Post maakt doel meteen duidelijk J I mm Oemoemenoe verliest van Diok (19-29) en staat 16 SPORT Middelburger rugbyt 'gewoon' bij ereklasser Oemoemenoe. De doctoren geven hem groen licht, ze weten niet waar hij precies last van heeft. v/ - yyHpfc - mm 1 'im 4' p fwA, y tk n hi /'hw- jM. mmM Vorig jaar was Scheldesport ook al eerste geworden. Het was trainer Dennis Florussen er alles aan gele gen om de titel te prolongeren. „We hebben een team dat behoor lijk evenwichtig is. Maar zoals ik er nu tegenaan kijk, hebben die Belgen ook een redelijke ploeg", zei hij vroeg na de start van de wedstrijd. Sander Post had het allemaal goed in zijn oren geknoopt. „Ik vond dat ik meteen een scherpe tijd moest neerzetten. De lat heb ik direct hoog gelegd voor de overi gen. Ze weten nu allemaal waar ze aan toe zijn", reageerde de Terneu zenaar nadat hij het stokje had overgedragen. In het vervolg van de wedstrijd kon Scheldesport goed mee blij ven doen met lopers als Sander d'Hont, Sander van Doorn en Erik AFLOSSINCSMARATHON Goossen. Sander Post was vervol gens ook de slotloper. „Je ziet maar weer wat een evenwichtig sa mengesteld team kan presteren. Goed getraind zijn we aan de start verschenen en dat betaalt zich nu uit in opnieuw een overwinning", gaf Florussen aan. Een ander regionaal team was graag de confrontatie aan gegaan met Scheldesport, maar Road Run ning Axel kende in de aanloop naar het evenement tegenslag. „Op een bepaald moment had ik nog slechts drie lopers over", zei coach Peter de Vet. „Zelf was ik ge blesseerd en ook Erwin van den Broeke kon niet meedoen omdat hij al sinds de marathon van Et- ten-Leur probleempjes aan zijn knie ondervindt. Gelukkig wilde Edwin de la Ruelle wel twee rond jes lopen en was Frederik de Backer bereid om mee te doen, zo dat we uiteindelijk nog een be hoorlijk team hadden." In 2014 was Road Running Axel tweede geworden en het zag 'Goed getraind zijn we aan de start verschenen en dat betaalt zich nu uit in opnieuw een overwinning* ernaar uit dat die prestatie her haald zou gaan worden, maar slot loper Martijn Kox uit Westdorpe gaf de tweede stek in de slotme ters nog prijs. „Wat baalde ik toen ik nog voorbij gelopen werd door die Belg, die onvoorstelbaar sterk terugkwam. Het liep steeds lek ker, dus ik dacht dat ik die tweede plaats wel kon vasthouden, maar ik kon het dus niet afmaken." Road Running Axel (2.31.55) werd uiteindelijk met slechts ne gen seconden geklopt. Bij de vrouwen behaalde Schel desport opnieuw een keurige tweede plaats, al hadden de Ter- neuzense atletes wel op een over winning ingezet. Het team van de Krekenlopers uit het Belgische Sint-Laureins eiste de eerste plaats voor zich op. Ik ben er nog, dus ik heb niks te klagen", zegt Oemoeme- noe-speler Deniël van w m der Waal nuchter na de verliespartij (19-29) tegen Diok uit Leiden. De 22-jari- ge rugbyer uit Middelburg refe reert aan zware fysieke proble men, waarmee hij al lange tijd te dealen heeft. In april is het twee jaar gele den dat het licht uitging bij Van der Waal. Dat gebeurde toen hij thuiskwam van een nachtdienst als metaalbewerker. „Ik ging douchen en wilde toen mijn bed instappen", begint hij zijn ver haal. „Maar toen gebeurde het. Ik kreeg ineens een enorme druk op mijn borst, had het benauwd en moest zweten." Binnenstebuiten Meerdere ziekenhuisonderzoe- ken hebben tot op de dag van vandaag geen uitsluitsel kunnen brengen over de oorzaak van de pijn. „Ze hebben hem helemaal binnenstebuiten gekeerd", weet moeder Soumya van der Waal. Zeer waarschijnlijk is het hart van de Middelburger niet het pro bleem. „Dat weten de doctoren voor 99 procent zeker", zegt hij. En dus kreeg de half-scrum van de Zeeuwse ereklasser, die al sinds zijn vijfde aan Oemoeme noe verbonden is en sinds zijn ze- 'Ook nu ik hier sta en zelfs tijdens de wedstrijd voel ik het, maar ik probeer er niet mee bezig te zijn' ventiende in het eerste speelt, groen licht om 'gewoon' te blij ven rugbyen. „Maar er is dus wel wat met mijn lichaam", beseft Van der Waal. „Wat dat precies is, weten ze niet." De Walchenaar heeft nog dagelijks met een drukkende pijn op zijn borst te maken. „Ook nu ik hier sta en zelfs tijdens de wedstrijd voel ik het, maar ik pro beer er niet mee bezig te zijn. En daarbij, ik ben een bijtertje. Mij krijg je niet zomaar van het veld af." „Natuurlijk ben ik bang dat het mis kan gaan", vervolgt Van der Waal, wiens oudere zus Jas mine ooit nog deel uitmaakte van het Nederlandse Sevens rug- by-team. „Ik ben een mens en dus ook ik ken angsten, maar dat is niet iets waar ik me in eerste instantie mee bezighoud." Soumya van der Waal vult aan: „De pijn is nu ook minder dan vorig jaar. Rugby is zijn alles. Als hij daarmee bezig is, merk ik dat hij het goed heeft. Dat is wel wat anders dan toen hij vorig jaar maanden thuis moest zitten. Hij leek toen meer op een dood vo geltje." Behendigheid In de elfde en laatste wed strijd van de eerste seizoenshelft zorgde Van der Waal zaterdag met zijn behendigheid voor de eerste try van Oemoemenoe. Vlak daarna scoorde ook Nino Wullens. Doordat Elijah Makoni in beide gevallen de conversie be nutte, stond het halverwege de eerste helft verrassend 14-5 voor de thuisploeg. Vlak voor rust kwamen de Leidenaren, die in de stand drie plekken hoger dan Oemoemenoe staan, echter langszij en in het tweede bedrijf trok Diok die lijn door. Oemoe menoe deed in de slotfase nog Sander d'Hont neemt bij Scheldesport het stokje over van Sander Post (ge heel rechts), foto Peter Nicolai door Wim de Vos TERNEUZEN. Het werd zaterdag al meteen duidelijk wat het doel van atletiekvereniging Scheldesport was bij de 25e editie van de DOW Aflossingsmarathon: winnen. De eerste loper van het team, Sander Post, ging er als een speer vandoor en met een tijd van 17.01 minuut mocht de Terneuzenaar spreken van een koninklijke opening. Hoe wel de Belgische ploeg Sportplein- lopers Zele in eerste instantie be hoorlijk tegenspartelde, werden de thuislopers na ruim 2.25.52 uur als eerste afgevlagd. Road Running Axel zorgde nog bijna voor een ver rassing, maar in de slotmeters moest de tweede plaats worden in geleverd. Mannen. 1AV Scheldesport (Terneuzen) 2.25.52, 2. Sportpleinlopers Zele (B) 2.31.46, 3. RRA (Axel) 2.31.55, 4. Team Sinaai (B) 2.37.42, 5. Kin- tech (Terneuzen) 2.32.57,6. Andy en Geert Show 2.44.45, 7. Kreken lopers Sint-Laurens (B) 2.45.58, 8. TSRT (B) 2.49.40, 9. Scheldesport 2 2.52.14,10. Joggingdub Moerbe- ke (B) 2.55.05. Vrouwen. 1Krekenlopers Sint-Laureins (B) 2.58.44, 2. Scheldesport (Terneu zen) 3.11.34, 3. Loopgroep Piet Spruit (Terneuzen) 3.21.16. Dennis Florussen, Scheldesport Van der Waal speelt door met drukkende pij n door Arwin Willemsen Deniël van der Waal a;,,, v-A 71,-irf- 'Uf, V4 i A l Tommy Staal voert het veld aan in de Den Inkelcross. Job de Feijter kan nog enigszins meekomen. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61