigen vakspecialisten strakke planning zeer korte montagetijd alles verzorgd, vanaf sloop tot en met de oplevering schoonmaak service 5 jaar garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80