Tranendal bij Zeeuwse derdeklassers Scheidsrechter Tirions geeft er de brui aan bij Corn Boys-Oostburg SPORT 15 Philippine en Hontenisse winnen laatste duel voor onderlinge topper van komende zondag. mem Corn Boys-Oostburg 0-0: Scheids rechter Tirions hield het na 35 mi nuten voor gezien en staakte de wedstrijd. Hieraan voorafgaand had de leidsman binnen korte tijd vier keer geel (gelijk verdeeld over beide teams) en tweemaal rood voor de bezoekers getrokken. „Na die eerste rode kaart wil den sommige spelers al van het veld aflopen. Bij de tweede deden ze dit daadwerkelijk, waarbij er slechts enkele spelers op het veld achterbleven. Ik had geen zin in een discussie over wel of niet ver der spelen en heb toen de wed strijd gestaakt", aldus Tirions na afloop. Een dag eerder beleefde hij bij DFS-WHS in de derde klasse ook een tumultueus duel waarin hij drie keer rood gaf. IJzendijke-Clinge 1-2: Net als vorige week tegen Philippine luidde een foute terugspeelbal het eerste te gendoelpunt in. Sven d'Hooge pak te dit verlate Sinterklaascadeau met plezier uit: 1-0. IJzendijke, dat met twee A- en twee B-junioren in de basis was gestart, kwam langszij via Joël van Overloop uit een strafschop: 1-1. De beste kan sen waren hierna voor de thuis ploeg, maar op slag van rust kopte Thomas Leegwater aan de andere kant raak: 1-2. De tweede helft le verde enkele kansjes op voor bei de ploegen. In de slotminuut raak te Joël van Overloop uit een vrije trap het aluminium. Koewacht-Steen 0-1: In een gelijk opgaande eerste helft had de thuis ploeg pech met een inzet van Wout Rozijn tegen de onderkant van de lat. Na rust hadden de be zoekers meer balbezit, maar veel kansen kregen beide teams niet. Robin Mariman werd na een kwar tier matchwinnaar voor de bezoe kers door fraai de 0-1 binnen te schieten. Koewacht kreeg niet het verdiende gelijkspel, mede door dat de bal na een inzet van Ruud Martens van de lijn werd getrapt. Hontenisse-Sluiskil 2-1: Pas in de slotfase van de eerste helft kon Hontenisse tegen de fel gestarte bezoekers meer het initiatief naar zich toetrekken. Al snel leverde dit de openingstreffer van Niek Maerman op uit een afgeslagen hoekschop: 1-0. Halverwege de tweede helft werd Tom Rijk aan zijn shirt ge pakt en ging de bal op de stip, waarna Michel Colpaert de marge verdubbelde: 2-0. Kort voor tijd was ook Micky Imandt succesvol vanaf elf meter: 2-1. Een hectische Thomas Leegwater werd gisteren op slag van rust de matchwinnaar van Clinge in IJzendijke slotfase leverde geen doelpunten meer op, maar wel rode kaarten voor Randy van Overmeeren (2x geel) en Mike van Kolk. Schoondijke-Biervliet 0-3: Vooral in het eerste kwartier kreeg een goed voetballend Schoondijke en kele prima kansen om de score te openen. Het vizier stond echter slecht afgesteld bij vooral Brian Wesbeek, waardoor Ben Ongenae na twintig minuten aan de andere kant wél kon toeslaan: 0-1. Vijf mi nuten later maakte Jordy Verstra- eten er 0-2 van, waarna de thuis ploeg uit een vrije trap niet verder kwam dan de lat. Een kwartier voor tijd bepaalde Marcus Onge nae de eindstand op 0-3. Breskens-Aardenburg 3-1: De eer ste wedstrijd onder de nieuwe trai ner Elmar Lauret begon slecht toen Thomas Verstraete al na vier minuten de 0-1 op het bord bracht. Dit was ongeveer het eni ge wapenfeit van de bezoekers, ter wijl Breskens bleef volharden in het niet benutten van kansen. Pas halverwege de tweede helft brak invaller Soufian Doorns de ban, uit de rebound na een inzet van Marvin Meerman tegen de paal: 1-1. Een andere jeugdige invaller, Jelmer Ghijsels, bracht zijn ploeg op voorsprong (2-1), waarna Sou fian Dooms in de slotminuut de eindstand op 3-1 bepaalde. Hoofdplaat-Philippine 0-1: Het wa ren de bezoekers die de aanval zochten, terwijl Hoofdplaat zon der de afwezigen Marvin Cornelis en Niels Pielaat zich veelal noodge dwongen beperkte tot tegenhou den. Pas op slag van rust brak Jo ris Corijn de ban door de 0-1 bin nen te koppen. Kort na de thee werden Kevin Nielen en Roland van de Wege als invallers ingebracht, maar ook zij konden het scorend vermogen niet versterken, zodat het bij 0-1 bleef. Voor de Zeeuwse verte genwoordigers in de der de klasse A van het zon dagvoetbal was het gis teren een dag om snel te vergeten. Terneuzen ging op bezoek bij kop loper SC Kruisland met 7-2 onder uit, maar ook voor RIA W. (5-1 te gen Steenbergen), Luctor'88 (4-1 tegen Unitas'30) en Patrijzen (5-1 tegen Zundert) waren er grote ne derlagen. Het resultaat van die uit slagen: Terneuzen staat nu acht ste, voor RIA W, Luctor'88 en Pa trijzen dreigt degradatie of hoog uit nacompetitie. SC Kruisland-Terneuzen 7-2: Hoe wel de wind van grote invloed was, had SC Kruisland veelal het beste van het spel. De thuisclub kwam al vroeg op voorsprong door een doelpunt van Ahmed Di- di en scoorde daarna voor de rust nog eens twee keer. Nadat Can Ki- ran voor 1-1 had gezorgd, bepaal den Ferdi Yilmaz en Davy van Merrienboer voor een 3-1-rust- stand. Lorenzo de Groot leek de wedstrijd kort na de hervatting nieuw leven in te blazen (3-2), maar dat bleek achteraf gezien maar schijn. Nadat Ferdi Yilmaz Terneuzen lijdt tegen SC Kruisland de grootste nederlaag van het seizoen; het wordt 7-2 de marge weer op twee doelpun ten had gebracht, dreven Ahmed Didi, Anass El Gamili en Davy van Merrienboer de score op naar 7-2. Patrijzen-Zundert 1-5: Hoewel de eindstand anders doet vermoe den, bood Patrijzen Zundert, de nummer twee van de ranglijst, aar dig tegenstand. De eerste grote kans was voor Patrijzen via Yous- sef El Kannouch, maar daarna sloe gen de bezoekers hard toe. Uit een handvol mogelijkheden scoorde Zundert voor de rust vier keer. Pie- ter Dictus opende na zestien mi nuten de score, waarna het 0-2 en 0-3 werd door Gaynio Aarts. Fabi an Nelemans schoot daarna van ver de 0-4 binnen. In de tweede helft scoorde Marlo Janisse tegen voordat Denis Vucjic de wedstrijd in het slot gooide: 1-5. Unitas'30-Luctor'88 4-1: Unitas'30 kwam al binnen tien minuten op een 2-o-voorsprong en speelde daarna een gewonnen wedstrijd. Door een eigen doelpunt werd het 1-0, waarna Matthijs Broos de 2-0 binnenschoot. Davy Louwen dreef de marge in het laatste kwar tier van de eerste helft nog verder op, maar op slag van rust kwam Luctor'88 terug tot 3-1 door een De 5-1 -nederlaag van RIA W. bij Steenbergen was het zevende opeenvolgende verlies voor de Zeeuwse ploeg treffer van Rutger van Rossum. Unitas'30 drong na de hervatting niet echt meer en gaf pas vijf mi nuten voor tijd nog eens gas. De ingevallen B-junior Rick de Jong bepaalde de eindstand op 4-1. Steenbergen-RIA W. 5-1: Ria W bood voor de rust nog redelijk te genstand, maar teerde te veel op wat individuele oprispingen. Steenbergen was veel meer een collectief en mocht daarom als eni ge aanspraak maken op de drie punten. In de eerste helft scoor den Mike de Nijs en Stijn Barent- se 1-0 en 2-0. Na de rust werd het 3-0 door een doelpunt van Roy van Gils, voordat Sebastiaan Van- hijfte namens RIA doel trof. Via Jeroen Augustijn en Wouter Boot werd het 5-1. MAANDAG 7 DECEMBER 2015 Invallers wijzen Breskens de weg Breskens viert de gelijkmaker van Soufian Dooms tegen Aardenburg. Uiteindelijk kwam Breskens onder nieuwe trainer Elmar Lauret met een 3-1-overwin ning van het veld. foto Peter Nicolai door Jos van Belzen VLISSINGEN. Een week voor de top per tussen Philippine en Hontenis se boekten beide ploegen een over winning met minimaal verschil. Phi lippine won moeizaam met 0-1 bij hekkensluiter Hoofdplaat, terwijl Marco van Vlierberghe zag hoe zijn team met 2-1 te sterk was voor middenmoter Sluiskil. door Eddy van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73