w Souburgse mag 'spaargeld' houden Aanbesteding voor aanleg windpark Borssele doorgeschoven naar januari ILflMECQ Politie maakt actief gebruik van Facebook, Twitter en Instagram ZEELAND 9 Uitnodiging PLAFONDSHOW De politie gebruikt volop sociale media. De facebookpagina van de Walcherse politie heeft 2350 volgers. Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Pas nog konden we de ver dachte van een overval in Oost-Souburg aanhouden dankzij iemand die via Burgernet zag dat we op zoek wa ren naar die persoon, zegt de Mid delburgse politieman Perry Jobse. Wijkagent Roel Kranendonk (Cen trum Middelburg, Veerse Poort, Klarenbeek) vertelt dat een con tact op Instagram onlangs illegaal vuurwerk liet zien. „Hij had zijn persoonlijke gegevens niet afge schermd. Zo konden we achterha len waar hij woonde. Dat vuur werk is in beslag genomen en die jongen doorgestuurd naar Halt." Sociale media zijn niet meer weg te denken als communicatie middel. Agenten zijn actief op al lerlei platforms. De Zeeuwse poli tieteams openden twee maanden geleden eigen pagina's op Face book om de volgers meer inzicht te geven in hun werk. Daar wor den niet alleen successen gemeld maar laten ze ook zien dat soms de ene politieauto nodig is om de andere uit de modder te trekken. De Walcherse pagina heeft vol gens Jobse nu al 2350 volgers. Ondanks die volgers wil de po litie graag weten of ze het goed doet op sociale media. En er wordt gehoopt op nog meer vol gers. Vooral via Burgernet omdat dat communicatiemiddel steeds meer wordt ingezet om verdach ten aan te houden en vermisten op te sporen. Het is volgens de bei de agenten een heel mooi middel dat heel goed werkt. Jobse: „Op Walcheren bijvoorbeeld is nog geen tien procent van de mensen met een smartphone aangesloten op Burgernet. Als het ons lukt om dat aantal te verhogen, wordt de pakkans ook groter." Om te kijken of de politie ge bruikmaakt van de juiste kanalen en om het aantal volgers te verho gen, gaat de politie zaterdag 19 de cember in gesprek met het pu bliek. 'Verdachte van overval aangehouden dankzij reactie via Burgernet' Dan staat tussen 11.00 en 17.00 uur in Middelburg het zogenoem de innovatieve Mobile Media Lab van de politie op de Markt. Het is de allereerste keer dat deze onder zoeksruimte op wielen de provin cie Zeeland aandoet. Met deze test truck, een vrachtwagen ingericht als mobiele onderzoeksruimte, rijdt de politie door Nederland om onderzoek te doen naar de er varingen van bewoners met de di gitale dienstverlening van de poli tie. 'Op Instagram stond illegaal vuurwerk. Zo konden we die jongen achterhalen' Hoewel ze veel contact geld thuis had en vele duizenden euro's op een spaarrekening is er volgens de rechtbank geen bewijs gevon den dat ze daar op een onrecht matige manier aan is gekomen. De politie doorzocht enkele ja ren geleden haar woning omdat haar zoon werd verdacht van deelname aan een overval. Tij dens die huiszoeking trof de poli tie veel contant geld aan en een goed gevulde spaarrekening. Om dat de vrouw leeft van een uitke ring ontstond bij justitie het ver moeden dat of de moeder of de zoon op een illegale manier aan De politie doorzocht enkele j'aren geleden haar woning omdat haar zoon werd verdacht van deelname aan een overval. dat geld was gekomen. Nadat de zoon was vrijgesproken richtte het onderzoek zich op de moe der. Zij vertelde dat zij dat geld bij elkaar had gespaard en dat ze niet wist dat ze dat had moeten opgeven aan de gemeente. De officier van justitie vond dat er genoeg redenen waren om de vrouw te veroordelen tot een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en de ruim 30.000 euro in beslag te nemen. Volgens de rechtbank is er geen enkel bewijs gevonden voor witwassen. Omdat de vrouw slecht Neder lands spreekt is het volgens de rechters mogelijk dat ze niet heeft begrepen dat ze al haar be zittingen moet melden als ze een uitkering heeft. Om die reden is ze vrijgesproken en moet ze al het geld, dat in beslag is geno men, terugkrijgen. De aanbestedingsprocedure voor het windpark dat 700 megawatt gaat leveren, zou deze maand be ginnen, maar is naar medio janua ri doorgeschoven, omdat de Eer ste Kamer eerst de Elektriciteits- en Gaswet moet aannemen. De Senaat behandelt die wet 21 december. Die wet regelt on der meer drie nieuwe windmo lenlocaties voor de Nederlandse kust. Energiebedrijf Delta vestigt zijn hoop op dit debat in de Se naat, in zijn strijd tegen splitsing van zijn netwerkbedrijf en com merciële energietak. De aanbesteding voor het uit twee kavels bestaande windpark Borssele is doorgeschoven naar januari. Delta hoopt dat een meerder heid in de Eerste Kamer een stok je steekt voor de gedwongen split sing van de netwerk- en energie bedrijven van Delta en Eneco. Als de Electriciteits- en Gaswet onverhoopt niet wordt aangeno men, leidt dat tot vertraging van de aanleg van het windpark Bors sele en mogelijke schadeclaims van partijen die in de voorberei ding veel geld hebben gestoken. Verwacht wordt dat zeker tien consortia meedingen naar de bouwopdracht. Als kanshebbers worden on der meer RWE en het Deense Dong genoemd. De laatste is mondiaal de grootste speler op het gebied van windenergie. Ook een Zeeuws consortium doet mee. Partners daarin zijn Zee land Seaports, Verbrugge, Heere- ma, Zeeuwind, Delta en de Zeeuwse Milieufederatie. Terwijl de meubels blijven staan Plafonds Sierlijsten Verlichting Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl DONDERDAG 10 DECEMBER 2015 'Meer volgers vergroot pakkans' door Emile Calon 0900-884 0800-700C 144 ..ill 3G 9:42 AM Initagtam. Tijdlijn Into Foto's Recensies Meer wijkagentmiddelburg Politie komt met net MoMe i.ieoia Lab naar MUWBurg Op zaterdag 19 december van ii ootot 17 00 mob* Media Lab van oe politie op ot Markt m i.nooeiborg Hetde kiereerste keer dat deze onderzoeksruente op «Melen de provincie Zeeland aandoet om ae;e pagina lemte TWEETS VOLGEND 11.096 v/eets morden Politie Zee and Politie_Zeeland Vanmorgen is een erg lastige man aangeho nog vast V Zeeland. Nederland H G Geregistreerd in maart 2010 Perry Jobse Roel Kranendonk door Emile Calon MIDDELBURG. Esther B. uit Oost-Souburg is niet schuldig aan witwassen noch aan het oplichten van de gemeente. door Frank Balkenende VLISSINGEN. De openbare aanbe stedingsprocedure voor het uit twee kavels bestaande windpark Borssele, 22 kilometer uit de Zeeuwse kust, is uitgesteld. Vrijdag 11 december, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 12 december, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Voor elke interieurstijl. Zonder hakken en breken. Verlichting naar wens. De meubels kunnen blijven staan. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41