Jubileumboek vol foto's Er zit nog groei in ropa ZEELAND 9 Twitter Erwin Bovendeur @erwinbovendeur Van de 15 mensen die ik het heb ge vraagd, hebben er welgeteld 2 een #NLAlert gekregen. Luchtalarm toch nog maar even in de lucht houden? Uw reactie Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Top- sy Baits is er een jubi leumboek samengesteld. Het is vooral een fotoboek gewor den met werk van de Middelburg se fotograaf Ruden Riemens. Gees van Hemert verzorgde de teksten in het boek. Zij geeft een sfeerimpressie van het bedrijf in de Wilhelminapolder: „Op de smalle, natte paden tussen de vij vers rijden busjes heen en weer als in een niemandsland zonder verkeersborden. Er groeit zeekraal en lamsoor. In de bassins ligt hier en daar een vlot met een machine erop. Oogstmachines om zagers uit de vijvers te vissen. Er is ook een speciale oogstmachine om wier (soorten die de zagers niet lusten) uit het water te vissen. Buiten bij de vijvers klinkt ergens in de verte een knal om meeuwen en andere rovers af te schrikken. De vogels zitten in groten getale roerloos te wachten op het voeren van de zagers om een graantje mee te pikken." De kweek van zagers staat volgens direc teur Bert Meijering van Topsy Baits op het punt op diverse terreinen door te breken. Het Zeeuwse be drijf heeft op dit moment een monopoliepositie, met klanten op alle continenten, behalve Ant arctica. Meijering: „Verwerken van zagers in visvoer heeft de toekomst." Er wordt onderzoek gedaan naar het drogen - verkor relen - van zagers. Dat product blijkt heel geschikt voor de gar- nalenkweek. Er wordt ook gekeken naar zo genaamde combinatieteelt: Zeeuwse tonglarven groeiden goed op larven van zagers. Een hele nieuwe tak betreft de teelt van zeepieren voor medi sche en farmaceutische toepas singen. Uit de hemoglobine van de zeepier wordt een bloedver vanger ontwikkeld. Hemoglobi ne van zagers zou gebruikt kun nen worden voor het kweken van gist. De toekomst vraagt meer pro ductie. Bij de Zeelandbrug is in 2013 een tweede locatie geopend. Foto-oproep Top 5 O @pzcredactie O facebook.com/depzc @pzcredactie A O-ttatt DINSDAG 8 DECEMBER 2015 0v telefoon is Juist ingesteld «oor l-Uert. JP de Zeeuwse klei Een proef die gisteren werd ge houden met NL-Alert lijkt gro tendeels geslaagd, maar niet ie dereen heeft het controlebe- richt gekregen. Het was de eer ste keer dat vrijwel alle smart- phones op alle netwerken het bericht konden ontvangen. Meer basisscholen stappen af van de Cito-eindtoets. In plaats daarvan kiezen ze dit schooljaar voor de IEP Eindtoets. Pim kreeg zestien duimpjes om hoog voor zijn reactie: „Na 20 jarige onderwijs ervaring kan ik u melden dat ik nooit iets in die Cito-toets heb gezien." Julia is het niet met hem eens: „Alleen varen op het advies van de ba sisschool vind ik (met 40 jaar er varing voortgezet onderwijs) on voldoende." Topsy Baits: 25 jaar zagerkweek. Boek te bestellen via www.topsybaits.com Vogels wachten tot ze een graantje kunnen mee pikken. Speciaal ontwikkelde machine voor de verpakking van zagers. Is uw huis of tuin feestelijk ver sierd voor de kerstdagen en heeft u daar foto's van ge maakt? Plaats de foto's dan in ons kerstalbum en deel ze met de bezoekers van onze site. Ga naar: www.pzc.nl/foto 1. Nog geen spoor van vermiste Gerco Murre 2. Basisscholen stappen af van Cito-toets 3. 20 keer ingebroken in Zee land dit weekend 4. 'Sinterklaas'-inbraken alle maal in middag en avond 5. 'Vlissinger moet zo snel mo gelijk gevangenis in' Kijk op www.pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37