PSV komt niet helemaal uit Gevoel zegt Davy Klaassen dat hij ook volgend 18 Profijt van de hulp van Jonk Ajax speelt vanavond tegen het Noorse Molde FK waarschijnlijk de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen. Ruud Vormer langer bij Club Brugge Ruud Vormer heeft zijn nog tot medio 2017 doorlopende con tract bij Club Brugge tussentijds verlengd tot de zomer van 2020. De 27-jarige Nederlandse mid denvelder heeft het erg naar zijn zin bij de Belgische koploper. Vormer meldde het nieuws via een videofilmpje, waarin hij op trad als deelnemer aan het in Bel gië zeer populaire tv-programma 'De slimste mens'. Op de vraag wat de ex-Feyenoorder wist over Ruud Vormer, gaf hij als ant woord: 'Voetballer van Brugge. Hollander. Ruud, Ruud, Ruud. Bijgetekend tot 2020'. Club Brugge nam Vormer vorig jaar over van Feyenoord, waar hij nooit een basisspeler werd. Daar voor speelde Vormer bij AZ en Roda JC. Ruud Cullit speelt rol bij loting voor EK Ruud Gullit speelt zaterdag samen met Bixente Lizarazu een belangrijke rol bij de EK-loting. Het duo had februari vorig jaar ook de loting voor de EK-kwalifica- tie verricht in Nice. Ruud Gullit en de voormalige Frans in ternational krijgen in Parijs assistentie van enkele andere Europese sterren uit het verleden. Zo krij gen de Duitser Oli ver Bierhoff, de Griekse ex-Ajacied Angelos Charisteas en Antonin Panen- ka, de naamgever van de bijzondere penalty, een rol. Het EK wordt van 10 juni tot 10 juli 2016 in Frankrijk gehouden. Te Vrede vraagteken bij sc Heerenveen Heerenveen-trainer Foppe de Haan kan morgen in de thuis wedstrijd tegen Ex celsior mogelijk geen beroep doen op Mitchell te Vrede. De clubtopscorer kampt met liesklach ten. „Het wordt span nend", meldde fysio therapeut Erik ten Voorde op de si te van Heerenveen. Te Vrede was zater dag goed voor twee doelpunten tegen Ajax. Dat duel werd met 5-2 verloren. Swansea zet Carry Monk op straat Swansea City heeft trainer Garry Monk ontslagen. De club wist in de competi tie in de laatste vijf duels slechts één punt te vergaren en dat wordt de pas 36-jarige manager aangerekend. Swan sea won pas drie keer. Het team staat op de vijftiende plaats in de Premier League. Die povere resultaten hebben de oud-speler als trai ner de kop gekost. „Als je ziet hoe de re sultaten verslechte ren over de laatste drie maanden, was dit betreurenswaardi ge besluit noodzake lijk", aldus Swan- sea-directeur Huw Jenkins. Ajax-aanvoerder Da vy Klaassen betreurt de enorme tweespalt binnen de club die uiteindelijk tot het vertrek van hoofd op leiding Wim Jonk en adviseur en club icoon Johan CruijfF leidde. CruijfF regel de drie jaar terug dat Klaassen in Barcelo na behandeld kon worden aan zijn lies blessure. „Toen heb ik met hem gespro ken. Dan merk je zijn bevlogenheid voor het spel. Het is wrang dat mensen het binnen de club niet met elkaar eens zijn geworden. Voor Ajax is het natuurlijk beter als iedereen op één lijn zit." Wim Jonk was zijn veldtrainer in de B- en A-junioren. „Met hem heb ik heel veel afgewerkt op doel, waar ik nu nog steeds profijt van heb. Nogmaals, het is jammer dat het zo ge lopen is." Klaassen speelt sinds dit seizoen als echte nummer '10'. Terwijl CruijfF juist graag ziet dat Ajax niet met één, maar met twee aanvallende middenvelders Twente stuurt KNVB meer informatie FC Twente heeft aanvullen de informatie naar de licentiecommissie van de KNVB gestuurd. Die vroeg om informatie over het con tract dat de Enschedese eredivi- sionist had gesloten met investe ringsmaatschappij Doyen Sports. „We hebben al het mogelijke ge daan om aan dat verzoek te vol doen", aldus een woordvoerder van de club. Doyen Sports had mogelijk invloed op het transfer- beleid bij de Twentse club. De li centiecommissie besloot de zaak te onderzoeken, omdat dergelij ke inmenging tegen de regels is. „We hebben iedereen die moge lijk iets weet opgeroepen voor in formatie. De licentiecommissie moet kijken of het voldoende is om tot een oordeel te komen." speelt. „Dat doen we soms ook wel hoor. Het hangt ook van de tegen stander af. Ik kom nu veel bij het doel en dat was ook de bedoeling. Bij bal verlies is het toch lastig om met twee aanvallende middenvelders druk te zetten." PHILIPS philW IHet was eind juli toen PSV al een snelcursus Champions League-voetbal achter de rug had. In de voorbereiding werd ge oefend tegen FC Basel, Olympi- que Lyon, AS Monaco en Valen cia. Vier clubs met status, vier teams met relatief veel ervaring. „Als we niveau Champions Lea gue willen spelen straks, moeten we nu al niveau Champions Lea gue oefenen", zei PSV-coach Phil lip Cocu. Het werden vier oefen duels met prachtig lesmateriaal. AS Monaco klopte PSV door in de slotminuten van 1-1 naar 3-1 uit te lopen. De enige goal van Va lencia viel juist al in de openings fase na slap verdedigen. Cocu eva lueerde alles kritisch met zijn groep. 2 PSV had het kunnen probe ren: Memphis één op één ver vangen door een andere buiten speler. Maar wedden op één duur paard, dat vond technisch mana ger Marcel Brands afgelopen zo mer geen optie. „Je koopt toch nooit de zekerheid van 22 goals terug met de portemonnee van een Nederlandse club", weet hij. Daarom ging Brands voor twéé vervangers vanuit de gedachte: 'Memphis scoorde veel, maar had weinig assists. Als we nou twee iets minder dure aanvallers vin den die allebei 10 goals maken en ieder goed zijn voor vijf assists, worden we per saldo zelfs beter.' Van de scoutingslijst kwamen Lestienne en Pereiro. Daarnaast werd Jürgen Locadia met veel moeite overtuigd van zijn rol in de opvolging van Memphis. 3 Toon Gerbrands werd er om uitgelachen toen hij kort na zijn aantreden op een supporters avond zei: 'mijn ambitie met PSV is overwinteren in de Cham pions League.' De algemeen direc teur legde dinsdag in alle euforie nog eens uit dat 'doelstelling' en zonder VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Aanvoerder VOETBAL Zoet, De Jong, Bruma en Guardado vieren de overwintering, foto Pim Ras door Maarten Wijffels EINDHOVEN. Het succes van PSV in de Champions League komt niet uit de lucht vallen. Er zijn be wuste beleidskeuzes gemaakt die goed uitpakken. Een analyse van vijf succesfactoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18