Seniorenclub is succes •Broedkolonie moet verhuizen 6 BEVELANDEN en THOLEN De aanleg van een kunstmatig eiland bij het Borselse Sloebos is een gok. De vogel beslist zelf of de plek goed is. Festival of Nine Lessons and Carols Kloetingseschool in actie weet nooit of het erin gaat zitten." Om voor de lepelaars in het Sloegebied een alternatief te bie den, stortte Zeeland Seaports vo rig jaar 100.000 euro in het 'lepe laarsfonds'. Daaruit worden projec ten betaald om de bedreigde kolo nie nieuw onderdak te geven. Een veilige broedplek, met voldoende eten in de buurt. Voedsel is er, ze ker als de projecten op Walcheren en in het ganzengebied De Poel klaar zijn. Daar komen ondiepe slootjes waarin stekelbaarsjes le ven; voer voor de lepelaar. Ook loopt een ringproject, waarbij jon ge lepelaars worden geringd om te volgen waar de vogels eten en broeden. En het nieuwe vogelei land wordt de beoogde broedplek. Een deel van de bomen van het bosje is halverwege afgezaagd en een bedrijf is met graafmachines bezig een brede sloot te maken, waardoor de dieren niet gestoord worden door mensen of vossen. Want de oprukkende vos ziet wel wat in een broedkolonie vol sma kelijke hapjes. Door de manier waarop het ei land nu aangelegd wordt, is het ook een prima plek voor de reiger kolonie die een stukje verderop broedt en ook moet verhuizen. En als die reigers er eenmaal zitten, is de kans dat de lepelaars ook ko men ineens een stuk groter. Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: GOES. Het aantal leden dat zich aanmeldt voor de nieuwe Alge mene Seniorenvereniging Goes (ASG) e.o. is 'overweldigend'. Dat zegt het voorbereidingscomi té. De ASG komt voort uit de Anbo-afdeling Goes. Het voltalli ge bestuur daarvan stapte - net als bij veel andere lokale afdelin gen - op uit onvrede met het be leid van de landelijke organisa tie. Inmiddels hebben zich bijna tweehonderd leden bij de ASG Goes aangesloten. De oprich tingsvergadering (waar een be stuur wordt gekozen) is woens dag 16 december om 14.00 uur in 't Beest in Goes. In de regio Biezelingseweg 6, 10.00-11.30 uur - Jong en oud zijn wel kom bij 'Trefpunt', met o.a. gezelschaps spellen en knutsel materiaal voor de kleintjes Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; De Het Gasthuis, Kievit laan 64, overdag - Ex positie schilderijen Dini de Kok; Zee landhallen, 10.00-21.00 uur - 'Studie Experience', Gratis interactief stu die- en beroepskeu ze event voor leerlin gen van het voortge zet onderwijs; Grand Café Woon zorgcentrum, Beu kenstraat 190, 14.00-16.00 uur - Workshop Bloemt- aart maken; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur - Dans- show 'Rhythm of the Dance'; Podium 't Beest, Beesten markt 3, 20.00 uur - Theatervoorstelling 'Schijn' Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt Basisschool De Lin- ge, 18.00-19.30 uur - Creatieve kerstmarkt in de school Hervormde Kerk, 20.00 uur - Kerstcon cert Zeeuws Man nenkoor Hof Olmenstein, Ab- bekindersezandweg 21,13.30 uur - Kerst workshop Bloem schikken. Het Calvijn College houdt op woensdag 16 december voor de eerste keer een Festival of Nine Lessons and Carols. Samengestel de schoolkoren brengen Engelsta lige advents- en kerstliederen ten gehore. De opzet van deze avond is ge leend uit de Engelse traditie. Er worden Bijbelgedeeltes gelezen die te maken hebben met advent en de geboorte van Jezus. Daar naast worden er liederen gezon gen rondom hetzelfde thema. Dit wordt afgewisseld met sa menzang. Het hele programma wordt uitgevoerd in het Engels. In het programmaboekje is een vertaling opgenomen. De avond vindt plaats in de Grote Kerk in Goes en begint om 19.30 met 'Once in royal Davids city'. Het orgelspel van Wouter van der Wilt begint al eerder; rond 19.15. De entree is gratis. Het program maboekje kost 2 euro. Mijn dorp, mijn stad Kerstconcert Het Harpe Davids koor uit Colijnsplaat houdt zondag 13 de cember een kerstcon cert in het kerkge bouw in Wemeldinge. Het koor wordt gediri geerd door Willy Feij- tel. Daar moeten de vogels wijken voor industrie, maar of de kolonie zal kiezen voor het nieuwe ei land, is de vraag. De deskundi gen houden allemaal een slag om de arm. „Het is afwach ten", zegt André Hanne- wijk van opdrachtge ver Natuurmonu menten. „Lepe laars zitten graag bij andere soorten, zoals meeuwen of rei gers. Dat vinden ze veilig, maar dan zullen die wel eerst moeten komen", aldus Hanne- wijk. „Lepelaars laten zich niet makkelijk weglokken", zegt Allard Bijleveld van onderzoeksinstituut Nioz. „Als ze eenmaal een plek hebben waar ze jongen hebben grootgebracht, komen ze daar graag terug." „Je kunt gebieden inrichten naar de eisen van de soort", zegt Jip Louwe Kooijmans van de Vogelbescherming. „Maar dat is geen garantie. Zie het als een vo gelhuisje voor een koolmees. Dat is ideaal voor het beestje, maar je nder de rook van de kerncen trale Bors- sele wordt een klein, vierkant bosje omge bouwd tot een kunst matig eiland. Gemaakt om de lepelaarskolonie te lokken die nu nog in het Sloegebied broedt. Links het bosje, waar de reigers en lepelaars straks veilig kunnen broeden. Daaromheen wordt een diepe sloot gegraven zodat vijanden als de vos worden weggehouden, foto Marcelle Davidse Laat de lepelaar zich wel verleiden? Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113-21 66 77 BIEZELINGE GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KAPELLE KATTENDIJKE KLOETINGE GOES KLOETINGE. De Kloetingseschool in Kloetinge steekt de handen uit de mouwen voor Serious Request. Gisteren was er een verkoping van door leerlingen gemaakte kerstknutsels en ook hebben kinderen zelf al acties opgezet voor hun leeftijdsgenoten in oorlogs- en conflictgebie den. Het is de bedoeling om het totaalbedrag van alle acties naar de 3FM-dj's in het Glazen Huis in Heerlen te brengen, foto Marcelle Davidse WEMELDINGE Het concert begint om 14.30 uur en is gratis. GOES Kerstzangavond In de Maranathakerk in Goes vindt woens dag 16 december een kerstzangavond plaats. Met en voor mensen met een be perking. De avond wordt ge houden in samenwer king met Helpende Handen. Het Christe lijk Samengesteld Mannenkoor Zeeland en het Sebanja Koor treden op. Zij worden begeleid door orga nist Martin Weststra- te en pianist Harrie Roubos. Het gratis concert begint om 19.30 uur. NISSE Kerstfair Mariakerk De T.O.N. Vereniging houdt zaterdag 12 de cember een kerstfair in en rond de Maria kerk in Nisse. Er worden optredens gehouden en er staan verschillende kraam pjes. Kinderen kunnen zich vermaken in de kinderwintertent. De kerstfair vindt plaats van 15.00 uur tot 21.00 uur. door Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79