TO©S Vertraging bouw marinierskazerne Dicht op discussie van duurzame directeuren Bezoekt Borsele 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik wil snel weer een Touretappe in Zeeland. Uw Mening Topnotering City of Dance Wifi bij sluizen paul kusters Ongeluk met beknelling woensdag Guido van der Heijden Ik viel halverwege in het nieuwsitem op de radio. „...want Borsele is meer dan de kerncentrale. Borsele is ook stoer. Kijk maar naar Borse- le-West..." Borsele-West Nu woon ik pas een dikke acht tien jaar in Zeeland maar die term had ik niet eerder gehoord. Vlissingen-Oost, is Borsele-West geworden? Krijgen we een strijd als Japan en Zuid-Korea al jaren voeren over de naam Japanse, dan wel Koreaanse Zee? Ik vertel het u nog één keer en daarna hebt u heel lang geen last meer van me Nee, ik bleek in een verkooppraa tje van de gemeente Borsele te zit ten. Borsele droomt van toerisme. Mogelijk hebben ze zich in hoofd stad Heinkenszand zitten opvre ten waarom gans Zeeland toeris ten lokt en juist die prachtige ge meente Borsele niet? Ik heb het mijn vrinden in Ter- neuzen in het verleden al eens uit gelegd. Hoe dat nou werkt met die toeristische aspiraties. Ik ver tel het u nog één keer en daarna hebt u heel lang geen last meer van me. Toeristische trekker worden is niet iets wat je van de ene dag op de andere besluit. Dat je stad, dorp of streek geen stroom toeris ten trekt heeft een reden. Die re den is niet dat de toerist nog niet weet hoe fantastisch je gemeente is. De reden is eerder dat je nu eenmaal met een fietsknooppun- tennetwerk en een streekmarktje geen massa's volk trekt. Het is geen waarde-oordeel. Ik zeg duidelijk niet dat Borsele stom of saai is. Maar het is een feit dat Borsele geen kustplaatsen heeft, geen grote trekkers. Borsele is een verzameling dorpen en dorpjes waar voor een toerist geen Zuid-Bevelandse Zak te doen is. Keihard ontkennen maakt het niet minder waar. Accepteer dat nou eens. Je hebt nu eenmaal plaatsen die niet toe ristisch zijn. Het betekent niet dat er iets mis is met je dorp of stad. Weet wat je wenst gemeente Bor sele. Kom maar eens op Walche ren achter een stapvoets rijdende verdwaalde toerist rijden. Dan ben je snel genezen. De Oosterscheldekering moet worden ontmanteld. toosenhenk.nl O City of Dance in Middel burg krijgt dit jaar enorm hoge cijfers van de bezoe kers. Het evenement staat op dit moment tweede in een landelijke lijst van bes te dancefestivals: Festival- charts.nl. De lijst wordt op gesteld op basis van stem men en beoordelingen van bezoekers. Die kunnen nog tot het einde van het jaar stemmen. Op de eerste plaats staat nu Defqom Fes tival in Biddinghuizen, der de is Wish Outdoor Festi val in Beek en Donk. Alle drie hebben ze een score van 9,2. Op de sluizencomplexen Kreekrak, Krammer en Vol kerak kunnen schippers binnenkort via wifi verbin ding maken met internet. Minister Melanie Schultz van Infrastructuur en Mi lieu schrijft dat aan de Tweede Kamer. Volgens de minister is het lastig om bij alle sluizen wifi aan te leggen. Maar daar waar het toegevoegde waarde heeft voor het gebruik van de vaarweg, zorgt het Rijk voor draadloos internet. In de Vlaketunnel, op de A58 in de richting van Ber gen op Zoom, is gisteroch tend rond kwart voor ze ven een ongeluk gebeurd. Daarbij raakte iemand be kneld. De Vlaketunnel ging om kwart voor acht eventjes dicht zodat de au to weggehaald kon wor den. In verband met de ber gingswerkzaamheden stond er een kleine file van zo'n twee kilometer. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Minister Jeanine Hennis-Plas- schaert van Defensie waarschuw de de Tweede Kamer eerder al dat de planning voor de ontwik keling en ingebruikname van een geheel nieuwe marinierska zerne ambitieus is. Dat komt on der andere omdat ontwerp, bouw, financiering en exploita tie van de kazerne gegund gaat worden aan één partij. Het is voor het eerst dat Defensie voor de bouw van een operationele ka zerne gebruik maakt van zo'n manier van aanbesteden. Omdat de voorbereiding complex is, is in de planning een vertraging van ongeveer een jaar ontstaan, schrijft de minister aan de Ka mer. Ze somt een aantal oorzaken op. Afgelopen jaar zijn extra ei sen aan de nieuwe kazerne ge steld. Zo krijgen ook de Konink lijke Marechaussee en het Korps Nationale Reserve een plek in de Michiel Adriaanszoon de Ruyter- kazerne. Die zijn nu nog in de Marinekazerne Vlissingen ge huisvest. Ook lopen er nog on derzoeken naar archeologie, bo demgesteldheid en de stankover last van de nabij gelegen rioolwa terzuiveringsinstallatie. Alles bij elkaar is het voor de minister aanleiding om een nieu we planning voor het bouwpro ject te maken. Ook worden risi co's opnieuw ingeschat. Volgens gedeputeerde Carla Schönknecht wordt bekeken of de vertraging kan worden ingelopen. Ze gaat er vooralsnog vanuit dat de kazer ne in 2029 ingebruik kan worden genomen. 'Geprobeerd wordt om de vertraging in te lopen' Klimaattop Parijs De 22-jarige student deltamana- gement aan de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen woonde gisteren vier sessies bij. In tegenstelling tot de massabij eenkomst waar Al Gore maan dag sprak, ging het om discus sies tussen twintig tot dertig di recteuren van grote internationa le bedrijven. Verstege werd het meest ge grepen door een vergadering over het hergebruik van restmate riaal. „Dat ging over een pilot in Amerika. Bedrijven die materia len over hebben, gooien die niet weg, maar bieden ze aan andere bedrijven aan, die er weer din gen van kunnen maken. Zo krijg je een gesloten cirkel van goede ren. Als dat echt lukt, wordt er uiteindelijk niks meer wegge gooid. Dat is iets heel anders dan proberen minder schadelijke stof fen uit te stoten, maar het is heel effectief en veel makkelijker in te zetten." Op de bijeenkomsten van de World Business Council on Sus tainable Development, waarbij de HZ-studenten aanwezig zijn, wordt dus niet getimmerd aan het klimaatverdrag dat komend weekeinde moet worden presen- teerd. Het gaat meer om kennis overdracht en samenwerking. Verstege: „Het is vooral een netwerkevenement. Elke sessie begint met een presentatie. Daar na volgt een discussie. Na afloop zie je dat de directeuren met el kaar in gesprek gaan. Uit dergelij ke contacten kunnen afspraken voortkomen om op een duurza me manier met elkaar te gaan sa menwerken. Het is wel speciaal om te zien. Zoiets maak je niet el ke dag mee." 'Het is wel speciaal om te zien. Zoiets maak je niet elke dag mee' KILOKNALLER MA<3 BLIJVEN 695 reacties MIDDELBURG DEN HAAG VLAKE DEN HAAG Racoon speelt tijdens Night of the Park 2016 De Zeeuwse band Racoon treedt zaterdag 25 juni op tijdens de derde editie van Night at te Park in het Haag se Zuiderpark. Dat heeft de organisatie gisteren bekend gemaakt. Holly Johnson, voormalig frontman van de Britse popband Frankie Goes to Hollywood, is de tweede bekende naam. De band werd in de jaren be kend met hits als Relax en The Power of Love. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG. De bouw van de Michiel Adriaanszoon de Ruyter- kazerne in Vlissingen loopt moge lijk vertraging op. Doordat het project erg complex is, aanvullen de eisen zijn gesteld en nog on derzoek wordt gedaan, begint de aanbesteding niet voor de zomer van 2016. Carla Schönknecht, gedeputeerde door Ernst Jan Rozendaal PARIJS. Tijdens de klimaattop in Parijs worden ook tal van klein schalige netwerkbijeenkomsten gehouden. Daar gaat het over 'mooie en makkelijk in te zetten initiatieven', merkte Luc Verstege gisteren. De PZC volgt deze week de beleve nissen van Zeeuwse studenten in Pa rijs. Luc Verstege, student HZ IK HOL? NIET VAN t>IT SOORT HUMOR HENK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2