Beethoven authentiek en modern UIT THUIS 5 Label Bastaard Platen Drie artiesten van het Bastaard Platen-label treden op in De Spot. Björn van der Doelen, Mathijs Leeuwis en Jeroen Kant. Een avond vol Nederlandstalige americana en pop met finesse en rafelrandjes. 'Schijn': Langs omwegen, maar volkomen eerlijk Groot Zeeuws Jongerenkoor geeft drie kerstconcerten Band brengt bijzondere interpretatie van blues Bastaard Platen is een kleine, onaf hankelijke muziekuitgever uit Til burg met een bijzonder artiesten bestand. Het label specialiseert zich in Nederlandstalige muziek, waarin de teksten, meer dan bij andere muziek, een belangrijke rol spelen. Morgen, vrijdag, stellen ze drie van hun ar tiesten voor in de Spot in Middelburg. Björn van der Doelen uit Eindhoven maakt muziek ge schoeid op de Amerikaanse traditie van coun try en americana. De uit Tilburg afkomstige Mathijs Leeuwis maakt gepolijste popliedjes. En de laatste artiest, tevens afkomstig uit Bra bant is Jeroen Kant uit Heesbeen, hij is de meest eigenzinnige van de drie. Jeroen Kant is waarschijnlijk de meest beken de muzikant van het stel. Hij was finalist van het tv programma De Beste Singer-Songwriter in 2013 en ontving lovende kritieken voor zijn laatste twee albums. Nog veel bekender is zijn collega Björn van der Doelen. Van 1994 tot 2001 was hij dé pu bliekslieveling in Eindhoven als middenvelder van PSV. Toen hij in 2006 bij NEC zijn carrière als profvoetballer afsloot bracht hij heel toepas selijk zijn debuutalbum 'Nijmegen' uit. Een ode aan de stad van zijn laatste club en de club zelf. Sindsdien is hij non-stop met muziek bezig. Vanaf 2010 doet hij dat met zijn vaste 10-koppi- ge begeleidingsband 'Allez Soldaat'. Wie denkt dat Van der Doelen zijn reputatie als voetballer gebruikt om zijn muzikale carrière te boosten komt bedrogen uit. Alle muziek en teksten worden door Van der Doelen zelf geschreven. Daarnaast is zijn rauwe Americana nauwelijks radiovriendelijk of over dreven toegankelijk te noemen. Hij ontpopt &D00R BART GABRIELSE zich als een echte verhalenverteller: Recht door zee, rauw, in Brabants dialect en soms met een vuig randje. Zijn nieuwe album 'Caballero zonder filter' werd door de vaderlandse pers met grote super latieven onthaald. Zijn muzikale carrière zit in de lift sinds hij is begonnen en het vervult hem met trots dat dit zonder hulp of invloed van bui tenaf tot stand is gekomen. Zeker in een tijd waar ex-profvoetballers hun biografie laten schrijven door willekeurige jour nalisten. Volgend jaar zal Björn van der Doelen met zijn band Allez Soldaat functioneren als het vas te voorprogramma voor Guus Meeuwis. Björn van der Doelen, Mathijs Leeuwis Jeroen Kant: vrijdag tl december, de Spot Mid delburg, aanvang 21.30 uur. Hebt u dat ook wel eens? Je hoort een melodie en je denkt 'dat ken ik, wat is het ook weer'. Je hoort in puur klassieke werken in eens een flard van een kerstliedje, een volksmelodie of een popsong voorbijkomen. Niet zo verwonder lijk, want door de eeuwen heen hebben componisten leentjebuur gespeeld. Ze verwerkten de melo die, die iemand anders geschreven had, in hun eigen compositie. Bach verwerkte af en toe een flard Italiaanse barok, Mozart bewerkte Bach, Tsjaikovski schreef een suite met de titel Mozartiana en in de eerste symfonie van Mahler hoor je de canon Vader Jacob. In het programma 'Van Beetho ven naar Beethoven' brengt de Philharmonie Zuidnederland niet alleen het 2de Pianoconcert en de Zevende Symfonie van Ludwig van Beethoven, maar ook de con certouverture Con brio, die Jörg Widdmann schreef als reactie op werk van Beethoven en de Pasto ral Symphony van Brett Dean die op zijn beurt weer verwijst naar de Zesde Symfonie (de pastorale) van Beethoven. Dirigent Jamie Phillips omschrijft Widmanns Con brio als: 'Beethoven on drugs.' Het belooft een bijzonder con cert te worden dat in de provin cies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland slecht één keer uitge voerd wordt. De musici laten via dit concert hun diepe passie voor Beethoven zien, de pure authen tieke muziek en de muziek geba seerd op de oude meester, maar nu in een modern jasje. Het orkest treedt regelmatig op met gastdirigenten. Deze keer met de 25-jarige Engelse dirigent Jamie Phillips, die nu al vergeleken wordt met Simon Rattle. Boven dien soleert publiekslieveling Han nes Minnaar, die de tweede prijs in het vermaarde Elisabethcon- cours Brussel won, een pianist die Beethoven tot in zijn diepste we zen lijkt te doorgronden. Beethovenconcert door Philharmo nie Zuidnederland en Hannes Minnaar: zondag 13 december, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, aanvang 14.30 uur. FAHD LARHZAOUI IN 'T BEEST GOES IN MIDDELBURG, TERNEUZEN EN GOES KING KING IN 'T BEEST GOES Donderdag 10 december 2015 Gepolijst en rauw IN POPPODIUM DE SPOT Björn van der Doelen is één van de drie artiesten van Bastaard Platen die morgenavond op treedt in De Spot. Hij is een echte verhalenverteller, recht door zee, rauw, in Brabants dialect. door Jeanette Vergouwen Coming out -'uit de kast ko men' - wordt meestal geasso cieerd met homoseksualiteit. Maar eigenlijk kan je dat be grip veel ruimer zien. Kan het zeker ook slaan op 'duidelijk laten zien wie je bent'. Mis schien zelfs met de toevoe ging 'en hoe je dat geworden bent'. Op de manier waarop dat hier bedoeld is, zijn er nog niet zo heel veei mensen met hun leven 'uit de kast ge komen'. Terwijl dat meestal wel een heel mooi proces is. Fahd Larhzaoui is een ge vierd acteur sinds 'Schijn' in 2014 werd geselecteerd voor het Nederlands Theater Festi val. In die voorstelling vertelt Larhzaoui zijn levensverhaal. Van Marokkaans jongetje met een passie voortoneel, langs de lange omweg van de verkeerde vooropleiding (goddank dat er omwegen be staan), naar de leugen die 'vriendin' heette. Maar uitein delijk staat hij er zoals hij is. Aanvaard door familie, vrien den, het publiek. Een schitte rende ontroerende voorstel ling. Vanavond in 't Beest in Goes, aanvang 20.00 uur. Het Groot Zeeuws Jongeren koor geeft de komende we ken drie kerstconcerten. Het koor zingt zaterdag in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Aan dit concert wordt meege werkt door mannenkoor Elim uit 's-Gravenpolder en jong dameskoor Shira uit Kapelle en Middelharnis. Daarbij werkt ook het Zeeuws Symfo nisch Ensemble mee. Het koor zingt verder op 16 december in de Grote kerk van Terneuzen. Hieraan werkt het jong mannenkoor Salomo uit Zeeland mee en pianist Wilbert Magre. Op 23 decem ber treedt het koor op in de Grote- of Maria Magdalena- kerkte Goes. Tijdens dit con cert werkt weer het jong da meskoor Shira mee en jong mannenkoor Salomo. Het Groot Zeeuws Jongeren koor bestaat uit de koren Matthanja uit Goes en het Walchers Jongerenkoor uit Middelburg. Speciaal voor dit kerstproject werken er project leden mee. De afwisseling tussen zang en instrumentaal is erg gevarieerd. De concer ten beginnen om 19.45 uur. De Schotse bluesrockband King King is op tournee door Europa en doet morgen avond 't Beest in Goes aan (inloop vanaf 20.30 uur). King King heeft zich geves tigd als de 'hottest draw in British Blues Rock', aldus Classic Rock Blues Magazi ne. De band brengt een bij zondere interpretatie van de blues: scherp en modern. Zanger Alan Nimmo verbindt zijn briljante gitaarspel met een krachtige stem en sterke eigen composities. De rest van de band hoort tot de meest getalenteerde in het circuit. King King, foto tobias tschapka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57