Mats Willemse is de speler van de week, Ramon Janson is de beste van de maand november Kleppe kan terugkijken op topjaar zakenman Richard Branson, maar hij is de vergunning kwijt ZEELAND 13 ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Lammerts is nu ruim een week bij haar ouders in Schudde- beurs. Vrijdag vertrekt ze alweer naar het buitenland. „Ik ga eerst voor tien dagen naar Kaapstad voor een fotoshoot van één van mijn sponsors. Ik mag het nieu we materiaal voor 2016 tonen", vertelde ze. „Daarna vlieg ik sa men met enkele anderen door naar Kenia. Daar gaan we twee maanden trainen en de sport pro moten. We zullen onder meer les gaan geven, niet aan beginnelin gen maar aan mensen die niet ver der komen met hun tricks." Waarschijnlijk begint haar wedstrijdseizoen weer in maart. Het precieze WK-schema heeft de IKA nog niet bekendgemaakt. VLISSINGEN. Mats Willemse mag zich de speler van de week noe men. De middenvelder van Bru- se Boys was heel belangrijk voor zijn ploeg in het duel met SHO (3-1). Willemse scoorde twee keer uit een vrije trap en gaf de assist bij het derde doelpunt. Willemse werd naar voren ge schoven door de panelleden van de Zeeuwse Voetbal Awards. De awards zijn dit seizoen door de PZC en CTV Zeeland nieuw le ven ingeblazen. Henk Willemse is gekozen tot de trainer van de week. Hij be waarde de rust nadat Zeeland Sport de eerste acht duels had verloren. Nu is sprake van her stel. Uit de laatste vier duels haal de Zeeland Sport zeven punten. De club van de week is MZC'11. De zaterdag-tweedeklas ser uit Zierikzee won de uitwed strijd tegen SSV'65 (1-3) en nam de koppositie over van FC Axel. Het doelpunt van de week werd gescoord door Leroy Pors van Smerdiek. Hij schoot tegen SPS raak uit een vrije trap van dertig meter. De eretitel scheidsrechter van de week gaat naar Arthur Smits. Hij is secretaris van scheidsrech tervereniging Zeeuws-Vlaande- ren en floot zondag zijn tiende Zeeuws-Vlaamse derby van dit seizoen: IJzendijke-Clinge (1-2). De pechvogel van de week is Adrie de Kort van Kwadendam- me. Op zijn 53e kreeg hij nog een rode kaart in het met 0-2 verlo ren duel met Heinkenszand. De speler van de maand no vember is Ramon Janson (topsco rer MZC'11) geworden. Marco Groeneveld (SSV'65) is de trainer van de maand. MZC'11 werd gekozen tot club van de maand. De ploeg bracht Axel haar eerste nederlaag toe. Het doelpunt van de maand werd gescoord door Ray Kroon van Goes. Hij krulde de bal tegen Roosendaal fraai binnen. Luc Martens (18) uit Koudeker- ke is de scheidsrechter van de maand. Hij debuteerde sterk in de tweede klasse bij het duel HVV'24-Unitas. Pechvogel van de maand is VV Goes. De club reed voor niets naar Heesch, waar het duel met HVCH na 32 minuten werd ge staakt. Het seizoen 2015 kan dus met goud omrand het duivenarchief van Kleppe in. Zijn zesjarige lich te kras doffer en de driejarige bon te doffer haalden het merendeel van de punten voor deze titel bin nen. De 52-jarige Kleppe is geen groentje maar wel iemand die tot de jongere garde van de sterk ver grijzende duivensport hoort. Hij maakte op zijn achtste kennis met de duivensport, via wijlen Tonie de Koning uit Bruinisse. „Daar mocht ik wel eens op het hok kijken", vertelt Kleppe. „Ik kreeg het virus te pakken. Later mocht ik in mijn toenmalige woonplaats Zierikzee de duiven helpen verzorgen bij onze buur man Han de Jonge. In 1989 ben ik in Kerkwerve komen wonen. Het duivenhok was eerder klaar dan onze woning...." Kleppe koestert de grote fond, de overnacht bij de Afdeling Zeeland. Maar hij speelt ook wel de ZLU, de grote fond met de morgenlossingen. Kleppe: „Die grote fond heeft toch iets spe ciaals, zeker bij mij. Het gevoel als een duif dan thuiskomt kan ik niet beschrijven. Het is toch wat anders dan wanneer een duif van de vitesse arriveert." Cahors Een aantal jaren geleden boekte hij zijn eerste succes, de provincia le winst op het overnachtcon- cours vanuit Cahors. Dit seizoen ging het boven verwachting. „Ik kreeg mijn 'getekende' duiven op tijd. Met name de lichte kras dof fer van zes jaar oud, een eigen kweek. De moeder komt van colle ga Sjaak Steketee uit Bruinisse. Hij vloog dit seizoen een derde pro vinciaal en vierde nationaal op Bergerac en daarnaast nog drie vroege prijzen en dus de punten voor het eindklassement." Kleppe pakte punten met zijn bonte driejarige doffer, op de con coursen vanuit Bordeaux, Cahors en Bergerac. „Dat waren mijn 'top pertjes'. Daarnaast werden door mijn overige doffers - ik zet alleen weduwschapsdoffers in - ook nog punen binnengehaald. Dat was dus voldoende voor de Zeeuwse ti tel. Ook heb ik dit jaar een paar ZLU concoursen gespeeld, op Mar seille en Agen. Met de jonge dui ven vlieg ik de vitesse en midfond- concoursen, al heb ik afgelopen seizoen door omstandigheden al leen de natoer gedaan." Hoewel hij in ploegendienst werkt, verzorgt Kleppe zelf zijn stal. In de zomer draait hij geen middagdienst dus dat betekent dat de verzorging na drie uur plaatsvindt. „Het is maar wat ze gewend zijn", besluit hij. 'Die grote fond heeft toch iets speciaals. Het gevoel als een duif dan thuiskomt kan ik niet beschrijven' DINSDAG 8 DECEMBER 2015 door Fred Rabout KERKWERVE. Rinus Kleppe pakte af gelopen seizoen de Zeeuwse titel op de overnacht, op de grote fond. Voor de 52-jarige inwoner van Kerkwerve was dit zijn eerste pro vinciale titel in zijn duivensportcar rière. Naast de provinciale titel haal de hij ook de Marathontitei en de titel in Samenspel 6 op de over nacht binnen. Rinus Kleppe Annelous Lammerts is al maanden bezig met de voorbereidingen op 2016, omdat de laatste wedstrijden van 2015 gecanceld werden, foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73