Weijermans heeft geen haast met merrie Enieta Oh Lefeber voelt meteen klik met paard van zus 18 SPORT Van Anrooij veertiende Hoondert/De Waard koploper De Feijter blijft tienjarige voor Walcheren voor rust niet alert De Booij stuurde de mooi in ba lans lopende en fraai schakelen de merrie Virgieny naar een sco re van 68,52 procent. „Virgieny gaf mij een heel ontspannen ge voel. De controle was er van de eerste tot de laatste stap", reageer de ze. Weijermans en de met veel schwung door de baan gaande merrie Enieta-Olt zagen hun proef beloond met 65,29 procent. „Dit was goed. Ik ben hier heel blij mee. Enieta liep een goede proef en we hebben ons geplaatst voor de finale van het Zeeuws kampioenschap", zei ze. „Enieta is ook een heel fijn paard om te rijden. Ze heeft een geweldig be wegingsmechanisme en is ner gens van onder de indruk. Ik heb haar gekocht toen ze tweeënhalf jaar was, zadelmak gemaakt en opgeleid en ben in de klasse L met haar begonnen. Ze is nu ze ven. Omdat ze groot is, heb ik haar nooit willen overvragen. We hebben eerst thuis rustig aan de basis gewerkt totdat ze klaar was voor de overstap naar een hogere klasse. Daar plukken we nu de vruchten van. Dit was voor Enie ta pas haar vijfde wedstrijd in het Z en ze liep een foutloze proef." Peter Klaasse liep in ZZ-Licht met de ruin Dj naar de overwin ning (64,00 procent). De combina tie uit Arnemuiden sloeg daarmee een gat van twee procent met Mie- ke Evertse uit Heinkenszand en de merrie Diadeem. Lefeber liep met de in de galop en overgangen achten scorende schimmelruin naar een score van 67,00 procent. „Dit paard is van mijn zus Maxime", vertelde de Walcherse. „Zij gaat een poosje in Indonesië vrijwilligerswerk doen en vroeg of ik Domencio wilde rij den. Dan moet je toch even af wachten hoe het loopt. Maar het klikte meteen. Vorige week reden we onze eerste wedstrijd in Hein kenszand en haalden we meteen voldoende punten voor deelname aan het ZK. En vandaag liep Do mencio weer super. Daar ben ik erg blij mee." De proef van Van Drongelen en de veel uitstraling tonende ruin Vanaliet Utopia werd door de jury gewaardeerd met 66,33 pro cent. „Bij het losrijden was Vana liet weer overijverig. Dan wil hij het te goed doen en maakt hij foutjes. Maar in de ring stond hij er weer en deed super zijn best. En de score was goed voor deelna me aan het Zeeuws kampioen schap. En die tweede plaats ben ik erg blij mee. Wegens kanker heb ik bijna twee jaar niet kunnen rij den. Dan besef je dat er belangrij ker dingen in het leven zijn dan een overwinning in de sport. Het is goed zo." In de klasse L2 stuurde Romy Boeye uit Breskens de merrie Bij ou met 66,00 procent naar de over winning. Petra Verschueren uit Hoek eiste met de merrie Golden Girl de tweede plaats op (65,00 procent). Lindy van Anrooij (19) uit Kapel- Ie is zaterdagmiddag bij een in ternationale veldrit in het Bel gische Essen als veertiende gefi nisht bij de elite-vrouwen. Ze passeerde de meet 3.46 minuten na de Belgische winnares Sanne Cant. Bij de wedstrijd voor ID-cou- reurs werd Joannathan Duinker- ke uit Goes tweede. Hij reed nog wel enige tijd aan de leiding. Schweertman geeft partij uit handen Bij zijn laatste toernooi van het jaar is squasher Piedro Schweert man, afkomstig uit Koudekerke, gestrand in de halve finales. In Valencia verloor de nummer 68 van de wereld van de Egypte naar Mazen Gamal. Hij gaf een 2-o-voorsprong uit handen: 9-11 8-1111-8 11-8 11-6. Voor Schweertman (32) was het een goed jaar. Hij steeg op de we reldranglijst en zette z'n aantal toernooizeges op zeven. Atleet Wouter Jansen voorin in sterk veld Wouter Jansen, de voor Cifla uit komende atleet uit Oost-Sou burg, is gisteren bij de sterk be zette Montferland Run op de twaalfde plaats geëindigd. Hij fi nishte na vijftien kilometer in 47.32 minuten. Hij was daarmee na Dennis Licht en Michel But ter de derde Nederlander. Bij de eerste acht zaten zeven Kenia- nen. In zowel de derde als de vierde divisie van het driebanden wordt de ranglijst aangevoerd door Zeeuwse teams: Hoondert/ de Waard en 3BSD Hydrozorg. Beide wonnen met 6-2. Tweede divisie. Treva/'s Lands Welvaren-BV Sprundel 2 4-4: Het duel in de middenmoot kreeg geen winnaar. Tonny van Iwaarden en Onur Can zorgden voor de punten. Luc en Ray mond Peeters verloren. Derde divisie. The Friends/Ad's Catering-Hoondert/De Waard 2-6: Richard de Bruin, Frans de Koek en Bram de Waard won nen hun partij eenvoudig. Piet Koek verloor als enige. Vierde divisie. 3BSD Hydrozorg- Jacobs Mannenmode 2 6-2: In de huisderby was Jan Suykerbuyk man van de match met zijn ge middelde van 0.641. Ook Jean Louis Smulders moyenne mocht worden gezien: 0.555. Piet Kox won in een matig duel van Iman Wesdorp. Voor de 'bezoekers' scoorde al leen Ellen Riemens, die Peter de Winter een punt voorbleef. De Ossekop-Jacobs Mannenmo de 12-6: Een strakke overwin ning voor de Bevelanders die dankzij Marco Kooiman, Giel Menheere en Rob Jacobs werd binnengehaald. Kader, 's Lands Welvaren- HWA/Hotel van Krimpen 2-6: Alleen Danny Walhout had iets in de pap te brokkelen. Voor het overige heersten de bezoekers. De hockeysters van vierdeklas ser Walcheren moesten genoe gen nemen met een 2-1-neder- laag tegen Ypenburg. Walcheren gaf het in de eerste helft weg tegen deze hoog geklas seerde tegenstander. Het team ging mee in het brutale spel van Ypenburg en kwam niet aan het eigen vertrouwde speltype toe. Twee aarzelingen in de verdedi ging waren er debet aan dat de bezoeksters tweemaal scoorden. Frederique van Amersfoort maakte een kwartiertje na de doelwisseling de aansluitings- treffer. In de slotseconden was de gelijkmaker nabij, maar de in zet van Lotte Schoonderwoerd ging centimeters naast. sport kort Arnemuidenaar Peter Klaasse liep in de klasse ZZ-Licht met de ruin Dj naar de overwinning, foto Lex de Meester door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Met een overtuigende rit bemachtigde Anneke de Booij uit Kloosterzande met Vigieny S zaterdag in Nieuw en Sint Joosland op de op de wed strijd van De Kroo de overwinning in de klasse Z1 dressuur. Miranda Weijermans uit Zoutelande eindig de met Enieta Olt op de tweede plaats. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET. De Koudekerkse ama zone Valesca Lefeber boekte giste ren in Nieuwvliet met de schimmel ruin Domencio in de dressuurwed- strijd van de PSV West Zeeuws- Vlaanderen een overwinning. Zij deed dat in de klasse M2, waarin de verschillen klein waren. Nona van Drongelen uit Sint Jansteen ein digde met de ruin Vanaliet Utopia als tweede. ESSEN VALENCIA KWADENDAMME 25 Na zijn matige optreden op het wereldkampioenschap driebanden in Frankrijk is Jean Paul de Bruijn gezakt van de dertiende naar de 25e plaats op de wereldranglijst. De Hulstenaar verdiende met zijn 38e plaats in de eindstand slechts acht punten, maar moest er na zijn derde plaats van vorig jaar 57 inleveren. De nieuwe wereldkampioen, de Zweed Torbjörn Blomdahl, bleef eerste op de ranking. 'S-HEERENBERG VLISSINGEN. Het 34e Pepernotentoernooi in Vlissingen is een prooi ge worden voor Bas de Feijter. In de gecombineerde AB-groep bleef hij de concurrentie voor. De speler van het Axelse Landau moest nog even warmdraaien, want in de eerste ronde leed hij een pijnlijke nederlaag tegen Daria Vanduyfhuys uit Gent. Daarna deed hij het stukken beter. Daniël Dardha had zich voor de A-categorie ingeschreven. De tienjarige Belg geldt als een supertalent. Tegen De Feijter moest hij zijn meerde re erkennen, waardoor Dardha tevreden moest zijn met een tweede plaats. Omdat De Feijter in de B-categorie had ingeschreven, greep Dardha wel de hoofdprijs bij de A-jeugd. foto Lex de Meester VLISSINGEN KOOG AAN DE ZAAN Zuidweg blijft met KZ aan de leiding Korfbalster Naomi Zuid- weg is met Koog Zaan dijk na twee speelrondes nog steeds koploper in de Korfbal League. Met haar Noord-Hollandse ploeg won ze gisteren met 34-24 van het Am sterdamse AW/DTV. Bij rust (20-11) leek er nog een hogere score uit te gaan rollen, maar in de tweede helft werd er bij de thuisploeg veelvuldig gewisseld. Zuidweg, die driemaal scoorde, werd na 38 minuten naar de kant gehaald. In de Korfbal League, het hoogste niveau van Ne derland, hebben maar twee van de tien ploegen nog geen puntverlies ge leden. Dat zijn Koog Zaandijk en TOP Sas- senheim. Op doelsaldo leidt het team van Zuid weg. ODENSE Tieleman op jeugd-WK dicht bij finales Trampolinespringer Nard Tieleman, afkomstig uit Sint Kruis, heeft het jeugd-WK in het Deense Odense verdienstelijk afgesloten. De twaalfjari ge Zeeuws-Vlaming werd individueel elfde op het onderdeel dubbele mi- nitrampoline. Met een to taalscore van 61,200 zat hij in de klasse jongens 11-12 jaar maar 1,200 af van een finaleplaats. De beste acht drongen door tot de eindstrijd. Samen met Emre Sör- man kwam Nard Tiele man bij het synchroon- springen nog dichter bij de finale. Met de jury waardering van 41,300 punten- een record voor de twee - werden ze ne gende bij de jongens 13-14 jaar. Ze waren daarmee eerste reserve, maar er was geen team dat zich terugtrok. Tieleman en Sörman haal den bij het vorige we reldkampioenschap in Miami nog wel de eind strijd. Ze werden daarbij zevende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63