bewondering als verwondering UIT THUIS 3 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Met een spetterende gitaarriff in The Russian Spy and I van The Hunters in 1966 vestigt Ak kerman zijn naam in Neder land als componist en vooral gi taarvirtuoos. Het wekt zowel bewondering als verwonde ring. En dat weet Akkerman in de vele daaropvolgende concer ten en plaatopnamen met bands en als solist aardig vast te houden. Ook als zijn muziek de klassieke, jazzy of een funky kant op gaat. Behalve virtuosi teit en vernieuwingsdrang is die veelzijdigheid een reden om hem in 2009 de Eddy Christiani Award toe te kennen in het Ar senaaltheater in Vlissingen. Die veelzijdigheid deelt Akker man met altsaxofonist Benja min Herman (1968). Met Her man, ook bandleider en compo nist, toert hij nu langs de Neder landse podia en clubs. Zondag 13 december is het duo te gast bij Muziekpodium Zeeland in Het Schuttershof in Middel burg. Ook al is jazz de grote vlag waar onder hij vaart, de saxofonist en componist deinst niet terug voor uitstapjes naar rock, pop of hiphop. In 2006 staat Jan Akker man als gast op het podium met de New Cool Collective Big Band. Benjamin Herman is de drijvende kracht achter die band. Sindsdien komen ze el kaar met regelmaat tegen, zoals bij Jan Akkerman Friends en op North Sea Jazz. Twee gelijk gestemde zielen die vakman schap en de liefde voor veel mu ziekgenres met elkaar delen. Jan Akkerman en Benjamin Her man: zondag, Schuttershof Mid delburg, aanvang 15.30 uur. Zaterdag 12 december Doorlopend 13.00-17.00 13.30 14.30 15.00-19.00 15.00 16.00 16.30 17.00 17.00-21.00 17.00-21.00 17.45 18.00 18.30 19.00 19.00 19.30 20.00 20.45 21.00 (licht)kunst van: Titia Ex, MirrorMan, Magdeleen van Eersel, Mathieu Klomp, Bianca Runge, Peter Zegveld, muziek van Johan Draait knutselkorner voor kids Steamdream, vuurspuwend mobiel Kunstbende, voorstelling Pension de N8 The Walking Light, kunstenaars: eerste etage Tierra Fuego, vurige dans Steamdream, vuurspuwend mobiel Kunstbende, voorstelling Pension de N8 Verlichtend Duo, mobiel straattheater Strand Kaarsen, AlexP interactieve video installatie Blauwe Uur, GLAS een raamvertelling Tierra Fuego, vurige dans Kunstbende, voorstelling Pension de N8 Verlichtend Duo, mobiel straattheater Steamdream, vuurspuwend mobiel Blauwe Uur, GLAS een raamvertelling Verlichtend Duo, mobiel straattheater Blauwe Uur, GLAS een raamvertelling The Frank Sinatra Show, 100 jaar The Voice MUZIEKAVONDEN Jingle Bells Sing Along met Grandpa Nick Sessieband vrijdag 11 december aanvang: 21.00 uur In een sfeervolle tent in de Machinefa briek brengt de Grandpa Nick Sessieband kerstliedjes: van traditionele evergreens tot hippe kerstsongs. Mee zingen mag! Wie verkleed komt, krijgt een welkomstdrankje. De Grandpa Nick Sessieband wordt aangevoerd door Niek van Raay. Zang: Claudia Wagenmakers. Zondag 13 december Doorlopend (licht)kunstwerken: Titia Ex, MirrorMan, Magdeleen van Eersel, Mathieu Klomp, Bianca Runge, Peter Zegveld 13.00-17.00 The Walking Light: eerste etage 13.00 Follower (mobiel) 13.00-17.00 knutselkorner 13.30 The Hillbilly Moonshiners 13.30 De Verhalenverteller 14.00 Hot Rod, mobiel straattheater 14.00 De Verhalenverteller 14.30 The Hillbilly Moonshiners 14.30 De Verhalenverteller 15.00 Follower (mobiel) 15.00 De Verhalenverteller 15.30 The Hillbilly Moonshiners 16.00 Hot Rod, mobiel straattheater 16.00 De Verhalenverteller 16.30 Follower (mobiel) 16.30 The Hillbilly Moonshiners 17.00 Slotvoorstelling Flam&Co (gratis) KUNSTBENDE Pension de N8 door Kunst bende Zeeland 2015 zaterdag 12 december 14.30,16.30,18.30 uur De winnaars van de Kunst bende Zeeland 2015 bren gen de multidisciplinaire voorstelling Pension de N8. Pension de N8 is een beetje vreemd artiestenhotelletje waar op zekere nacht, door onverklaarbare reden, de duisternis invalt. De aan wezige gasten proberen in deze gekke 'vertelling' op absurd humoristische wijze op zoek te gaan naar een sprankje licht. De voor stelling is gemaakt onder leiding van Rob Maaskant. Door Mark Roos 00 BOEK Aziatische kookbijbel SERIE Mysterieus drama QD BOEK Avonturen in de stad um, Haas «ra muziek Een echte jazzklassieker m BOEK De perfecte antiheld Frank Sinatra Show met de Swinging Affair Big Band zaterdag 12 december aanvang: 21.00 uur Zaterdag 12 december is het precies hon derd jaar geleden dat Frank Sinatra werd geboren. Ter gelegenheid hiervan geeft de Swinging Affair Big Band The Frank Sinatra Show, 100 jaar The Voice. In de tent in de Machinefa briek brengt de band een afwisselend programma met de grote hits van Sinatra. Rik Mol speelt meealsgast- trompettist. Zang: Marieke van Dijken Gino Buysrogge. Donderdag 10 december 2015 IN DE MACHINEFABRIEK Fuego Allemaal leuk en aardig, die keukenkast vol beduimelde kookboekjes met recepten van Indiase, Thaise en Kantonese klassiekers; na aanschaf van de vuistdikke kookbijbel met de nogal fantasieloze titel Basisboek Aziatisch kunnen ze al lemaal de deur uit. Naast 300 recepten - van Japanse sukiyaki via Chinese pruimensaus tot gefermenteerde Kore aanse kimchi - bevat het boek heel veel uitleg over en illus traties van technieken, ingrediënten en kookgerei. Een sie raad voor de keuken van de hobbykok. Basisboek Aziatisch is verschenen bij uitgeverij Good- Cook (24,95 euro). Er was een tijd dat M. Night Shyamalan door het leven ging als een van de meest getalenteerde regisseurs van het weste lijk halfrond. Feit is dat de Amerikaan na zijn meester werk The Sixth Sense uit 1999 louter half gelukte films en pure flops heeft af gescheiden. Tot nu, want de recente, door hem geregis seerde tv-serie Wayward Pi- nes is een zinderend surrea listisch drama dat een beet je doet denken aan Twin Peaks. Wayward Pines seizoen 1 is verschenen op dvd bij 20th Century Fox. In Haas in de stad heeft hoofdper soon Haas een reisje naar de grote stad gewonnen. Ook zijn beste vriendjes Rat, Stinkie, Kip, Raaf en Big zijn in de prijzen gevallen. Sa men trekken ze naar de betonnen jungle en beleven daar bijzondere avonturen. Haas in de stad, van An- nemarie Bon en illustratrice Gertie Jacquet, is een nieuw pareltje in de succesvolle Haas-serie, geschikt voor de leeftijdscategorie 3-99 jaar. >Haas in de stad is verschenen bij uitgeverij Moon (16,99 euro). Nadat John Coltrane in 1964 zijn verslavingen had overwonnen en innerlijke rust had gevonden bij vrouw Alice, maakte hij A Love Supreme, wat algemeen gezien wordt als een van de meest in vloedrijke, spirituele en baanbre kende jazzplaten aller tijden. Sinds kort is er een feestuitvoe- ring van het album met de opgepoetste originele versies naast liveopnames en bijzondere sessies met onder meer Ar chie Shepp en Art Davis als extra muzikanten. A Love Supreme is verschenen bij Verve Records. Negen jaar nadat hij door een verdwaalde kogel is geraakt, overlijdt muzikant Orlando Merced. Als de kogel verwijderd wordt, lijkt het niet zo maar een verdwaald exemplaar te zijn. Tijd voor rechercheur Harry Bosch om met zijn onervaren col lega Lucia Soto op onderzoek uitte gaan. Een ijzersterk plot van auteur Michael Connelly en de eigenwijze antiheld Bosch maken dit boek een feest voor de thrillerliefhebber. -» Brandhaard is verschenen bij De Boekerij (19,99 euro).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55