Jandino Asporaat nu ook in de bioscoop Verzetsheld Hebe Kohlbrugge legt krans Scherpe kritiek op beleid Hoofdredacteur PZC vertrekt De foute kersttrui is hip Volgens de Kinderombudsman wordt er te weinig rekening gehouden met de kwetsbaarheid van met name de jongste vluchtelingen in Nederland. In Hart Ziel De lijfspreuk van de familie: Jaap Toorenaar verzamelt ze DEN HAAG. De opvang van vluchte lingenkinderen schiet tekort. Som mige kinderen moesten afgelopen jaar al verschillende keren verhui zen. De Kinderombudsman vindt dat de overheid in de asielprocedu res veel meer oog zou moeten heb ben voor het welzijn van jonge vluchtelingen. Kinderombudsman Mare Dul- laert kraakt in de vandaag te ver schijnen Kinderrechtenmonitor harde noten ten aanzien van het vluchtelingenbeleid van de over heid. Volgens Dullaert wordt er veel te weinig rekening gehouden met de kwetsbaarheid van met na me de jongste vluchtelingen. Dullaert is in zijn jaarlijkse ana lyse van de kinderrechten kritisch over de ontwikkelingen in de vluchtelingenopvang. Op sommi ge locaties wordt volgens hem veel te weinig aan onderwijs voor jonge vluchtelingen gedaan. Bo vendien worden de kinderen van hot naar her gesleept. „Door de re cente instroom van grote aantal len vluchtelingen komt de opvang van kinderen in de knel", aldus de Kinderombudsman. Asielzoekers blijven door de enorme aanwas ook langer in tijdelijke locaties, of in de noodopvang. De Kinderom budsman vindt dit een uiterst zor gelijke situatie, vooral omdat 'een aantal opvanglocaties onvoldoen de geschikt blijkt voor kinderen'. Behalve gebrekkig onderwijs zijn er ook nauwelijks mogelijkheden voor andere activiteiten en heb ben de (getraumatiseerde) kinde ren onvoldoende toegang tot psy chische hulp. Het 'gezeul' met de kinderen vindt Dullaert misschien nog wel het ergst: „Door het gebrek aan op vanglocaties moesten vluchtelin genkinderen die in 2015 instroom den soms wel acht of negen keer verhuizen naar crisislocaties." Ook in zogeheten gezinsloca ties, waar gezinnen en kinderen worden geplaatst wanneer zij moe ten terugkeren, zouden kinder rechten onder druk staan. „Kinde ren lijden onder het gebrek aan perspectief van hun ouders en henzelf, beperkte privacy, slechte nachtrust, spanningen en de slech te financiële situatie van het ge zin." Kinderen die naar Nederland gevlucht zijn, bevinden zich in een bijzonder kwetsbare situatie, schrijft de Kinderombudsman. „Nu zij zich hier bevinden moet de overheid ervoor zorgen dat hun rechten net zo goed geborgd worden als die van alle andere kin deren." Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft meege werkt aan het onderzoek, aldus woordvoerder Jan Willem An- holts. „De Kinderombudsman is verschillende keren bij ons langs geweest." Het COA was gister avond nog niet bekend met de re sultaten van de Kinderrechtenmo nitor en kon om die reden niet 'in houdelijk reageren'. Sommige kinderen moesten het afgelopen jaar wel acht of negen keer verhuizen door gebrek aan opvanglocaties Jansen (56) kwam in 2006 naar Zeeland, na een carrière bij divers- se regionale dagbladen, waaron der de Apeldoornse Courant en het Dagblad van het Noorden. Hij leidde de PZC bij de overgang naar het tabloidformaat in 2007. In 2008 vierde hij met de krant het 250-jarig bestaan. Onder Jansen manifesteerde de redactie zich nadrukkelijker als multimediaal. Zo begon de krant onder meer met de inzet van ca- mera-j ournalisten. Jansen werd in mei door uitge ver De Persgroep gevraagd om op interimbasis bij De Gelderlander aan de slag te gaan. De ervaringen in het afgelopen half jaar zijn voor zowel directie als redactie aanleiding geweest om hem definitief en met onmid dellijke ingang als hoofdredacteur te benoemen. De Persgroep begint op korte termijn met de werving van een nieuwe hoofdredacteur van de PZC. Er is gekozen voor een proce dure waaraan zowel interne als ex terne kandidaten kunnen deelne men. De foute kersttrui is dé rage van deze feestmaand. Ook in Zeeland vliegen de opzichtige truien met truttig kerstmotief de winkels uit. 'Ze zijn grappig, leuk, gezellig en tegendraads.' PAGINA 25 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 257e jaargang nr. 289 Los nummer 1,95 8 december 2015 Abonneeprijs 1,11 o Later wat regen 'Stop gezeul met kind van vluchteling' door Koen Voskuil VLISSINGEN. Hoofdredacteur Peter Jansen (56) van de PZC stapt defini tief over naar De Gelderlander. Hij was al sinds mei van dit jaar, na het vertrek van Ad van Heiningen, waarnemer in Nijmegen. Zeeland 5: 'PZC staat nu dichter bij de lezers' 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND 2 &3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1