Gunst loopt botbreuken op bij trainingsongeluk is zaterdag licht favoriet in de derby tegen Swift ZEELAND 15 Rumoerige derby in 2001: rode kaarten voor de broers Sanderse Zuijdwegt blijft langer bij Hoedekenskerke VUSSINGEN. Fortis en Swift ston den sinds de eeuwwisseling pas twaalf keer tegenover elkaar in een officiële wedstrijd. De Wal- cherse clubs speelden vaak in ver schillende klasses. Tussen januari 2002 en september 2008 troffen de buurverenigingen elkaar zelfs helemaal niet. Fortis won vijf keer, maar de laat ste keer was wel al vijfjaar gele den. Swift zegevierde drie keer en viermaal deelden de teams de punten. De meest spraakmakende derby was die van 17 november 2001. Fortis en Swift speelden tegen el kaar in de overgangsklasse, toen nog het tweede niveau van Neder land. Fortis was in de eigen sport hal Baskensburg favoriet voor de overwinning, maar Swift verraste en sleepte er voor 750 man pu bliek een 12-12-gelijkspel uit. In de slotminuut sloeg de vlam in de pan. Sjoerd Sanderse, die net voor de gelijkmaker had gezorgd, kreeg een gele kaart toen hij de bal snel wilde heroveren. Hij zag nog kansen op een overwinning voor de Middelburgse ploeg. Toen hij enkele tellen later weer een overtreding maakte, toonde de warrige arbiter uit Ede hem zijn tweede gele prent. Hij moest er dus van af. Rob Sanderse, zijn tweelingbroer, ontstak toen in grote woede. Hij trok de korfbal- paal uit de grond en smeet hem weg, iets dat nog nooit eerder was vertoond. Deze actie leverde ook hem een rode kaart op. De trainers van het Fortis van nu, Chaïm Koole en Marco van Lom- wel, speelden in die wedstrijd mee aan Souburgse zijde. Koole was basiskracht, Van Lomwei viel in. De laatste kreeg in de slotfase ook een gele kaart. KAPELLE. Wielrenner Davy Gunst uit Yerseke heeft gisterochtend bij een trainingsongeluk in Kapelle di verse botbreuken opgelopen. De twintigjarige renner van het Rabo bank Development Team werd van achteren aangereden door een brommer. In het ziekenhuis constateer den ze een breuk in zijn bekken en een breuk in een ruggenwer- vel. „Ik had net een andere fietser ingehaald en reed nog links", ver telde Gunst. „Toen ik een brom mer aan hoorde komen, stuurde ik weer naar rechts. Maar het bleek dat die brommer mij juist aan die kant wilde passeren. Hij reed vol op me in." Het herstel zal zeker zes weken duren. „Het is wel vervelend. Ik maak nu een valse start bij mijn nieuwe ploeg. Maar Rabobank gaat me de komende weken hel pen om weer terug op de fiets te komen." Gunst stapte na afgelopen sei zoen over van SEG Racing naar het Rabobank Development Team. Hij viel in 2015 op met zijn derde plaats op het Nederlands kampioenschap voor beloften en met zijn deelname aan de olympi sche testwedstrijd in Rio de Janei ro. HOEDEKENSKERKE. Ronald Zuijd wegt is ook volgend voetbalsei zoen trainer bij SV Hoedekensker ke. Hij zal tot medio 2017 bijteke nen bij de Bevelandse zaterdag vierdeklasser. „Hij heeft de ploeg in een moeilij ke situatie weer aan het voetbal len gekregen en het team ontwik kelt zich goed", verklaarde voor zitter Gert-Jan Kaptein de keuze. Zuijdwegt werkte eerder als trai ner bij SV Hoedekenskerke, voor en na het vertrek van trainer Ron Amperse. Hij was aanvankelijk jeugdtrainer bij de middenmoter uit de zaterdag vierde klasse. In het verleden was hij ook trainer bij w Yerseke. DONDERDAG 10 DECEMBER 2015 3 Driemaal was er de wedstrijd Fortis-Swift in de Vlissingse sporthal Baskensburg. Opmerkelijk is dat geen daarvan werd gewonnen door de thuisploeg. door Roeland van Vliet Davy Gunst, hier bij een wielerforum tijdens de Contacta in Goes, is door zijn val zeker zes weken uit de roulatie, foto Johan van der Heijden Volgens Remco Crucq komt de derby tegen Swift precies op het juiste moment. Fortis zit immers in een flow, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72