'Als je zelf in een rolstoel zit, hoop je ook dat iemand je meeneemt' Enige café Vossemeer schermt met Roosevelts Studenten HZ zoeken vrijwilligers om wensen cliënten Eilandzorg te vervullen SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Studenten HZ verbazen zich over de eenvoud van de wensen van cliënten Eilandzorg en zoeken vrijwilligers om wensen te vervullen. Een keer boeken halen in de bieb of ergens zomaar eens een frie tje eten. Als Nadine Kopmels, Marieke Knuijt, Anouk Smits en Chantalle Sturm zich de afgelo pen tijd ergens over verbaasd heb ben, is het wel de eenvoud van de wensen van de cliënten van Eiland zorg Schouwen-Duiveland. Voor een studieproject van hun studie social work aan de HZ Zeeland zijn de meiden een zoektocht naar vrij willigers voor deze zorgorganisatie gestart. De studentes hebben een systeem opgezet waarmee vrijwilligers en wensen cliënten goed zijn te matchen. Ze klopten de afgelopen maan den al aan bij het UWV, deelden flyers uit in Zierikzee en bellen de komende weken ondernemers om te kijken of er misschien leuke acti viteiten te organiseren zijn. Want Eilandzorg, met de locaties De Wieken en Mitt Hem in Zierikzee, staat te springen om vrijwilligers die -al dan niet op regelmatige ba sis - iets met de circa 45 cliënten willen doen. Dat kunnen gemeen schappelijke dingen zijn, zoals eens een keer achter de piano krui pen in het muziektheatertje dat Ei landzorg rijk is, geeft communica tiemedewerker Anoukh Bezuijen alvast een voorzetje. Maar hoe gro ter de vrijwilligerspool, hoe makke lijker het is ook individuele wen sen te vervullen en daar hecht Ei landzorg veel waarde aan. „Per soonlijke wensen, zoals een keer een visje halen op de markt of weer eens bij de voetbal kijken", somt stafmedewerker welzijn, Eve lien Buijs, wat voorbeelden op. Aan de vier studentes van HZ Zee land de opdracht vrijwilligers te werven en vernieuwende manie ren te bedenken om vrijwilligers te vinden. Op een persoonlijke ma nier, zodat de aanpak goed aansluit bij het kleinschalige karakter van Eilandzorg. Ook zetten de meiden een systeem op dat gebruikt kan worden om een match te maken tussen wensen van de bewoners en bereidwillige vrijwilligers. Om een beeld te krijgen van die wensen gingen Nadine, Marieke, Anouk en Chantalle direct na de start van hun studieproject met cliënten van Eilandzorg in gesprek. „Het opvallendst vonden we de simpelheid van wensen. Het gaat vaak om dingetjes die voor ons zo vanzelfsprekend zijn. Even naar de markt, die is hier zó dichtbij. Maar als je in een rolstoel zit, kun je er zonder hulp niet komen. Daar sta je normaal gesproken niet bij stil." Vrijwilligers Olga van Velt- hoven uit Zierikzee en Leo den Boer uit Brou wershaven komen met een clubje cliënten net het restau rant van Eilandzorg in Zierikzee binnenrollen voor een kop koffie. Vers terug van een wandeling rond Zierikzee. „Zouden die vrijwilligers er niet zijn, dan had ik dit rondje nooit kunnen maken", zegt een dame in rolstoel nagenietend van het omme tje buiten. „Als je zelf de hele dag in een stoel zit, hoop je ook dat ie mand jou een keer meeneemt", mo tiveert Den Boer zijn wekelijkse in zet. Van Velthoven: „Het is leuk om met mensen om te gaan en een praatje te maken. Het wordt ook wel gewaardeerd dat je dit doet." 'Er is een meneer die radijsjes wil kweken, maar er zijn ook cliënten die hulp zoeken voor de administratie' Van Velthoven is als vrijwilliger ook van de partij bij het koffierond- je en de bingo. Zeker als het om in dividuele behoeften gaat, is elk soort vrijwilliger - en elk aantal - welkom. Medewerker Evelien Buijs: „We kunnen een oneindig aantal men sen gebruiken. Er is een meneer die graag radijsjes en zo zou willen kweken, maar er zijn ook cliënten die hulp zoeken voor de administra tie. Het gaat niet om extreme wen sen, maar met alleen de activiteiten begeleiders red je het niet." Was er al het plan voor een Roose velt Informatiecentrum, gisteren presenteerden drie ondernemers hun initiatief voor het Huys van Roosevelt, een horecagelegenheid waar toeristen en inwoners iets kunnen eten of drinken. Het etablissement komt in de voormalige fietsenwinkel van Vos aan het dorpsplein aan de Raad huisstraat. Mensen die op het ter ras zitten, kijken straks uit op de kerk, het Roosevelt monument en het Ambachtsherenhuis, waarin vanaf volgend voorjaar het infor matiecentrum zit. Het Huys van Roosevelt is een initiatief van de Vosmeerders Rien Tholenaar, Paul Timmermans en Bas Quist. Die laatste verloor vorig jaar zijn baan bij Philip Morris. „Sinds die tijd werk ik vaak in mijn tuin", vertelde hij gisteren tij dens de presentatie van het plan in het dorpshuis. „Het komt regelmatig voor dat mensen mij vragen waar ze in het dorp een hapje kunnen eten of iets kunnen drinken. Dan moet ik Als het Roosevelt Informatiecentrum straks opengaat, worden er aardig wat Amerikanen verwacht ze teleurstellen, want er is nu niks." Met het initiatief richt het drie tal zich deels op de toerist. Zo wor den er aardig wat Amerikanen ver wacht als het Roosevelt Informatie centrum straks opengaat. Ook fiet sers of wandelaars die Oud-Vosse meer aandoen, zijn een doelgroep. Maar ook de eigen bevolking is straks welkom in het Huys van Roosevelt. DINSDAG 8 DECEMBER 2015 'n Friet j e of een vis j e eten door Esme Soesman Meer info: 0111-453410 of ebuijs@eilandzorg.com. Evelien Buijs, medewerker door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER. Meer en meer profileert Oud-Vossemeer zich als het dorp waar de roots liggen van de familie Roosevelt, die twee Amerikaanse presidenten voort bracht. BRUINISSE. Sinterklaas en de zwarte pieten werden gisteren in Bruinisse uitge- 3111L Gil JJ1CL zwaaid. De Bruse Club van Sinterklaas maakt er ieder jaar weer een spektakel t van. Na een feestje in de muziektent, vertrokken de bezoekers onder begelei- VCl ireKKeil ding van muziek naar de haven. „Nu is voor iedereen de sinterklaastijd afgeslo ten", zegt organisator Connie van der Weele tevreden, foto Dirk-Jan Gjeltema Nadine Kopmels, Chantalle Sturm, Leo den Boer, Marieke Knuijt en Anouk Smits (vlnr) temidden van de wandel club van Eilandzorg. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59