TO@S Drie verdachten vast in inbraakonderzoek Al bij het ontbijt gaat het over duurzaamheid Kookavondje De Stelling Reageer op pzc.nl Kinderen mogen wel vuurwerk afsteken. Palingstand loopt terug Geen protest bij Borssele Subsidie voor Cosun 2 NIEUWS Uw Mening EENS paul kusters donderdag Willem van Dam Aardig verhaal, afgelo pen maandag in deze courant. Het ging over twee Thoolse be jaardenhuizen, waar drie dagen lang meer dan twee honderd vluchtelingen een smake lijk maal kregen voorgeschoteld. Kunnen ze in Nijmegen een punt je aan zuigen. Daar waren ze op het idee gekomen om in een woonzorgcentrum een kook avondje te organiseren met een groepje Syrische asielzoekers. Ge zellig met z'n allen rond de pot, 'Laat mevrouw Faber eens naar Tholen afreizen, ze kan er nog wat van leren' dat schept een band. Vergeet het. Mede dankzij het Gelderse PW-statenlid én PW-baas in de Eerste Kamer Marjolein Faber ging het feest niet door. Met vluchtelingen weet je het immers maar nooit - ze zouden in het be jaardenhuis kunnen gaan rond zwerven en wie weet wat ze daar allemaal zouden uitspoken; ze ste len als de raven, dat is bij iedere PW'er bekend. Bovendien, wist mevrouw Faber, was het meren deel van de vluchtelingen die in het verzorgingshuis te gast zou den zijn van het mannelijk ge slacht. En Syrische mannen zijn - ach, mevrouw, meneer, ik hoef u niets te vertellen - allemaal testos- teronbommen, allemaal poten tiële verkrachters. Dacht me vrouw Faber. En zij schreef dat nog op ook. Enfin, u begrijpt: er kwam een hoop gedoe van, scheldpartijen en bedreigingen. Kort en goed, de leiding van het tehuis besloot de hele boel maar af te blazen. „Goed zo", lachte me vrouw Faber in haar vuistje. Afgelopen maandag blikte een woordvoerder van een van de Thoolse tehuizen tevreden terug op de geslaagde etentjes met de vluchtelingen die tijdelijk in Tho len waren neergestreken. „Stel dat er over een aantal weken weer een groep komt, dan doen we het weer met evenveel ple zier." De moraal van dit verhaal: laat mevrouw Faber eens naar Tholen afreizen, ze kan er nog wat leren. Ik hoop dat zij onder de kerst boom een buskaartje naar Tholen aantreft. Wel een retourtje graag. Ik wil snel weer een Touretappe in Zeeland toosenhenk.nl G POEP&ACTERIE in (30UPMETPAKKETTEN SUPERMARKT De palingstand lijkt verder terug te lopen. Dat stelt de natuurbeschermingsorgani satie Stichting Ravon op naturetoday.com. Na een lichte toename van glasaal (palinglarven) in 2013 en 2014, is in 2015 sprake van een forse daling. Dat blijkt na onderzoeken met kruis- netten. Daarin werd bedui dend minder glasaal gevon den dan in voorgaande ja ren. Palingen paren in de Sargassozee in het Cari- bisch gebied. Om de paling trek te verbeteren, zijn in Zeeland verschillende vis- passages aangelegd. Anti-kernenergie-organisa tie Wise voert komende vrijdag geen actie bij de kerncentrale in Borssele. Wise wilde met een bus sympathisanten naar Parijs voor een demonstratie tij dens de klimaattop. Op de heenreis zou kort actie wor den gevoerd bij de kerncen trale. Omdat de Franse re gering na de aanslagen in Parijs 'mobilisaties' heeft verboden, blijft Wise thuis en is ook de actie in Borsse le afgelast. Cosun in Breda krijgt 1 mil joen euro subsidie van de provincie Noord-Brabant voor onderzoek naar nieu we grondstoffen uit sui kers. Het gaat om reststro men van suikerbieten en aardappelen. In het nieuwe innovatiecentrum van Co sun werken bedrijven, over heden en onderwijs sa men. Ook Zeeland draait in dat netwerk mee. Mensen Vermoedelijk waren de verdach ten onderweg van of naar een in braak, zegt politiewoordvoerder Alwin Don. De auto, een zwarte Merdeces A170 CDi, is voor on derzoek geborgen. De auto lijkt meermaals te zijn gebruikt bij in braken of bij verkenningen daar voor. Mensen die de auto gezien hebben, worden opgeroepen zich te melden. Gisteravond werden op nog vijf adressen in Oost-Souburg en Vlissingen huiszoekingen ge daan in verband met de reeks wo ninginbraken in Middelburg en Vlissingen van de laatste tijd. Don verwacht daar vandaag na dere mededelingen over te kun ne doen. „Dit is een operatie waar maanden recherche-onderzoek aan vooraf is gegaan", zegt Don. „We hebben alle informatie die mensen ons gaven, gestapeld en daar kwam uiteindelijk deze ver denking uit. Het bleek dat we te maken hadden met lokale ver dachten. Dat maakt het lastig. Lo kale verdachten zijn nauwelijks te volgen, want die kennen de brandgangen en steegjes om te ontkomen." De verdachten had den het gemunt op geld, siera den en luxe goederen. Voor ze toesloegen, werden omgeving en vluchtroutes verkend. De drie verdachten zijn vastge zet in Torentijd in Middelburg. „Als we inbraakzaken met deze verdachten rond krijgen, dan ho ren de betrokken bewoners dat", meldt Don. Klimaattop Parijs „We zitten jammergenoeg in een hostel", zegt Ben Pieterse (21) uit Vlissingen. Dat ligt noor delijk van het centrum, het con grescentrum waar de klimaattop wordt gehouden ten zuiden. Van daar dat de studenten deltamana- gement van de HZ University of Applied Sciences elke ochtend veertig minuten in de metro zit ten. Nog vóór het ontbijt, want dat nuttigen ze wel in het Mar riott, net als de lunch en het di ner. „We mogen ook naar de cocktailparty's", vertelt Pieterse. Gisteren schoven tijdens het ontbijt drie Amerikanen bij hem aan. Ze vertelden over het future leaders program dat zij volgen bij grote bedrijven. „Dat is een pro gramma voor relatief jonge men sen", verklaart Pieterse. „Zo van rond de dertig. Het is een inter ne opleiding die ze klaarstoomt als leiders van de toekomst." Dat doet denken aan het Zeeuwse programma Finding Roots, waaraan de HZ-studenten deelnemen, maar er is belangrijk verschil, aldus Pieterse. „Dat pro gramma van ons is meer gericht op kleine dingen in het dagelijks leven. Het draait om onze per soonlijke ontwikkeling. Dat pro gramma van hen betekent dat ze echt een baan hebben binnen een groot bedrijf." Toch ziet hij wel overeenkom sten. „We hebben de sessies be sproken die we hier bijwonen over duurzaamheid." 'Niet veel jonge mensen krijgen de kans om zo'n kijkje te nemen in de businesswereld' Reactie? Tips? 303 reacties VLISSINCEN BORSSELE BREDA CADZAND KHN maakt Ralf Flemm Lid van Verdienste Koninklijke Horeca Neder land heeft Ralf Flemm be noemd tot Lid van Verdien ste. Flemm, oud-eigenaar van discotheek Joy in Cad- zand-Bad, was de afgelopen zes jaar voorzitter van het Zeeuwse regiobestuur van de KHN, en van de afdeling Sluis. Het bestuur van de KHN prijst Flemm onder meer voor zijn 'persoonlijke manier van besturen' en zijn 'feitelijke analyses'. door Claudia Sondervan OOST-SOUBURG. Een 39-jarige man uit Vlissingen is gisteravond om 19.20 uur klemgereden in zijn auto op de Kromwegesingel in Oost-Souburg en aangehouden op verdenking van een grote reeks inbraken. Met hem zijn twee inzittenden, mannen zonder vast adres maar wel uit de omge ving, aangehouden. door Ernst Jan Rozendaal PARIJS. De bijeenkomsten van het World Business Council on Sustai nable Development vinden plaats in een conferentiecentrum van het Marriott Hotel in Parijs. Laat slapen nou het enige zijn wat de Zeeuwse studenten daar niét doen. De PZC volgt deze week Zeeuwse studenten in Parijs OM ALVAST IN PE STEMMING TE KOMEN VOOR ONZE kerstpakketten... KUZEE De auto van de verdachten werd gisteravond geborgen. Rechts Alwin Don. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2