Staal krijgt Zeeuwse crosstitel als extraatje na de eerste seizoenshelft op de achtste plaats SPORT 17 Tovaal houdt na zege zicht op bovenste plekken Minderhoud buiten prijzen met Romanov wat terug. Door een try van Fa- bien Legrand werd de eindstand bepaald op 19-29. „Ik miste vandaag tien of elf spelers door blessures", vertelde trainer Herbert van der Waal. De oefenmeester had daardoor slechts één wissel tot zijn be schikking. „Dat we dan tegen een tegenstander van dergelijk for maat, nog zo'n wedstrijd spelen, is gewoon klasse." Oemoemenoe mag zich nu gaan opmaken voor de Plate Pou le, waaraan de onderste zes teams uit twaalf clubs tellende ereklas se, meedoen. „Ik denk dat wij daarin een serieuze kans hebben op de winst", keek de coach vol verwachtingen vooruit. ETTEN-LEUR. De rugbyers van der deklasser Tovaal herstelden zich gisteren in Etten-Leur knap van de zeperd tegen Gouda een week eerder. Door de zege (19-41) blij ven de Goesenaren bovenin mee doen. Tovaal staat op de zesde plaats, maar krijgt alle toppers nog op bezoek op sportpark Het Schenge. In de tweede minuut raakte de moeizaam presterende thuisclub vanuit een penaltykick de paal. To vaal was sterker en kwam na een kwartier verdiend op voorsprong via Ernst Berman: 0-5. REL miste opnieuw twee penalty's, maar kwam toch langszij via een try: 5-5. Sam Richel zorgde met een goede trap dat Tovaal toch met een voorsprong de rust in ging. Direct na rust kwam REL uit het niets op een 12-8-voorsprong. To vaal raakte echter niet in paniek en Brian Hendry zorgde voor de ommekeer in de wedstrijd. Hij bracht zijn ploeg op 12-13 en tij dens een sinbin van REL-speler Martijn Blom trok Tovaal het duel met goed spel definitief naar zich toe. In de tien minuten dat Tovaal met een man meer speelde, druk ten Matthijs van Roemburg, Rik Markusse en Koen Spaas elk een try en Sam Richel benutte alle conversions: 12-34. De zege was binnen na een tweede try Rik Markusse. Sam Richel bracht de voorsprong met een conversion op 12-41 en de laatste try van de thuisclub was slechts voor de sta tistieken: 19-41. De vrouwen van Oemoemenoe verloren met 95-0 van Breda/REL en blijven laatste in de tweede klasse zuid. SALZBURG. Dressuurruiter Hans- Peter Minderhoud, afkomstig uit Westkapelle, is zaterdag zevende geworden bij een wereldbeker wedstrijd in Salzburg. Met Glock's Romanov verdiende hij 75,825 procent. Hij was de tweede Nederlander, achter Edward Gal. Vorige week won Minderhoud in Stockholm nog een wedstrijd met Glock's Flirt. De lange cross over negen kilome ter trok meer dan honderd deelne mers. Aanvankelijk liep Neal Bou- terse op kop en volgden Tommy Staal, Job de Feijter, Martijn de Kok en Erwin Harmes op enige af stand. Na de eerste ronde van drie kilometer lag Staal ruimschoots aan de leiding. Job de Feijter, de leider in het crosscircuit uit Sint-Jansteen, en Martijn de Kok, de uittredend Zeeuw kampioen uit Heinkenszand, hadden moe ten lossen. Bouterse, een trai ningsmaatje van Staal, was op dat moment al uitgestapt. „Mijn knie blessure speelde weer op", was zijn uitleg. In de volgende zes kilometer veranderde er weinig meer. Staal soleerde naar de zege en finishte na 28.24 minuten. Hij pakte 250 punten mee voor de Koole Sport crosscompetitie. De Feijter be perkte als nummer twee (241 pun ten) de schade. De Zeeuws-Vla ming is nog steeds de nummer één in de stand. Harmes, vorige winter nog heersend in Zeeuwse crossen, werd derde. De Kok moest voor de derde keer genoe gen nemen met een vierde plaats. „Ik loop misschien te veel wed strijden", verklaarde hij zijn iets mindere klasseringen. Opbouw Staal was flink diep gegaan, want na zijn finish moest hij eerst wat eten voor hij aanspreek baar was. „Dankzij de opbouw met trainer Johan de Voogt gaat 'Dankzij de opbouw met trainer Johan de Voogt gaat het iedere week beter' het iedere week beter", liet de stu dent sportmarketing weten. Vorig jaar stond nog op zijn auto: 'Tom my Staal op weg naar Rio'. Dat is zeker niet meer haalbaar, weet hij: „Ik heb nu als doel om vol gend jaar in Amsterdam tijdens het EK atletiek de 1500 meter te kunnen lopen." Komende weken is de Schouw- se specialist op de middellange af stand actief bij een korte cross in Brussel en de Sylvestercross in Soest, waar De Feijter zijn eerste internationale cross loopt als se nior. In Brussel sluit de RKHAV-atleet zijn juniorenperio de af. Bij de vrouwen senioren won een Belgische atlete het open Zeeuws kampioenschap. Karolien de Proft hield Astrid den Herder (AV'56) achter zich. Tussen hen in zat Monique Verschuure uit Yerseke, die de masterstitel D35 binnenhaalde en in de eindsprint net tekort kwam voor de overall zege. „Het was een fijne wed strijd met veel tegenstand en een flink aantal vrouwen aan de start", zei de Bevelandse. Op de korte cross verspeelde Wouter Verstraate met zijn derde plaats punten aan de Belg Niels Slagmolen en Niels van Tricht, maar hij bleef ruimschoots aan de leiding in het circuit. De Middel burgse Anjolie Engels pakte nog maar eens een titel mee: zij werd Zeeuws kampioene op de korte cross met een tijd van 10.57 minu ten. MAANDAG 7 DECEMBER 2015 Oemoemenoe, dat veel spelers mist, verweerd zich kranig tegen Diok. Pas in de tweede helft krijgt de thuisploeg veel scores tegen. foto Lex de Meester door Sjaak Sinke KRUININGEN. De zege in de Den Inkelcross was voor Tommy Staal een bevestiging dat hij na zijn kuit operaties op de goede weg is om naar zijn 'oude' niveau toe te wer ken. In 2013 en 2014 won de AV'56- atleet uit Nieuw-Haamste- de ook al in het natuurgebied bij Kruiningen. De Zeeuwse crosstitel kreeg hij er nu als extraatje bij. Tommy Staal rugbyc\ub OEMOENIf»"^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62