Itoee lange trimlopen in Zeeuws-Vlaanderen Souburgse ploeg is bezig aan een goede serie en KORTING 14 ZEELAND Trainingsstage Pattinama bij Telstar krijgt vervolg Vlissingse spits is in tiende seizoen in eerste team van Fortis nog altijd belangrijk. De ploeg probeert wel minder afhankelijk te worden van zijn doelpunten. 11TQE OPTIEK De trainingsstage van Josimar Pattinama bij profclub Telstar krijgt een vervolg. Trainer Mi chel Vonk was positief over de af gelopen drie dagen dat hij de aan valler van Vlissingen aan het werk zag en nodigde hem uit voor een vervolg volgende week. Op dinsdag mag de Souburger nog een keer meetrainen, waar na hij een dag later zal meespe len in een oefenwedstrijd tegen een amateurclub uit Velsen. Een andere Zeeuwse voetballer bewandelde vorig seizoen een vergelijkbaar pad. Thomas van den Houten kwam toen als ama teur van Hoek op proef bij Tel star - samen met zijn toenmalige ploeggenoot Gert-Jan van Lei den. Voor laatstgenoemde hield het na een eerste kennismaking op, Van den Houten mocht ech ter verder en is nu een vaste waarde bij de eerstedivisionist. Aan het begin van dit seizoen mocht Pattinama ook meetrai nen bij Sparta en FC Oss. sport kort Remco Crucq is in zijn element. In zijn tiende seizoen in het eerste team van Fortis draait het weer eens lekker. „We zitten in een flow", zegt de 31-jarige Vlissinger na drie ze ges op rij. „En ik denk dat we een goe de kans hebben om er nóg een overwin ning aan vast te plakken. Crucq staat zaterdag (19.45 uur in sporthal Baskensburg) met de Souburg- se club tegenover het Middelburgse Swift. Beide staan in het linkerrijtje van de eerste klasse: Fortis heeft na vier duels zes punten, Swift sprokkelde er vijf. „Voor ons komt deze derby precies op het juiste moment", stelt Crucq. „We hebben er nu een heel goede serie opzitten. Het gaat mij te ver om te zeg gen dat we zaterdag de favoriet zijn, maar ik ben wel optimistisch." Aan het begin van het zaalseizoen toonde Swift zich het meest ambitieus van de twee Walcherse clubs. In Mid delburg waren er titelaspiraties. In Oost-Souburg zei men al blij te zijn met een zorgeloze competitie. Bij Fortis zijn de trainers Chaïm Koole en Marco van Lomwei immers aan het bouwen. Crucq: „In Zeeland zijn clubs vaak af hankelijk van goede lichtingen, omdat er niet zo vaak spelers naar een andere vereniging overstappen. Ik zie nu dat er bij ons een goede lichting aan zit te ko men. Onze eerste team is al verjongd de laatste jaren en in de junioren zitten nu ook weer flink wat talenten. We hebben het bij Fortis een tijdje moeilijk gehad, in een periode waarin veel men sen stopten. Het opvullen van de gaten ging met vallen en opstaan. Inmiddels staat er echt weer een mooie ploeg." Crucq is daarin één van de kartrek- kers. Hij scoort - net zoals in de voor gaande jaren - makkelijk; zijn totaal na 'Het gaat mij te ver om te zeggen dat we zaterdag de favoriet zijn, maar ik ben optimistisch' FAMILIE CRUCQ vier zaalduels staat op 23. Hij geniet van zijn rake afstandspoeiers, maar kan net zo enthousiast worden van goals van zijn vakgenoten. „We zijn bezig om het team niet meer zo afhankelijk te maken van mijn doelpunten", legt hij uit. „Ik ben en blijf een spits, maar we zoeken ook de anderen op. Het gebeurt nu va ker dan voorheen dat ik de rust pak in het vak en kijk bij wie de beste kansen liggen." De spits vindt het wel prettig dat bin nen het spel van de Souburgse equipe het accent ligt op de aanval. „Het is mooi dat er nu sneller naar een goede schotkans wordt gezocht", zegt hij. „Voorheen duurde het lang voordat we een doelpoging deden. Nu is het tempo hoger en willen wij, net als de meeste teams, écht korfballen. Je ziet het resul taat: we maken er nu per wedstrijd ge middeld 24. Dat is voor de eerste klasse best veel. Maar bij diverse tegenstan ders gaat het scoren net zo makkelijk." Techniek De manier waarop Crucq zijn scho ten lost, is op z'n minst 'apart' te noe men. Heel Zeeland kent zijn vreemde techniek: met een stapje achteruit ont trekt hij zich aan de verdediger, hij kijkt naar de grond als hij schiet en de bal laat hij vrij vlak naar korf gaan. „Er zijn er heel veel die wel wat van mijn schot vinden", weet hij. „Er is ook wel eens tegen me gezegd: als je de bal ho ger loslaat en meer met een boogje schiet, scoor je nog meer. Tja, maar het is moeilijk mijn techniek nu nog te ver anderen. Vroeger hadden wij thuis een korf. Ik heb daar heel veel op geoefend. Ik heb daarbij een soort gevoelsschot ontwikkeld. In de wedstrijd weet ik ook altijd precies waar de korf staat; ik hoef dan niet nog te kijken als ik de bal ontvangen heb. Als ik vanuit de draai schiet, weet ik altijd precies waar ik de bal heen moet sturen." TERNEUZEN/CROEDE. In Zeeuws- Vlaanderen zijn komend week einde twee lange trimlopen. In Terneuzen is er zaterdag een hal ve marathon, in Groede volgt een dag later de Jules Unlimited- loop over maximaal negentien ki lometer. Afgelopen zaterdag werd in Terneuzen nog de DOW Aflos singsmarathon gehouden. Vele atleten legden de klassieke af stand van 42,195 kilometer in es tafettevorm af. Bij atletiekvereniging Schelde- sport kunnen de liefhebbers van een langeafstandsloop zaterdag opnieuw terecht. Dan staat im mers een halve marathon op het programma, met start en finish op de atletiekbaan aan de Zuider- parklaan. De start is om 14.00 uur en de nevenafstanden bedragen 10.800 en 5800 meter. De jeugd mag vanaf 13.45 uur proberen de 1000 meter te verteren. In Groede is zondagochtend de Jules Unlimitedloop van atle tiekvereniging De Wielingen. De start is om 10.30 uur bij strandpaviljoen Beachhouse 25 aan de Walendijk bij Groede. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 19.000, 10.000 en 5000 meter. OP DE TOTAALPRIJS VAN DE COMPLETE BRIL Nieuwste generatie multifocale brillenglazen Directe declaratie bij uw zorgversstering Sport sport@pzc.nl VELSEN 'S-CRAVENPOLDER Middelburg sterk in strijd om dambeker De Middelburgse dam club speelt in januari met twee viertallen in de halve finale van de Zeeuwse dambeker. In de kwartfinale, die dinsdagavond in 's-Gravenpolder werd gespeeld, won het eer ste team met 7-1 van DSVF. Het tweede viertal speelde met 4-4 gelijk tegen Sou burg, maar won de be slissende sneldambar- rage met 6-2. Bekerhouder Lamme- renburg schakelde GZC uit. Zowel het re guliere duel als de bar rage eindigde in 4-4, waarna de winstpartij van Peter Schunselaar in de barrage de door slag gaf. De vierde halvefinalist is PWG 's-Gravenpol- der, dat het tweede team van Aagtekerke met 6-2 versloeg. KWADENDAMME De Fouw heeft 113 beurten nodig De huisderby tussen Jacobs Mannenmode en 3BSD Hydrozorg in de vierde divisie ein digde in 4-4. 3BSD moet de eerste plaats nu delen met Hoog/ Laag Keukens. Opvallend was de par tij van Joop de Fouw (Jacobs Mannenmo de) tegen Jean Louis Smulder. De Fouw won pas na tweeën half uur en 113 beur ten met één punt ver schil: 25-24. Het was een Zeeuws record qua partijduur. Martin Sturm-Philip van der Male 25-30, 51; Joop de Fouw- Jean Louis Smulder 25-24,113; Giel Menheere-Jan Suyker- buyk 18-25, 69; Rob Jacobs-Arno Verdonk 20-14, 46. SAS VAN CENT Schakers HWP willen boven streep blijven Na drie speelrondes in de meesterklasse staan de schakers van Het Witte Paard in de meesterklasse net bo ven de degradatie- streep. Met een goed resultaat zaterdag thuis tegen HMC Cal- der kan de formatie uit Sas van Gent dat ook blijven. Het verschil op de ranglijst is gering: HMC Calder staat zes de, HWP achtste. Mo gelijk kan de lijn die vier weken geleden werd in gezet met een overwinning op Utrecht een vervolg krijgen. Crucq korfbalt op z'n gevoel door Roeland van Vliet Remco Crucq begon op z'n zesde met korfballen bij Animo. Hij komt uit een familie waarbij de sport zeer belangrijk was en is. „Mijn vader Aarnout speelde ooit zelfs met zijn broers Ko en Peter en zijn zus Mat ty in het eerste team van Animo. Aarnout, Peter en Ko zijn nog al tijd zeer betrokken bij Fortis. Ze hebben er nog altijd plezier in." Aarnout is de coach van Fortis 2, Peter (recent nog hoofdtrainer bij TOP Arnemuiden) heeft een jeugdteam onder zijn hoede en Ko is be stuurslid. De laatste is ook coach van de Zeeuwse selectie. door Wim de Vos 50% WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118 412370 WWW.tilrOe.nl BRILLEN EN CONTACTLENZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71