Dag Sinterklaasje! Belangstelling voor internationaal opleidingscentrum in Terneuzen groot Adviesbureau Vigiles uit Terneuzen verkent de markt en is optimistisch over project. TERNEUZEN. De kansen voor de vestiging van een internationaal veiligheidscentrum in de Koegors- polder in Terneuzen worden steeds concreter. Dat heeft uitge breid onderzoek van adviesbureau Vigiles uit Terneuzen uitgewezen. Het centrum kan rekenen op be langstelling van tal van internatio naal opererende bedrijven en in stanties. Het centrum gaat zich richten op ondergronds bouwen, de chemische procesindustrie en de maritieme sector. Het onderzoek dat Vigiles on der leiding van oud-brandweer commandant Jeroen Meijering van Terneuzen het afgelopen jaar deed, werd mede-gefmancierd door onder meer de Westerschel- detunnel bv, H2K (brandweerop leidingen), ContaineR Media (ad vies en cursussen), de provincie en de gemeente. Het beveiligings concern Group4Securicor, dat aan vankelijk veel belangstelling toon de, is afgehaakt. Meijering: „Ze hadden andere ideeën over oplei dingen. Wij kiezen voor een veel bredere opzet dan alleen het oplei den en oefenen van veiligheidsper soneel. We tillen het centrum naar een hoger niveau. We testen, leiden op, oefenen en willen ons ook ontwikkelen tot een kennis centrum. Het moet een centrum worden dat een aanvulling vormt op wat er in andere internationale centra al wordt geboden. Dus meer dan basistrainingen." Dat is ook precies de insteek die interna tionaal aanspreekt. Volgens Meijering beschouwen oefencentra elders in Europa, zo als Engeland en België, het toe komstige centrum in Terneuzen als een belangrijke aanwinst. „Wij willen mensen onder meer leren hoe om te gaan met calamiteiten en hulpverlening onder bijzonde re omstandigheden. Het blijkt dat 'Over pakweg tien maanden hakken we definitief knopen door en moet in 2017 de bouw beginnen' in Europa behoefte bestaat aan een centrum dat in die richting opleidt en trainingen aanbiedt." In het recente verleden werd va ker geprobeerd een oefencentrum voor hulpverlening in de Koegors- polder op te zetten. Belangstelling was er direct al, maar met name internationale beveiligingscon cerns haakten af, toen de crisis in 2008 uitbrak. Meijering: „Het was destijds al spannend of het plan zou aan slaan en het wordt, nu het alle maal steeds concreter wordt, steeds spannender. We hebben in middels de kosten en de poten tiële klanten in kaart gebracht. In de volgende fase maken we de ont werpen en de bestekken en vra gen we de vergunningen aan. Ook de grond moet worden gekocht. Over pakweg tien maanden hak ken we definitief knopen door en dan zou in 2017 de bouw moeten beginnen." Uitgezwaaid en luidruchtig toegezongen door tientallen kinderen vertrok Sinterklaas gisteravond vanuit Hulst weer naar Spanje. Voordat Sint met Amerigo en zijn Pieten definitief afscheid namen, werd er voor het 's Landshuis, het tijdelijk onderkomen van de gasten, nog een klein feestje gebouwd. De met kerstlichtjes omhangen Pieten dansten er vrolijk op los. Burgemeester Jan Frans Mulder las gedichten voor die kinderen bij hun bezoek aan het Sinterklaashuis op papier hadden gezet. De vierjarige Sem bekeek de dolle pret aan de hand van zijn moeder. Nee, echt erg vond hij het niet dat Sinterklaas weer vertrok. „Hij komt toch volgend jaar weer terug en ik heb al cadeautjes gekregen." Na een rondje Bierkaai met de kinderen in polonaise begon vanaf de A. Dubbele Poort de terugreis naar Spanje, foto Peter Nicolai Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl PAGINA 16 17 Veiligheidscentrum komt door Wout Bareman Jeroen Meijering, bureau Vigiles

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69