14% TO©S 'Ontmantel kering voor gezond milieu' Al Gore maakt indruk met zijn klimaatspeech w €118,00 €59,?,5 Overstappen Eerste kunstlong Zwemschool Zeeland op 1 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl De Oosterscheldekering moet worden ontmanteld. Uw Mening paul kusters Nieuw boek Nel Verhoeven dinsdag Marleen Blommaert Het zijn weer de over- stapweken! Ik krijg daar altijd een warm gevoel van. Vergeet Kerst, ver geet de Sint, overstappen daar gaat het om. Ik kijk altijd uit naar het vergelijken van al die basis pakketten, al die aanvullende ver zekeringen en de tandpakketten. Begin december maak ik een op zetje. Een spreadsheet met alle ge maakte en alle vergoede kosten, alle collectiviteitkortingen, de kor tingen die ik kreeg vanwege een hoger eigen risico en de korting omdat ik mijn eigen zorgverzeke raars niet meer kan kiezen. Dat Is er werkelijk iemand die in staat is om het optimale pakket te kiezen? zet ik af tegen alle verzekeringen en hun voorwaarden. Dan bepaal ik waar mijn optimum lag en of ik dat gerealiseerd heb. Met ande re woorden, heb ik de juiste keu ze gemaakt en zit ik bij de goede verzekering? Ieder jaar weet ik precies of er verandering nodig is en waar ik die moet halen. Want ik hou ook een database bij van al le wijzigingen in de polisvoor waarden van alle pakketten van al le maatschappijen. U denkt nu, echt waar? Nee, na tuurlijk niet. Is er werkelijk ie mand die in staat is om het opti male pakket te kiezen? Zegt u ja? Kom dan maar op met dat reken model. Maar kiezen is het mantra van deze tijd: Gij zult kiezen! Want dat is goed voor u. Ik declareerde laatst een fors be drag en kreeg minder dan de helft uitgekeerd. Toen ik belde was de reactie nadat ik mijn gegevens gaf snel en duidelijk. 'Oh, ik zie het al: dat is een automatische fout'. Het werd gecorrigeerd, maar al leen omdat ik belde. Een automa tische fout, een mooi woord voor een fout van de bank in uw na deel. Mijn zorgverlener meldde me laatst dat hij 'van de verzekering' de injecties, die ik overigens al zelf betaalde, niet meer zou mo gen toedienen. Alleen als ik het consult zelf zou betalen. Kortom: een boel gedoe, hoge ver zekeringskosten en hoge zorgkos- ten. Ik denk inderdaad dat we moeten overstappen. Naar een ander en menselijker model, kan dat ook? Ik betaal mijn rekeningen altijd op tijd. toosenhenk.nl i SELfc STEEÏ5S VAKER SPLIJTZWAM INI FAMILIES Op de Intensive Care afde ling van het ADRZ in Goes is voor het eerst een pa tiënt met succes behandeld met een kunstlong. Deze behandeling wordt uitslui tend toegepast als een klas sieke behandeling met me dicatie en beademing niet meer volstaat. Deze techniek zorgt ervoor dat zeer zieke patiënten bij wie elke hoop op verbete ring vervlogen is, toch een kans maken op genezing. De patiënt maakt het goed. De kunstlong is afgekop peld en zijn eigen longen doen het weer. Nel Verhoeven, die aan het hoofd staat van de acade mie Economie Manage ment van de HZ in Vlissin- gen, presenteerde gisteren haar nieuwe boek 'Het be geleiden van praktijkonder zoek'. Het is een gids voor docenten die studenten be geleiden bij hun (afstu deeronderzoek. Verhoeven deed onderzoek naar statistiekonderwijs op hogescholen en universitei ten. Ze promoveerde in 2009 op dat onderwerp. Zwemschool Zeeland in Vlissingen is voor het zes de achtereenvolgende jaar uitgeroepen tot het beste Nederlandse zwembad in de categorie tot honderd duizend bezoekers per jaar. De titel werd gisteren toe gekend in Apeldoorn. De verkiezing kwam tot stand door een peiling onder de bezoekers van de zwemba den. Mensen Dat is de dringende boodschap van directeur Bert Meijering van de Zeeuwse zagerkwekerij Topsy Baits. „De Oosterschelde is tegen woordig een zeearm, met de na druk op arm. De rivieren zullen weer voedingsstoffen naar de Delta brengen. Vanuit milieuoog punt zijn de deltawerken een ramp." Voor Meijering aan de zager kwekerij begon werkte hij van 1977 tot 1985 bij de Milieudienst van Rijkswaterstaat in Zeeland. Doorspoeling is wat hem betreft het toverwoord voor een goede waterkwaliteit: „Je ziet hoe het Veerse Meer is opgeknapt van een gaatje, alleen de dynamiek van het getij ontbreekt nog." Over de veiligheid maakt hij zich geen zorgen. Het verhogen en/of overslagbestendig maken van de dijken is volgens hem een reële optie. Ook wat de kosten betreft ziet hij voordelen: „Het onderhoud van de stormvloedke ring kost tientallen miljoenen per jaar. Het zou van wijsheid ge tuigen als we zeggen: de delta werken zijn een vergissing ge weest. De natuur staat te pope len om haar plek weer in te ne men. Net zoals we nu de rivieren meer ruimte geven en beken weer laten meanderen. Dat is een enorme verrijking van onze eigen leefomgeving!" 'Vanuit milieuoogpunt zijn de deltawerken een ramp geworden' Klimaattop Parijs De 20-jarige studente deltamana- gement aan de HZ University of Applied Sciences stond al om kwart voor zeven 's ochtends aan de ingang om pasjes te scan nen van deelnemers aan de raads vergadering van de World Busi ness Council of Sustainable De velopment. Gelukkig zat haar dienst erop toen de voormalige Amerikaanse vicepresident Al Gore aan de beurt was om een zaal vol directeuren van grote in ternationale bedrijven toe te spreken. Zodat ze mee kon luiste ren. „Zijn speech was wel heel in drukwekkend. De meeste infor matie die hij gaf hebben we tij dens onze studie ook gehad, het ging om de manier waarop hij al le bedrijven aanspoorde om werk te maken van het klimaat. En de passie waarmee hij dat deed." De urgentie om het klimaat te verbeteren druipt van de confe rentie af, merkte Smits, maar ze had er wel op gerekend dat de be drijven concretere maatregelen zouden aankondigen dan nu ge beurde. „Het was vooral een poli tieke discussie over de noodzaak van innovatie, maar de vraag blijft toch wel: hoe precies?" 'De vraag over innovatie blijft hier toch wel: hoe precies?' -49% 3 dagen uitwaaien in Noordwijk! Reactie? Tips? 337 reacties JE ZUS. ZE VRAAST WAAROM TANTE BIT JAAR NIET BIJ IB MET KERST GOES VLISSINGEN VLISSINGEN BROUWERSDAM Weekendkaarten Concert at Sea zijn al uitverkocht Er is nog geen artiest be kend - op organisator Blof na - maar alle weekendkaar ten voor het popfestival Concert at Sea (op 1 en 2 juli 2016) zijn sinds gisteren uitverkocht. Niet eerder vlo gen de tickets zo snel weg. Morgen worden in het ra dioprogramma Giel op 3FM de eerste artiesten bekend gemaakt. Donderdag begint om 10.00 uur de verkoop van de dagkaarten. door Jan van Damme MIDDELBURG. Haal de drempels en de schuiven uit de stormvloed kering. En zet de Philipsdam open. Alleen op die manier kan het natuurlijke milieu in de Oos- terschelde en andere deltawate ren gezond worden gemaakt. Zeeland 8 en 9: Zagers kweken op de Zeeuwse klei Bert Meijering door Ernst Jan Rozendaal PARIJS. Op de Vlissingse Nadine Smits maakte Al Gore gisteren tij dens de klimaattop in Parijs niet de meeste indruk met wat hij zei maar met hóe hij het zei. „Hij zet te echt wel druk op de aanwezi- gen. De PZC volgt deze week de belevenissen van Zeeuwse studen ten in Parijs. Nadine Smits, student HZ Hotel Astoria*** 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Ontvangst met warme chocolademelk Gratis Wi-Fi in het hotel v Hotel op 500 meter van het strand informatie H0TELDEAL.NL/K12081 zmaazo-tou27300° C. 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2