En de winnaar is: Zoektocht verloopt moeizaam Nauwelijks kandidaten voor hoogste functie door financiële onzekerheden zeggen ingewijden. Splitsen Delta pas in 2017 Witte Huis: Trump geen president De dood zit 50-jarig Golden Earring op de hielen De Tour de France naar Zeeland halen kostte ruim een miljoen euro. Maar er is, zo maakte de provincie gisteren bekend, op en rond die 5e juli voor zeker 4 miljoen euro besteed in Zeeland. En de 'finish in zee' op Neeltje Jans trok wereld wijd de aandacht. DEN HAAG. Achter de schermen wordt al maanden gezocht naar een geschikte opvolger voor Ge rard Bouman, de korpschef van de Nationale Politie die per t februari vertrekt. De animo voor die func tie blijkt minimaal. Frank Giltay, voorzitter van de Centrale Ondernemingsraad, wijt dat aan de slechte financiële situa tie en reorganisatieperikelen bij de politie. „Dat leidt ertoe dat kan didaten niet in de rij staan. De spoeling is dun." De Nationale Politie kampt al geruime tijd met een ontspoorde reorganisatie en grote tekorten. Mi nister Ard van der Steur (Veilig- Nieuwe korpschef verdient 50.000 euro per jaar minder dan zijn voorganger. heid en Justitie, VVD) kondigde onlangs een onderzoek aan naar de begroting van de politie. „Als de kandidaten verstandig zijn, wachten ze eerst op die financiële doorrekening", zegt Giltay. „Kun je bouwen of moet je slopen? Dat wil je toch weten voordat je aan deze klus begint." De nieuwe politiebaas krijgt het ontzettend zwaar, zegt ook de Haarlemse burgemeester Bernt Schneiders, één van de tien regio burgemeesters die een adviseren de rol hebben in de benoemings procedure. „Tot nu toe is gebleken dat de reorganisatie twee keer zo lang duurt en het met het beschikbare budget niet gaat lukken. We we ten allemaal dat het zelfs met de opgehoogde budgetten nog piept en kraakt." De burgemeester vat de baan sa men als 'een heel moeilijke func tie met een heel groot afbreukrisi co'. De nieuwe korpschef moet het bovendien, als gevolg van een nieuwe beloningsregeling, doen met een salaris dat 50.000 euro la ger ligt dan het salaris dat Bou man nu krijgt: 172.000 euro, exclu sief onkostenvergoeding en pen sioenafdracht. Het is maar de vraag of kandida ten daarvoor leiding willen geven aan het grootste 'bedrijf van Ne derland, met zo'n zestigduizend werknemers. Interne kandidaten die al een hoge politiepost hebben, moeten waarschijnlijk flink inleveren. „Die salarisverlaging is begin 2013 zo bepaald", zegt woordvoer der Jean Fransman van het minis terie van Veiligheid en Justitie. „Bouman was voor die periode aangesteld, dus hij mocht zijn oude salaris behouden. Voor een nieuwe korpschef geldt dat hij of zij wordt ingedeeld in schaal 19. En daar hoort een salaris van 9098 euro per maand bij." MIDDELBURG. Energiebedrijf Delta krijgt tot medio 2017 de tijd om het netwerkbedrijf af te splitsen van het commerciële bedrijf. Toe zichthouder Autoriteit Consu ment en Markt (ACM) heeft daar mee het oorspronkelijke besluit herzien. Dat voorzag in splitsing per eind november 2016. ACM bleek gevoelig voor de kritiek van een Kamermeerderheid dat Delta meer tijd nodig heeft voor de com plexe opdeling. WASHINGTON. Het Witte Huis heeft gisteren in Washington la ten weten dat de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump zichzelf buitenspel heeft gezet in de strijd om het president schap. De Amerikaanse regering betoogt dat Trumps stelling over het niet meer toelaten van mos lims hem totaal ongeschikt maakt voor het presidentschap. AFHAALBON Christiaan Huygens Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 15 december 2oiy. In Geld&Goed Test: Verslaat de broodbak machine de warme bakker? 'De etappe heeft onze hoogste verwachtingen overtroffen' www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 9 december 2015 Meer zon 257e jaargang nr. 290 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Politie kan geen baas vinden Zeeland! door Koen Voskuil en Peter Winterman pagina 7: Politie zoekt groot lei der en superboekhouder O Zeeland 1: Delta krijgt extra tijd voor splitsen O pagina 11: 'Trump speelt IS in de kaart' ^oU-andse heldsh 8 711688 555530 ZEELAND 2 3 Ben de Reu, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1