ingekort seizoen niet verloren Zeewaar begint 'n Lammerts noemt Baken inde steigers Nanny Jansen van Chocolate Lovers heeft de meeste passie Weinig kans op dividend Financieel plan voorspelt winst van 1,5 miljoen euro. Omzet daalt met 300 miljoen door verliezen op energiemarkt. l/Mff! een nieuwe spits. Nu wordt hebben. Met de opknapbeurt, het voeg- en metselwerk en die nu is begonnen, is 233.000 het beton waar nodig bijge- euro gemoeid. Het is afhanke- werkt of vernieuwd, worden lijk van het beschikbare verrot hout en delen van de budget bij de gemeente dakbedekking vervangen. wanneer het laatste deel van Bouwgroep Peters uit Middel- de restauratie kan worden burg verwacht het karwei in uitgevoerd, april volgend jaar geklaard te foto Peter Nicolai TERNEUZEN De Willibrordus- toren in de binnenstad van Terneuzen begint te wennen aan steigers om zich heen. De toren, eenzaam overblijfsel van wat ooit een trotse rooms-katholieke enclave was 1^en gezichtsbepalend baken, M werd vorig jaar al voorzien van sten en de kosten om de kolencen trale te slopen, geen invloed op de voorziene winst in 2016. Daarvoor was al geld opzij gezet. Delta moet tegen zijn zin zijn netwerkbedrijf volledig afsplitsen van het energieproductiebedrijf, en wel voor 30 november 2016. De Tweede Kamer ging recent ak koord met splitsing. Als laatste strohalm klampt Delta zich vast aan de behandeling van de Electri- citeits- en Gaswet (de Wet Stroom) in de Eerste Kamer. Die staat op de rol voor 21 december. De kans dat de Senaat de wet af wijst om verplichte splitsing onge daan te maken, lijkt klein. In dat geval vertraagt de Eerste Kamer te- Delta maakt steeds minder winst door overcapaciteit en invoer van gesubsidieerde groene stroom. vens de bouw van windparken op zee. Bovendien blijft de splitsings- wet nog steeds van kracht. Splitsing betekent dat Delta als holding niet kan blijven bestaan, omdat de kredietwaardigheid kle- dert. Zegt het bedrijf. Een voor de hand liggend scena rio is dat het bedrijf dan wordt op gedeeld en mogelijk deels ver kocht. Het knelpunt is de kerncen trale. Er wordt met Kamp gespro ken over een oplossing om de kerncentrale na splitsing finan cieel in de benen te kunnen hou den. Bij splitsing verliest de holding bovendien een belastingvoordeel van 21 miljoen euro. MIDDELBURG. Nanny Jansen uit Middelburg is gekozen tot vrijwil liger met de meeste passie. Jansen, die zich inzet voor Stichting Cho colate Lovers, won gisteren de VriendenLoterij Passieprijs van de Meer dan handen Vrijwilligersprij- zen 2015. Nanny Jansen is één van de drij vende krachten achter Chocolate Lovers. Ze maakt en verkoopt cho colade. De opbrengst gaat naar ern stig zieke kinderen, in de vorm van allerlei activiteiten. 'Nanny weet nieuwe vrijwilligers aan de winkel te binden en brengt veel Jansen maakt en verkoopt chocolade. De opbrengst gaat naar ernstig zieke kinderen, in de vorm van activiteiten. plezier en passie in het team', stel de de jury onder leiding van Eer ste Kamerlid Annemarie Jorrits- ma. Jansen deelt de prijs met Aaf Verkade van Onder Water in Lei den, dat zich inzet voor de stads natuur en het grachtenleven in die stad. De jury vond hen allebei even passievol. zit er waarschijnlijk niet in. In 2011 maakte Delta nog 82 mil joen euro winst, in 2012 81,1 mil joen, in 2013 74,8 en in 2014 65 mil joen. De winstcijfers over 2015 worden volgend voorjaar bekend gemaakt. Delta liet al wel weten over het eerste halfjaar 19,4 mil joen euro winst te hebben ge maakt. Sloecentrale Tegelijkertijd moest Delta 187,5 miljoen euro reserveren om (ko mende) met name verliezen op de gasgestookte Sloecentrale op te vangen. Die wordt uit de markt ge drukt door kolencentrales. Delta sluit per 1 januari zijn kolencentra le in Borssele. Overigens heeft de sluiting, het wegvallen van inkom- MIDDELBURG. Energiebedrijf Delta ziet volgend jaar de winst slinken tot 1,5 miljoen euro. Het verwacht dan ook geen dividend uit te kun nen keren aan de aandeelhouders: provincie en gemeenten. Dat staat in het financieel plan 2016. De hoofdoorzaak is dat de ener gieproductie verlies oplevert. Dat komt door overcapaciteit en in voer van gesubsidieerde groene stroom, met name uit Duitsland. Volgens Delta duurt die situatie nog minstens twee jaar voort. Voor 2016 wordt dan ook een om zetdaling van 300 miljoen euro voorzien. De omzet zal uitkomen op 1,1 miljard euro. Het magere resultaat komt niet uit de lucht vallen. De top van Del ta waarschuwde in 2014 al voor te ruglopende winsten. Door de ver liesgevende energiemarkt worden met name 2016 en 2017 zeer moei lijke jaren, misschien zelfs met ro de cijfers. De directie gaf de aan deelhouders te verstaan: dividend pagina 11: Ruim helft Zeeuwen actief als vrijwilliger door Frank Balkenende Winst Delta keldert in 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68