Chinees geld blijft weg voor ADO PZC presenteert de leukste winkels bij u in de buurt Wï PZC Handbalsters Angela Malestein en Debbie Bont concurreren om plaats in Oranje .fi SPORT 19 Een zege op Zweden vandaag tijdens het WK in Denenmarken kan goud waard zijn met oog op Spelen in Rio de Janeiro. Piart voor uw stad In het spelershotel van de Nederlandse handbalsters, aan de Deense kust, kijken de hoekspeelsters Angela Malestein en Debbie Bont uit naar de wedstrijd tegen Zweden. Het is voor Oranje de eer ste kans om bij het wereldkampi oenschap voor een verrassing te zorgen. In de haven van Karrebaeksmin- de, tien kilometer van speelstad Naestved, zit Oranje samen met vijf rivaliserende teams in een ho tel. Dagelijks treffen de speelsters tijdens het eten de Zweedsen. De aanstaande tegenstander, tevens de favoriet als het gaat om de zege in de groep. Misschien moeten ze vandaag, voor de wedstrijd, maar iets verder uit elkaar gaan zitten dan normaal. Platbodem Malestein (22) uit Spakenburg en Bont (24) uit Volendam durven absoluut nog niet te denken aan een huldiging op een platbodem in hun plaatselijke vissershaven. „Dan komt er vast geen hond kij ken", lacht Malestein. „Maar we kijken echt niet verder dan Zwe den. Ik weet het programma voor de rest van de week niet eens." In principe zijn de rechterhoek speelsters rivalen. In de eerste wedstrijden tijdens het WK deel den ze de speeltijd. Bont vond vooral de selectieprocedure tij dens het laatste voorbereidings- toernooi in Noorwegen spannend. „Ik had meer te verliezen dan An gela", verwijst ze naar Malestein, die de laatste twee grote toer nooien miste. Bont is al jaren een vaste waarde in Oranje. Voor dit WK was Ailly Luciano (Metz) de afvalster. Malestein: „Ik weet hoe rot zij zich nu voelt." Hoekspeelsters leven van hun snelheid, het vermogen om rap om te schakelen van verdediging naar aanval en vervolgens de 'mak kelijke' doelpunten te maken via de break. „Als je dan vijf ballen krijgt moeten er zeker vier in", weet Malestein. Wie van de twee de meeste snelheid heeft over de eerste veertig meter is nog niet ge test. „Dat is wel eens leuk om te proberen", stelt Bont. „In principe neemt Angela in haar spel iets ADO Den Haag wacht met smart op twee beloofde betalin gen van in totaal 1,9 miljoen eu ro door grootaandeelhouder United Vansen, het sportmarke- tingbedrijf van Hui Wang (foto). De Chinese ondernemer betaal de een jaar geleden zo'n 8 mil joen euro om ADO over te ne men van Mark van der Kallen. Met een storting van 1,5 miljoen euro zorgde Hui Wang er tevens voor dat de club uit Den Haag voor het eerst sinds 2006 een po sitief eigen vermogen had. Rode cijfers De jaarcijfers van ADO kleurden rood. De club presenteerde over afgelopen boekjaar een negatief resultaat van 700.000 euro. Nieu we problemen dreigen door het uitblijven van geld uit China. De grootaandeelhouder had ADO beloofd dit seizoen in drie termijnen een totaalbedrag van 3,7 miljoen euro over te maken. De eerste betalingen zouden op 30 september (700.000 euro) en 30 november (1,2 miljoen) bin nenkomen, maar de club heeft nog geen cent ontvangen. Algemeen directeur Jan Wil lem Wigt vreest dat ADO in categorie 1 van de KNVB-inde- ling belandt als Hui Wang niet snel geld geeft. Dat zou beteke nen dat de club onder curatele van de bond komt te staan. Op 18 de cember heeft een vergadering van aandeelhouders plaats. „Dat wordt een belangrijke dag", zei Wigt. Als het Chinese geld dan niet binnen is, moet ADO zijn ambities bijstellen. „We willen nog steeds naar het linkerrijtje, maar dat zal langer gaan duren." Op versterkingen in de win ter hoeft trainer Henk Fraser in ieder geval niet te rekenen. „Dat kunnen we op onze buik schrij ven", zei Wigt, die geen idee heeft waarom Hui Wang de ge maakte afspraken niet nakomt. „De communicatie is zeer pover. Afspraken niet nakomen kan na tuurlijk niet." Oud-speler Dick Advocaat pleitte er al voor om met een groep vermogende clubliefheb bers ADO terug te kopen. Wigt wilde niet ingaan op die optie. „Dat is koffiedik kijken. Ze zul len zich dan eerst moeten mel den." 'De communicatie is zeer pover. Afspraken niet nakomen kan natuurlijk niet' Jan Willem Wigt directeur ADO meer risico's, ze wil graag mooie doelpunten maken. Ik ben meer ie mand die voor zekerheid kiest. Die bal moet erin en hoe, dat doet er niet toe." Deide hoekspeelsters hebben een onbevredigend avontuur in het buitenland achter de rug. Bont was niet gelukkig bij Leipzig en stapte na een seizoen bij Dalf- sen afgelopen zomer over naar Handhold Kopenhagen. „In Leip zig miste ik vooral het menselijke. Misschien was ik ook wel een 'We gaan helemaal niet rekenen. Die huldiging in de haven van Spakenburg is nog ver' beetje onwetend bij de eerste keu ze voor het buitenland. Er waren meer Nederlandse speelsters en ik dacht dat het wel goed zou ko men. Ik merk nu in Kopenhagen dat ik er zelf ook anders in sta. Ik ben volwassener geworden, min der afhankelijk van anderen." Op haar plek Malestein is dit seizoen bij Bietig- heim, de verrassing van de Bun- desliga, op haar plek. De slechte herinneringen aan haar vorige club Blomberg zijn verdrongen. „Blomberg was dicht bij Neder land, maar die trainer.Het klik te niet, in het tweede seizoen ging het verkeerd. Met de trainer van Bietigheim, Martin Albertsen, is de verstandhouding beter. We hebben ook een ambitieus team dat kampioen kan worden en de Champions League wil halen." In Denemarken is een startbe wijs voor het olympisch kwalifica tie toernooi (OKT) het voornaam ste streven. Voorwaarde is een plaats in de kwartfinales en een overwinning tegen Zweden kan wat dat betreft goud waard zijn. „Zweden heeft goede speelsters. Fysiek zijn ze misschien ook iets beter dan wij. Maar wij zijn snel ler", roept Bont vol overtuiging. „We gaan helemaal niet rekenen", zegt Malestein. „Die huldiging in de haven van Spakenburg is nog ver weg." BELEEF MODE DINSDAG 8 DECEMBER 2015 'Hoeken' leven van snelheid door Herman Nijman DEN HAAG. ADO Den Haag is in financiële pro blemen gekomen door het uitblijven van be loofde miljoenen uit China. Een liquiditeits tekort van 1,3 miljoen euro dreigt, maakte de di rectie gisteren bekend. Angela Malestein juicht na zondag gescoord te hebben tegen Angola. Links Debbie Bont. foto's AFP en Henk Speppen (links) Angela Malestein Bianca Pauwels 46 jaar, Terneuzen Scandinavische, Italiaanse en Nederlandse damesmerken voor de vrouw die zelfstandig en sterk in het leven staat. Zo omschrijft eigenaresse Bianca Pauwels Beleef Mode. "Ik zeg altijd: vrouwen die hier binnenkomen moeten vriendinnen van de winkel worden. Als je hulpt nodig hebt, sta ik voor je klaar en anders moetje gewoon lekker rond kunnen snuffelen." Iedere week presenteert Hart voor Uw Stad de leukste winkels bij u in de buurt. Kijk op hartvooruwstad.nl en win 100 x €100 shoptegoed!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19