Enige café Vossemeer schermt met Roosevelts 2 Corporatie heeft nu geld 6 WALCHEREN Woningcorporatie vraagt gemeente Middelburg om ruimte voor nieuwe huurhuizen in Woonvisie tot 2020. Singer-songwriters naar De Spot Zevenhonderd oliebollen MIDDELBURG. Woongoed Middel burg heeft nu al weer geld om nieuwe sociale huurwoningen te bouwen. De woningcorporatie dringt er bij de gemeente op aan om daarvoor ook ruimte te krij gen in de nieuwe Woonvisie voor de jaren tot 2020. In 2013 verklaarde directeur Eric de Ceuster nog dat de corpora tie 'minstens vijf jaar' geen nieu we huizen meer zou kunnen bou wen. De oorzaak was geldgebrek door de verhuurdersheffmg. Die zorgde voor een forse daling van de inkomsten van Woongoed Mid delburg. In de prestatie-afspraken die de gemeente vorig jaar heeft gemaakt met Woongoed, is hier mee ook rekening gehouden. Dan is het toch wel vreemd dat Woongoed nu ineens stevig aan de deur klopt, reageerden meerde re fracties in de gemeenteraad gis teravond tijdens een vergadering van de commissie ruimte over de Woonvisie. Dus, wilde Hans Krab bendam van de Christenunie we ten, wat is er veranderd? „Het kwam voor ons ook als een verrassing", erkende wethou der Chris Dekker. „Maar Woon goed heeft een reorganisatie ach ter de rug en zich aangepast aan de verhuurdersheffing. De corpo ratie heeft nu de balans opge maakt en de situatie is wezenlijk Door lagere lasten, minder investeringen en lage rente heeft Woongoed weer geld om huizen te bouwen. anders dan een jaar geleden." Dat blijkt ook uit een brief van Woon goed aan de raad. Daarin noemt di recteur De Ceuster drie oorzaken voor de nieuwe mogelijkheid om te investeren: lagere bedrijfsla sten, beperking van de investerin gen in de afgelopen tijd en de lage rente op geleend geld. Woongoed wil met name ruim te voor nieuwbouw van sociale huurhuizen rond winkelcentrum Dauwendaele, in de volgende fase van de Veersche Poort en in de binnenstad (in het bijzonder de Kanaalweg, het gebouw van Scoop en nabij Ramsburg). Het gaat met name om appartementen voor ouderen, kleinere eengezinswo ningen voor mensen met een laag inkomen en speciale doelgroepen als studenten en vluchtelingen met een verblijfsstatus. Wethou der Dekker voegde eraan toe dat Woongoed ook wil bouwen op de locatie van Lété aan de Grevelin- genstraat. Oud-Vossemeer profi leert zich meer en meer als het dorp waar de roots liggen van de familie Roosevelt, die twee Ameri kaanse presidenten voortbracht. Was er al het plan voor een Roose velt Informatiecentrum, gisteren presenteerden drie ondernemers hun initiatief voor het Huys van Roosevelt, een horecagelegenheid waar toeristen en inwoners iets kunnen eten of drinken. Het etablissement komt in de voormalige fietsenwinkel van Vos aan het dorpsplein aan de Raad huisstraat. Mensen die op het ter ras zitten, kijken straks uit op de kerk, het Roosevelt monument en het Ambachtsherenhuis, waarin vanaf volgend voorjaar het infor matiecentrum zit. Het Huys van Roosevelt is een initiatief van de Vosmeerders Rien Tholenaar, Paul Timmer mans en Bas Quist. Die laatste ver loor vorig jaar zijn baan bij Philip Morris. „Sinds die tijd werk ik vaak in mijn tuin", vertelde hij gis teren tijdens de presentatie van het plan in het dorpshuis. „Het komt regelmatig voor dat mensen mij vragen waar ze in het dorp een hapje kunnen eten of iets kun nen drinken. Dan moet ik ze te leurstellen, want er is nu niks." Met het initiatief richt het drie tal zich deels op de toerist. Zo wor den er aardig wat Amerikanen ver wacht als het Roosevelt Informa tiecentrum straks opengaat. Ook fietsers of wandelaars die Oud- Vossemeer aandoen, zijn een doel groep. Maar ook de eigen bevol king is straks van harte welkom in het Huys van Roosevelt. De initiatiefnemers presente ren het daarom ook nadrukkelijk als een plan dat de leefbaarheid verbetert. In de regio Concert: opera in een licht jasje Koor A58 en een projectkoor ge ven zaterdag een concert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het gaat om een opera in een 'licht' jasje. Het eerste deel van het programma bestaat uit het gezongen kerstverhaal, in het tweede deel presenteert koor A58 'een muzikale waaier in kerstsfeer'. Kaarten kosten 12,50 euro en zijn te koop bij boekhan del 't Spui in Vlissingen, via secretariaat@koora58.nl en aan de zaal. Het concert begint om 20.00 uur in de Sint Jacobskerk aan Oude Markt 2 in Vlissingen. Winterfair in Ontmoetingskerk Op zaterdag 12 december wordt in de Ontmoetingskerk in Mid delburg de jaarlijkse winterfair gehouden. Van 9.30 tot 14.00 uur kan men op deze kerstmarkt aan de Oosterscheldestraat 1 terecht voor onder meer kerststukjes, een boekenmarkt, (kerst)kaarten en brocante spulletjes. Kinderen kunnen deelnemen aan een workshop. Kerstmarkt in Paauwenburg Wijkraad Paauwenburg en Majo raat houden zaterdag een kerst markt in Vlissingen. De kerst markt begint om 13.00 in en rondom Majoraat en bestaat uit kramen met hapjes, erwtensoep, glühwein en warme chocolade melk. Ook worden ter plekke oliebollen gebakken. Er wordt muziek gemaakt en er is een bak- competitie: Heel Paauwenburg Bakt! Wie bakt de lekkerste kersttaart? Mijn dorp, mijn stad Drie singer-songwriters komen vrijdag naar De Spot in Middel burg. Björn van der Doelen, Mat hijs Leeuwis en Jeroen Kant zijn alle drie afzonderlijk druk met hun solocarrière, maar op uitno diging van De Spot hebben ze besloten hun krachten te bunde len en zij aan zij eikaars liedjes te brengen. Van der Doelen was jarenlang profvoetballer bij PSV en ging op zijn 29e met pen sioen om zich op de muziek te richten. Zowel Leeuwis als Kant gingen een keer met de pu blieksprijs van De Grote Prijs Van Nederland aan de haal. Kant was een zomer lang te zien op tv in het programma De Beste Sin ger Songwriter. Het optreden be gint om 21.30 uur. Kaartjes kos ten 6,50 euro. De Klimop, 14.00-16.00 uur - Welfare activitei ten, waaronder kaarten maken en handwerken De Koehoorn ,Ma- riekerke 13, 09.00-12.00 uur - Workshop 'ijstaart decoreren' ZenC, Markt 21, 10.15-12.15 uur - Jaarafsluiting van het schrijfcafé; Markt, 15.00-22.00 uur - ijsbaan geo pend; Gymzaal Roozenburglaan, Wijdaudwars- straat II-2,15.30- 16.30 uur - Sportac tiviteit voor kinde ren uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 17.00-17.30 uur - Voetballen voor kinderen uit groep 3 t/m 8; Gymzaal Getij, Oosterschel destraat 18a, 14.45- 15.45 uur - Sportac tiviteit voor kinde ren uit groep 3 t/m 5; 15.4S-16.45 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Zeeuwse Biblio theek, 13.30-15.30 uur - Lezing Joost Bakker over 'De schilders van de Veerse Kaai'; De Spot, 19.00-21.00 uur - Ideebijeen komst over zoek machines en so cial media; Volkssterren wacht, Heren gracht 52,19.30- 21.00 uur - VPRO Tegenlicht Meet- Up 'Race naar de ruimte'; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Vertoning 'Holland, Natuur in de Delta' De Tweemaster, Jan de Priester straat 2,16.00- 17.00 uur - Kleuter- gymnastiek Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Seniorenvolleybal voor mannen Ter Reede, 13.30 uur - Kerstbingo; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur - Kleutergym Hervormd Jeugd- gebouw, 14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten Woongoed gaat weer bouwen door Maurits Sep door Rob Paardekam VLISSINGEN Tijdens Kerk biedt Podium treden op 11 december twee ensembles van amateurmusici op in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg. Het Parlando Kwartet en Ensemble Tancordes geven een concert om 20.00 uur. MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG Coverbands voor Serious Request in 't Schuttershof In café 't Schuttershof in Middelburg treden verschillende cover bands op tijdens een benefietavond voor Serious Request. LZRS, Leftovers en Co pycat zullen vrijdaga vond 4 december op treden in café 't Schut tershof in Middelburg. Het concert duurt van 21.00 tot 02.00 uur. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Wintermarkt in dorpskerk MIDDELBURG In de dorpskerk (foto) van Nieuw- en Sint Joosland wordt zater dag van 14.00 tot 16.30 uur de jaarlijkse wintermarkt gehou den. In de kerk staan stands met hebbedin getjes, paté, oliebol len en kerststukjes. Buiten zijn er activitei ten voor de jeugd. De opbrengst is bestemd voor het groot onder houd dat dit jaar aan de kerk is gepleegd. MIDDELBURG Cursus stervenden bijstaan Stichting Dharmacen- trum Padma Öselling Middelburg start in 2016 met een nieuwe cursus 'stervenden bij staan'. Op 12 decem ber vindt de introduc tiedag plaats. De Po- wa-cursus leert om stervenden bij te staan vanuit de Tibet aanse traditie. De in troductiedag duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur. www.despotmiddelburg.nl. VLISSINGEN. Zevenhonderd olie bollen voor de oudste inwoners van de jarige stad. Samantha van de Marei (rechts) deelde de trak tatie maandag uit in Ter Reede. De oliebollenbakster uit Sevenum is per deze winter de opvolgster van het echtpaar Van de Korput, die zowat drie decennia de gebak kraam in de Vlissingse binnenstad uitbaatte. Voor de twee maanden dat de kraam staat, woont ze in een woonwagen op een camping. Vlissingen bevalt haar: „Ik hoop dat ik hier nog jaren sta. De men sen zijn vriendelijk, ledereen is in voor een praatje. Ik merk dat veel ouderen daar ook om verlegen zit ten. Daarom bedacht ik dit." foto Lex de Meester KOUDEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG OOST-SOUBURG SEROOSKERKE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34