Stakende stemmen, tot Het Kompas wint Officier wil Vlissinger snel laten opsluiten Gesteggel over nieuwe bestemming voor de 250 vogels van Utropia WALCHEREN 7 Maar liefst vier stemron des had de kinderge meenteraad maandag avond nodig in het stadhuis van Vlissingen om tot een oordeel te komen. Geen van de fracties van de Theo Thijssen- school, het Kompas, De Wissel en Sint Josefschool waren van zins om compromissen te sluiten of coalities aan te gaan. De leerlin gen van de groepen zeven en acht hingen te sterk aan hun eigen voorstellen voor een 'leuk le- ren'-project in Vlissingen. De in zet was hoog: een budget van drie duizend euro om het winnende plan uit te voeren. Natuurspeelplaats De stemmen bleven staken, zelfs met de extra stem die vier 'echte' leden van de Vlissingse gemeente raad mochten uitbrengen. Die ging naar het speelstrandidee van De Wissel, met trampolines en pingpongtafels op het Badstrand. Het hielp de school niet: in de laat ste geheime stemronde ging het tussen de Theo Thijssenschool met hun natuurontdekpad en Het Kompas, dat een natuurspeel plaats voorstond. Het Kompas be haalde de meerderheid. Uit hun midden wordt Koen Ye als nieu we Zeeuwse ambassadeur voor Madurodam op 19 januari geïnstal leerd in Den Haag. Bovendien gaan de school en de gemeente Vlissingen de natuurspeelplaats aanleggen. Met het geld van het nationale attractiepark en ProDe- mos, het voorlichtingsbureau voor democratie dat de kindergemeent eraden organiseert Pleidooien Aan het democratische besluit gin gen maandag anderhalf uur gepas sioneerde pleidooien en kritische ondervragingen vooraf. De leerlin genfracties ontzagen elkaar in niets. „Een natuurpad met bordjes met vragen en antwoorden, wat is daar nog aan als je het één keer ge daan hebt?" En: „Waar blijft het thema 'leuk leren' bij een strand- speelplaats?" Ook onderhoud, bud getbewaking en bescherming te gen vandaliserende hangjongeren werden als bezwaren opgewor pen. De Sint Josef moest haar plan voor een computerspel met sport- workshops als prijs hard verdedi gen tegen de kritiek dat ze kinde ren wéér achter een beeldscherm hielden. In de verdediging werd ge schermd met sociale vaardighe den, 'samen leren spelen' en mooie samenwerkingen die de projecten betaalbaar hielden en maatschappelijk belang gaven. Met de houtwerkplaats van Ar duin, met de strandwacht, met Staatsbosbeheer. Tegen geldtekor ten werd crowdfunding inge bracht. Het duurzame van de steeds met scharrel- en snoeihout te vernieuwen natuurspeelplaats van Het Kompas gaf de doorslag. Er wordt een plek gezocht. 'Het natuurpad heeft leuke borden, met vragen over wat je ziet' 'Dit is een BRein quiz extreem: een spel met best lastige vragen' 'Kinderen zitten zo vaak achter 'n beeldscherm. Ze moeten de natuur in' 'We willen een speelstrand met voor iedereen wat leuks' S. moest gisteren voor de recht bank verschijnen omdat hij de af gelopen twee jaar onder andere in Vlissingen en Goes voor de nodi ge problemen zorgde. Als hij flink heeft gedronken, weet hij zich niet meer te beheersen en gaat hij dingen vernielen, mensen bedrei gen of daadwerkelijk slaan. Twee weken geleden werd hij nog aan gehouden omdat hij voor zulke problemen zorgde, bekende de Vlissinger gisteren tegenover de Middelburgse rechters. „Als ik ge dronken heb, gaat het niet hele maal lekker. Dan ben ik verve lend", erkende de Vlissinger. „En dan gaat er wat kapot", vulde een van de rechters aan. Ook consta teerde ze dat de incidenten ge welddadiger worden. Ze waar schuwde de Vlissinger dat er een moment kan komen dat 'u echt de verkeerde tegenkomt'. De reclassering vindt dat S. voor twee jaar opgenomen moet worden in een zogenoemde Instel ling voor Stelselmatige Daders (ISD). Daar kan hij behandeld worden aan zijn alcoholprobleem. Vrijwillig lukt het hem niet om van zijn verslaving af te komen, zo zei ook de officier van justitie. Hij wees erop dat hij na enkele weken begeleiding bij een kliniek gestopt was met de behandeling. Om die reden eiste hij ook dat de man voor twee jaar gedwongen opgesloten wordt in de inrich ting. Uitspraak 21 december. Tropische vogel- en plantentuin Utropia sloot op 1 november nood gedwongen de deuren, omdat het gebouw niet voldeed aan de eisen van dierenwelzijn. Sindsdien is ei genaar Ricardo Brasser op zoek naar een bedrijf dat de vogels wil overnemen. Hij dacht een goede partij te hebben gevonden in de Berkenhof. „Ik betwijfel of ze wel echt zo hun best hebben gedaan als ze hadden toegezegd", zegt een teleurgestelde Brasser. Antes reageert heel stellig: „Wij willen al heel lang uitbreiden met vogels en hebben daar begin 2014 vergunningen voor aangevraagd. Die aanvragen lopen nog steeds. Het plan was er dus al voordat Utropia dicht moest. We hadden 'We concluderen dat vogels niet passen bij het concept van het Tropisch bos' best vogels willen overnemen, maar zo lang er geen vergunning is, houdt het op. Ik wil graag net jes de formele trajecten volgen." Nu de Berkenhof is afgehaakt, heeft tropische plantenwereld Omnium in Goes volgens Brasser besloten een deel van de vogels over te nemen. Omniumdirecteur Dies van de Velde zegt echter dat van overname geen sprake is. „Op verzoek van Ricardo hebben we een gesprek gehad om de mogelijk heden te bekijken. We zijn tot de conclusie gekomen dat vogels niet passen bij het concept van het Tro pisch bos. Bovendien is de vegeta tie ongeschikt voor zoveel vogels. Om die redenen hebben wij ons teruggetrokken nog voordat Ber kenhof dat deed." Brasser is verbaasd over de uit spraken van Van de Velde en hij wil er inhoudelijk niet verder op ingaan. Op de vraag wat er nu met de vogels gaat gebeuren, ant woordt Brasser: „Ik hoop en ik ga er nog steeds van uit dat alle vo gels voor het einde van het jaar weg zijn." Tot die tijd verzorgt Brasser de dieren op eigen kosten, zo'n zesduizend euro per maand. DINSDAG 8 DECEMBER 2015 door Claudia Sondervan De winnende delegatie van basisschool Het Kompas uit Oost-Souburg viert het succes met burgemeester Letty Demmers (rechtsachter). De nieuwe Zeeuw se ambassadeur voor Madurodam is Koen Ye, linksvoor, foto Lex de Meester Benjamin Nienhuis, Theo Thijssen Asley Meulmeester, Sint Josef Koen Ye, Het Kompas Florence Bokmans, De Wissel MIDDELBURG. Vlissinger Marco S. (30) moet over twee weken di rect worden opgepakt, zo vindt officier van justitie Rob Ramme- loo. Dat moet gebeuren om op die manier ervoor te zorgen dat hij zo snel mogelijk behandeld kan worden. door Ellen Jobse MIDDELBURG. Berkenhofs Tropical Zoo in Kwadendamme ziet af van de overname van de 250 Utropiavogels. Jeroen Antes van de Berkenhof zegt dat het niet haalbaar is gebleken om in een tijdsbestek van twee maan den alles vergunning- en budgettech- nisch rond te krijgen. Dies van de Velde, directeur Omnium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35